Advertise here
Follow

Roozbeh_Gilani @Roozbeh_Gilani

"Personal business must yield to collective interest."

Rise, Rise My Persia.....

Rise, Rise my Persia. What's the matter with you my Persia? You have been lame and inactive my persia....... Is it the old age? Or is it the enemy within?   Oh Rise Rise my persia! What is going to get you rising my persia? Where is the cure for your condition my Persia? Is it in inside a nuclear powered Pill? Or somewhere in Manhatan? Or maybe In ... Continue reading »

پته ایشان هم روی آب افتاد

آنچیز که امروز بابک زنجانی را تشویق به داخل کردن سرمایه ها به کشور کرده است نه خیر خواهی مزورانه او که محدودیت هائی است که در اثر تحریم اقتصادی برای افزایش سودجویی در عرصه بین المللی ایجاد شده است و همانطور که در مصاحبه  با دوستانشان در بی بی سی فارسی منعکس است, مجبور به این اقدام شده است. سی و چند سال حاکمیت اوباش جمهوری اسلامی در ایران درسهای بسی ... Continue reading »

بهاران خجسته باد!

بهاران خجسته باد! هوا دل‌پذیر شد، گل از خاک بردمید پرستو به بازگشت زد نغمه‌ی امید به جوش آمده‌ست خون، درون رگ گیاه بهار خجسته‌فال، خرامان رسد ز راه بهار خجسته‌فال، خرامان رسد ز راه به خویشان، به دوستان، به یاران آشنا به مردان تیزخشم که پیکار می‌کنند به آنان که با قلم، تباهی دهر را به چشم جهانیان پدیدار می‌کنند بهاران خجسته باد، بهاران خجسته باد و ا ... Continue reading »

مقاومت زنان در دهه 60 بیاد آریم آنان را !!!

همه چیز در آن تابستانهای  ایران اتفاق  افتاد،عجب! تابستانهای عجیب و غریبی به سراغمان  آمد. بله دوستان در تابستان 58 زنان را در قارنا ی کردستان کشتند،وباز در تابستان و پاییز و زمستان سال 60 در جاجای ایران زنان را  کشتند و باز هم در تابستان 67 زنان زا  کشتند و این زن کشی در سرزمینی بنام ایران چه سوزان بود وچه هنوز، سوزان و گداز  است. سوزان از نیک نام ... Continue reading »

یاد و خاطره به خون خفتگان چریکهای فدائی خلق در ۱۱ اسفند ۱۳۵۰ گرامی باد

    شباهنگ راد به دلائل چندی، تجلیل و یادمان از روزهایی هم‏چون یازده اسفند ضروری‏ست. این‏که می‏بایست حافظه‏ی تاریخی را از وقوع چنین روزهایی زنده نگه داشت؛ این‏که نیاز است، اعلام نمود که جنبش‏های ضد امپریالیستی جامعه‏ی‏مان برای دست‏یابی به خواسته‏های ابتدائی کارگران و زحمت‏کشان، چه انسان‏های ارزش‏مند و کمونیستی را از دست داده است؛ این‏که ضروری‏ست، ... Continue reading »

نامه نیما ابراهیم زاده فرزند کارگر زندانی

نامه نیما ابراهیم زاده فرزند کارگر زندانیسلام بر همه مردم ، سلام بر کارگران من نیما ابراهیم زاده فرزند کارگر زندانی در بند ودوستدار کودکان بهنام ابراهیم زاده هستم، بیش از یک ماه است که در بیمارستان محک کودکان بستری شده ام، بیش از دوسال ونیم است که پدرم به جرم دفاع از ما کودکان وجامعه کارگری در زندان بسر می برد، اولین ملاقات ودیدار با پدرم بعد از ... Continue reading »

موج هولناک صدور و اجرای احکام اعدام در ایران

رژیم جنایتکار اسلامی در هفته های اخیر دور جدیدی از صدور احکام اعدام و اجرای سیستماتیک مجازات شنیع مرگ را آغاز کرده است . به گزارش برخی نهادها و فعالین حقوق بشر ، رژیم از ترس انعکاس بین المللی جنایات خود ، بخش مهمی از این اعدامها را به شیوه ای فله ای و مخفیانه بمورد اجرا در می آورد . یکی از مهمترین مراکز اعدامهای وسیع پنهانی ، زندان وکیل آباد مشهد ا ... Continue reading »

بیانیهٔ کانون نویسندگان ایران دربارهٔ بازداشت اخیر روزنامه نگاران

هنوز زمان درازی از بازداشت شمار زیادی از روزنامه نگاران در تهران نگذشته است که موج تازه‌ای از دستگیری روزنامه نگاران در ایلام شکل گرفت. بهانه هم مطابق معمول‌‌ همان بهانهٔ نخ نمای پیشین است که از جمله چندی پیش در مورد مستند سازان سینما نیز به کار گرفته شد: «ارتباط با شبکه‌های ماهواره‌ای استکبار جهانی»! صرف نظر از آنکه این اتهام صحت دارد یا نه، بی‌تر ... Continue reading »

برای سعید سلطانپور، برای جهانگیر قلعه میاندو آب.

شاعر آزاده، سعید سلطان پور، سالها با رژیم استبدادی شاه مبارزه کرد. کتابهای شعر او ممنوع بود، تئاتر هایی که اجرامی کرد همیشه مورد هجوم ساواک قرار می گرفت و چندین سال را هم در زندان های شاه گذرانده بود. او در ۲۷ فروردین ۱۳۶۰ و در شب عروسی‌اش به وسیلهٔ پاسداران، اسفندیار های دوران ما، دستگیر می‌شود. سعید پس از ۶۶ روز شکنجه در سحرگاه اول تیر ماه سال ۱۳ ... Continue reading »

با درود و سلامهای آتشین از زندان جهنمی جمهوری اسلامی

شاهرخ زمانی خطاب به دوستان سندیکای کارگران شرکت واحد با درود و سلامهای آتشین از زندان جهنمی جمهوری اسلامی  همرزمان :   طبقه جهانی کارگر طبق تجربه  200 سال تاریخ مبارزاتی در تمامی اشکال اقتصادی- سیاسی - فکری خود مقابل صفوف متحد و سازمان یافته نظام سرمایه داری تجلی یافته در دولت طبقاتی سرمایه داری به معنایی کلی  آن، چاره ای جز همبستگی ، تشکل و سازمان ... Continue reading »

 1  2  3  4  5