Advertise here

جام زهر در انتظار اپوزیسیون خارج نشین

   انتخاب آقای روحانی نقطه عطفی در مناسبات خارجی جمهوری اسلامی ایران با دنیای غرب بویژه ایالات متحده آمریکاست. بعد از سی و چهار سال قطع مناسبات دیپلماتیک میان دو کشور شاهد سیاست جدیدی هستیم که هدفش را تنش زدایی و بر قراری رابطه با آمریکا قرار داده و آشکارا این سیاست را تبلیغ می کند. گرچه معمار اصلی ایرانی این سیاست رهبری نظام اسلامی بوده و خود ایشا ... Continue reading »

فاجعه ای در شرف وقوع است

حملات شیمیایی اخیر در سوریه که معلوم نیست از طرف چه کسی و با چه انگیزه ای صورت گرفته است در چند روز گذشته به مهمترین مساله سیاسی در منطقه خاورمیانه و جهان مبدل شده و سایه خطر جنگی را بر این منطقه انداخته است که اگرشروع شد ابعاد آن می تواند تا سالها آتش خون و جنایت را در این منطقه مشتعل نگه دارد.    مقامات آمریکایی و اروپایی قبل از اینکه بازرسان ساز ... Continue reading »

انتخاب پورمحمدی: تبرئه یک جنایتکار حرفه ای

انتخاب پورمحمدی: تبرئه یک جنایتکار حرفه ای   هفته پیش در سفر بودم. مثل همیشه که صبح از خواب بیدار می شم، سری به اینترنت زدم. خبر اعلام اسامی وزرای آقای روحانی توجهم را جلب کرد. با کنجکاوی به لیست وزرای احتمالی آقای روحانی نگاه انداختم. خشکم زد. دلم شکست. غم دنیا انگار بر دلم افتاد. وقتی اسم پورمحمدی را در لیست وزرا دیدم. سفر از آن روز به بعد زهر ما ... Continue reading »

باغبان مخملباف نشانه ای از تحولی بنیادی در وجدان نسل ما

"باغبان" اثر جدیدی است به کارگردانی محسن مخملباف و پسرش که اخیرا در اسرائیل ساخته شده است و جایزه اول جشنواره فیلم اورشلیم را دریافت کرده است. آقای مخملباف به همین مناسبت به این جشنواره دعوت شده است. معمولا رسم بر این است که مردم هر کشوری وقتی هنرمندان و یا ورزشکاران آنها و یا فعالین حقوق مدنی و ژورنالیست های آنها جایزه ای دریافت می کنند، خوشحال شد ... Continue reading »

فرصتی که نباید از دست برود

انتخابات یعنی رای مردم، نه موافقت رهبری   فردا ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آغاز می شود.   کاندیداهای اصلی، آنها که بسیاری از مردم کشور منتظر ورودشان به صحنه انتخابات هستند، هنوز اعلام آمادگی نکرده اند. در جنگ سه جانبه قدرت در کشور، تا به حال فقط بیت رهبری و ائتلاف های سه گانه و پنجگانه نزدیک به او، موسوم به اصولگرایان کاندیداهای خود را م ... Continue reading »

ما و ترجیع بند تنور و داغ کردن آن

  ترجیع بند گرم کردن تنور انتخابات سالهاست که تکرار شده و این بار هم بار آخرآن نخواهد بود. بسیاری از مخالفین به صرف اینکه آقای خامنه ای و یا فلان مسول حکومتی از شرکت مردم در انتخابات گفته و آنها را به شرکت در انتخابات دعوت کرده اند مدعی هستند که پس نباید در انتخابات شرکت کرد و یا شرکت در کارزار انتخاباتی را داغ کردن تنورتفسیر می کنند. این تنوری اسا ... Continue reading »

خاتمی باید بیاید

  دیروز بهار نیوز و روز نو از دیدار آقای خاتمی با گروهی از ایثارگران گزارشی داده بودند که در صحت و سقم آن هنوز حرف است و معلوم نیست که جریان چه بوده و ایشان چه گفته اند و قصد ایشان از آن گفته ها چه بوده است. ولی بهار نیوز موفق شده است که با پخش بخشی از صحبت های ایشان موجبات دلسردی و یاس بسیاری از طرفداران حضور آقای خاتمی در انتخابات را فراهم کند، چ ... Continue reading »

بهترین گزینه در انتخابات

چرا خاتمی و اصلاح طلبی   بحث انتخابات یکی از مهم ترین موضوعات روز است، نه فقط به این دلیل که سرنوشت یکی از مهم ترین مسولیت های سیاسی کشور را رقم می زند، بلکه در حال حاضر به مهم ترین رویارویی سیاسی میان جناح های قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده و آینده مهمترین مسائل سر نوشت ساز کشور ما در هر دو حوزه سیاست خارجی و داخلی به آن گره خورده است. ... Continue reading »

درباره "جاهل ها ولات ها، روحانیون و سلاطین"

نقدی بر نوشته مسعود نقره کار مسعود نقره کار اخیرا در نوشته ای به تحلیل انقلاب بهمن ۱۳۵۷ مردم ایران پرداخته و ضمن اشاره به کسانی که انقلاب ایران را انقلاب لومپن ها نامیده اند، خود چنین می گوید : " نمی شود بر این واقعیت غیر قابل انکار چشم پوشید که گروه اجتماعیِ جاهل ها و لات ها، هم جاهل ها و لات های هوادار و وابسته به رژیم سلطنت، و هم پیروان و مرید ... Continue reading »

 1  2