Advertise here

حربه ای برای حفظ نظام تبعیض

    مطالبه حقوق ابتدایی و بدیهی در بسیاری از کشورهای دنیا مثل آزادی اختیار پوشش برای همه، حق حضور در مکانهای عمومی برای عموم مردم (زنان و مردان)، حق انتخاب همسر توسط فردی که قرار است با همسر زندگی کند (ونه خانواده، رییس قبیله، نرم های اجتماعی و ...)، حق شادی و شادمانی، حق داشتن حریم خصوصی، حق آزادی بیان و اظهار نظر (شامل اظهار نظر بر خلاف باورهای ... Continue reading »

جریان مخرب به نام اسلامگرایی در کمین به عقب بردن جامعه در خاورمیانه

  در خاورمیانه، یک جریان مخرب به نام اسلامگرایی (بعضا با حمایت مردمی) در کمین به عقب بردن جامعه است، گاهی دست این جریان از آستین دموکراسی هم بیرون می یاد، کمااینکه دست هیتلر هم از آستین صندوق رای بیرون اومد، ولی به هر نحوی جلوش گرفته بشه، به نفع مردم هست و گرنه ایران، پاکستان، افغانستان، سوریه، عراق و ... در جلوی چشم هستند   فاشیسم پدیده ای اروپای ... Continue reading »

اگر غربیان در قبل غارت منابع ما مقصرند٬ آیا ما در قبل غارت علم٬فن آوری و روش زندگی مدرن آنها مقصر نیستیم؟...

  انگلیس٬ فرانسه٬هلند و پرتغال و بعدها آلمان و آمریکا٬ مردم بسیاری را مغلوب خود کردند٬ تقریبا تمام آسیا و آفریقا و سایر نقاط جهان را زیر سلطه خود درآورند. بازرگانان و سیاستمداران و حاکمان آنها منابع مردم این کشورها را نیز غارت کردند٬ با مردم محلی با نخوت برخورد کردند و در مناطقی از جهان (آمریکا٬استرالیا) حتی نژادزدایی کردند. از این همه ظلم و ... Continue reading »

شرح حال اصلاح طلبان

سال هشتاد و هشت: هر کی که انکار کنه انتخابات تقلبی است و نتایج از پیش تعیین شده، کثافت و خائن و مزدور است، سال نود و دو: هرکسی که گزینه شرکت در انتخابات رو قبول نداشته باشه، کثافت و خائن و مزدور است.   دو زندانی تو زندان. زندانی اول داره سرش رو محکم به دیوار می کوبه. زندانی دوم می گه: جونم، سر تو می شکنه این دیوار نه. زندانی اولی در حالیکه محکم ت ... Continue reading »

بچه پررو

  خودم اول بگم که می دونم که "تعمیم دادن" و "ذات پنداری" و ... درست نیست، ولی از طرف دیگه دورویی و تظاهر و دروغ گفتن هم درست نیست. این حرفهایی که می خوام بزنم، علمی و منصفانه و ... نیست، ولی نظر واقعی من هست.   حرفم ساده است: این ایرانی های مذهبی مصداق "بچه پررو" هستند، چه حزب اللهی هاش، چه اصلاح طلباش، چه غیرسیاسی ایاش، بازاری هاش، چه پسراشون، چه ... Continue reading »

تفکیک زن و مرد در عرصه عمومی‌ از اجزای لاینفک نگرش اسلامی است

  آیا شما مخالفت این هستید که تفکیک زن و مرد در عرصه عمومی، محرم و نامحرم، حجاب و ... اجزای لاینفک نگرش اسلامی (از بنیادگرا تا اصلاح گرا تا نو گرا) هستند؟   یکی از مهمترین جنبه های اسلام، همین نگرش فرهنگی خاورمیانه ای به نوع و کیفیت رابطه بین زن و مرد است و قسمت عمده ای از مخالفتها، شورشها، ناراحتی های توده های مذهبی ناشی بر هم خوردن مقرراتی که به ... Continue reading »

متدین کیست؟

  متدین کیست؟ متدین کسی است که اعتقاد دارد که بین کارفرمایی به نام آفریدگار و پیمانکاری به نام انسان، قراردادی منعقد شده به نام شریعت که با رعایت آن شرایط قرارداد احراز شده و پیش قسط پاداش در این جهان و اصل آن در آن جهان در قالب بهره مندی از تمام لذائذ دنیوی به او پرداخت خواهد شد. آنچه ما فقه می خوانیمش به جز نگرش و بازنگرش مجدد در مفاد این قراردا ... Continue reading »

گندم نماهای جو فروش

    حالم از هر چی گندم نمای جو فروشه به هم می خوره. من فقط تو ایران زندگی کردم، و مسلمونهای بقیه کشورها رو ندیدم. ولی واقعا اکثریت مذهبیون ایران آدمهای ریاکار و فریب کاری هستند، و از مذهب و اسلام فقط جنبه های بیرونی و نون و آب دارش رو می فهمن. یعنی مذهبیون عین ریگ دروغ می گن، عین آب خوردن خون ناحق می ریزن، واسه دوزار منافع چشمشون رو به هزار جور نار ... Continue reading »

ایمان دینی یعنی این

          فوریه ۱۹۸۳ در پاکستان ماجرایی غریب پیش آمد: ۳۸ مسلمان شیعه که مرید زنی جوان به نام نسیم فاطمه بودند، ایمان داشتند که چون لطف و عنایت خداوند با آنهاست، "دریای عرب" در پیش پای آنها شکاف برمی‌دارد تا آنها بتوانند پای پیاده برای زیارت از کراچی به کربلا بروند. آن مریدان به دنبال مرشد خود به سوی دریا رفتند و بسیاری از آنها در آب غرق شدند. اما ... Continue reading »

تو دعوا٬ اون کسی که به قصد کشت می زنه برنده است

    تمام نظامهای اوباش سالار٬ این قاعده رو به نحو احسن به کار می برن. اوباش یعنی کسی که یکی یا ترکیبی از این سه صفت را داره: آدم خور٬ آدم کش٬ آدم فروش. نظام اوباش سالار٬ این افراد رو جذب خودش می کنه٬ به خشونتشون جنبه مقدس می ده٬ هرکسی رو هم که به هر نحوی مانع سیطره اوباش باشه رو به عنوان غذا به این آدم خوارن می ده. نظامی که با خون بر پاست٬ نظامی ک ... Continue reading »

 1  2  3  4  5