Advertise here

aboli_moezzi @aboli_moezzi

ابوالفضل معزی نویسنده متعهد ادبیات اعتراضی است .تا کنون چهارکتاب مجموعه داستان های کوتاه (ملاقات با زنان استثنایی، آخرین ضجه های اکبر تنها، گذر کولیان) و رمان طویل کیجانی ها از او منتشر شده است که از طریق سایت آمازون دات کام در خدمت هموطنان می باشد

amazon.com (aboli Moezzi)

چهار کتاب منتشر شده از ابوالفضل معزی

6 photos

 ابوالفضل معزی نویسنده ادبیات مترقی و اعتراضی  است. داستان های او راوی سوختن ها و جدایی های مردم عادی ایران در قبل و  بعد از انقلاب است. هر کدام از کتابها شامل شش داستان کوتاه می باشند. تا کنون دو دفتر شعر نیز به نام شبگریه های غربت و پاره ها و پوره ها از او منتشر شده است. دوستداران ادبیات تخیلی می ... Continue reading »

‮چمدان: 'تگزاس خوزستان دوم است'‬ | BBC

ابوالفضل معزی و همسر آمریکایی‌اش دایانا در شهر آستین تگزاس زندگی می‌کنند اگر می‌شد ۳۵ سال زندگی در آمریکا را از تقویم زندگی ابوالفضل مُعزی پاک کرد، آن وقت به راحتی می‌شد تصور کرد که گفتگوی تلفنی ما، نه میان واشنگتن و آستین تگزاس که میان تهران و اهواز برقرار شده بود.   کلیک ابوالفضل معزی به قدری فارس ... Continue reading »

درد ها و رنج ها

درد ها و رنج ها درد زایمان در زندان، و مرگ پس از خونریزی دیر رسیدن به  ساعت آزاد ملاقاتی مردی در لیست اعدام ماهی کوچک آذربایجان، در دام نهنگ و زانو زدن غزالی در خوزستان، خسته از بازی جنگ و گریز با یوزپلنگ درد عاشق، از دیدن معشوق در پارک و زانو زدنش بر خاک رنج دوری از مادر، شکوه های مادر از دوری چ ... Continue reading »

دروغ ها و رویا ها

دروغ ها و رویا ها   آه چه دروغی، چه بزرگ راه رفتن انسان در ماه و فرود آمدن مرد یک چشم به زمین از مریخ   آزادی، نان، مسکن ، کار آه چه دروغی، چه بزرگ   آه چه دروغی، چه بزرگ رمز باز کردن چشمان خمار، و شمارش معکوس نفس و رسیدن به نگاهی که من در آن باشم و بس   و نشستن سر راه، خستگی از تن خود در کردن پ ... Continue reading »

حکایت نا تمام

حکایت نا تمام   چه ماجرای نا تمامی ست زندگی! با سفره های گسترده دروغ با آرزوهای نهفته در درون با قول های شکسته سالهای بی فروغ   لحظه ها، روزها، سالهای خستگی   ماه ها یکی بعد از دیگری در غربت فال های خوشبختی فال حافظ، فال محشر، فال خواب، فال بیداری فال مصری، فال شام فال انبیا،   فال چای و قهوه (بعض ... Continue reading »

ملاقات با زنان استثنایی

کتابی در قطع وزیری، 282 صفحه، دارای شش داستان کوتاه  ساعتها در شیون گذشته است و شکل سایه ها در حیاط عوض شده است. چند دختر بچه کم سن و سال به دیوار کوچه تکیه داده بودند و دست یکی در دست دیگری بود. از کوچه، هنوزصدای بازی لیلی حوضک بچه ها می آید. پاسبان آمده و پس از صورت جلسه، نُچ نُچ کنان رفته است. ه ... Continue reading »

Untitled

تیجه ها و تیرها از هم گریزانند و خاک و آب و خون با هم، رفیقانه در نگاه اولین سکوتی دلپذیر قلب ها و چشم ها را میزبان است   زیر پایم: سماور آتشی آماده دارد و آبی جوش در دلش طغیان بر سرم: فرشها از خون من گلگون نقش گلهایش با وجودم تنگ آمیخته   کنارم، شکسته قلیان کهنه قاجار یادگاری بود ز روزهای همنشینی ... Continue reading »

سه کتاب از ابوالفضل معزی

به تازگی سه کتاب که مجموعه ای از داستانها و یک رمان طویل است از ابوالفضل معزی در آمریکا به چاپ رسیده است. داستان ها روایت سوختن ها و ساختن های مردم عادی کوچه و خیابان در قبل و بعد از انقلاب است. ابوالفضل معزی نویسنده متعهد ادبیات اعتراضی ملاقات با زنان استثنایی کیجانی ها (نفرین نامه جنوب) آخرین ض ... Continue reading »