Advertise here

Latest Blogs

Sort content:

واکنش به تجاوز، قسمت چهارم

مهدی صفائیان http://safaeeyan.blogspot.com/2014/06/blog-post_7732.html     هم در تجاوز و هم در حکومت استبدادی، آدم ها درگیر رابطه نابرابری می شوند که در آن حق انتخاب خود را از دست می دهند. تمایل به حفظ این وضعیت به دو دلیل ممکن است رخ دهد:    نخست اینکه اگر حق انتخاب نداشته باشیم مسولیتی هم در قبال ... Continue reading »

مترسک

 بی شک آنجا درختی در دوردست    بر بال و یال سبز خویش گشوده تقلا می کند هر روز، سُفره گنجشکان خاکستری را و ترسیده چوب خشکی در دور دستها آنجا که او را نشانی ز دعوت به جشن سبز نیست مترسک مزدور دشت را می گویم همانی که گشوده دستها چون مصلوبی تبه کار به ذهن خویش هیچ چیزی ندارد در سر جز پر کاهی و دهانش را ... Continue reading »

28 مرداد روزی کە کردها "کافر" اعلام شدند

مجید حقی – فنلاند تابستان سال 1362 برادر زادە دوسالەام "هیوا"  با مادرش در روستای "خری" از توابع شهرستان ارومیە در حال آوردن آب از چشمە نزدیک ده بودند. ناگهان دو هلیکوپتر جمهوری اسلامی بر فراز روستا پرواز کردە و ایندو را بە رگبار بستند. مادر هیوا بچە دوسالەاش را در بغل گرفتە و بسوی خانە فرار می­کرد. ... Continue reading »

در باره كنگره سكولار دموكراسى نورى علا

   چند روز  پيش يه عده اى  از شعرا از خطبا قلم زنا قلم زن و قصه سرا تاريخ دونا و بخشى از اين گروها تو ى آلمان توى يكى از شهرها كنگره اى تشكيل دادن تا كه به چالش بكشن حكومت آخوندا را وعده دادن وعيد دادن وعده روز عيد دادن تا به اميد اون خدا توى ايرون آينده كه توى ايرون فردا سكولاريسم دموكراسى دموكراس ... Continue reading »