قتل سید احمد خمینی به روایت سعید امامی


Share/Save/Bookmark

قتل سید احمد خمینی به روایت سعید امامی
by KamRan201
15-Mar-2010
 

آخرین سخنرانی احمدخمینی خطاب به خامنه ای بود
احمد خمینی را کشتند
تا رهبری خامنه ای در امان بماند

سید احمد خمینی دومین فرزند پسر آیت‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود که در اسفند۱۳۲۴ شمسی در شهر قم متولد شده و در ۲۷ اسفند ۱۳۷۳ خورشیدی در تهران درگذشت و در آرامگاه روح‌الله خمینی در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

احمد خمینی از خود سه فرزند به نام‌های حسن خمینی، یاسر خمینی و علی خمینی به جای گذاشت. پسر بزرگ وی سید حسن خمینی نام دارد که اکنون تولیت آرامگاه روح‌الله خمینی را بر عهده دارد. همسر او نیز آثار خمینی را جمع‌آوری کرده ‌است.

سعید امامی در رابطه با مرگ مشکوک احمد خمینی مطالب مهمی را در اعترافاتش عنوان نمود. از انتشار اعترافات او جلوگیری شد و بلافاصله با مهر فوق محرمانه از متن اعترافات در پرونده قتل ها خارج و به آرشیو محرمانه سازمان قضائی نیروهای مسلح منتقل شد.

برپایه اعترافات سعید امامی، مرگ احمد خمینی نیز توسط او و گروهش تدارک دیده شد. چون از دید امامی و فلاحیان و جمعی که وی از آنها با عنوان مقامات بالا یاد کرده است، سخنان احمد خمینی به شدت موجب نگرانی بود و مشاهده می شد این سخنان در سپاه و نیروهای حزب الله در اغلب ارگان ها، شک و تردید را نسبت به مشروعیت حاکمیت ایجاد کرده است.

قسمتی از اعترافات:

وقتی باخبر شدیم که حاج احمد آقا در جلسات خصوصی به مسئولان نظام و حتی به ولایت امر اهانت می‏کند. آن را ارجاع دادیم و بلافاصله دستور آمد که همه رفت‌وآمدهای ایشان را زیر نظر بگیرید و از مکالمات و ملاقات‌های ایشان نوار تهیه کنید. ما هم بمدت یکسال همین کار را کردیم. متاسفانه حاج احمد آقا به راه یک‌طرفه بدی وارد شده بود که برگشت نداشت. وقتی دستور حذف حاج احمد آقا را آقای فلاحیان به من ابلاغ کرد مضطرب شدم و حتی به تردید فرو رفتم. دو روز بعد، همراه با آقای فلاحیان به دیدار آیت‌‏الله مصباح [یزدی] رفتیم، آقایان محسنی اژه‌ای و بادامچیان هم آنجا بودند البته بعدا حاج آقا خوشوقت هم از بیت رهبری آمدند آنجا و نظر جمع بر این بود که نباید به کسانی که با ولی امر مسلمین خصومت می‏کنند، رحم کرد.

نحوه قتل

سعید امامی همچنین گفته است:از آنجا که سید احمد خمینی قرص های مختلفی مصرف می کرد یافتن وسیله ای جهت از پای در آوردن او کار سختی نبود. با شناسايي داروهاي او ترتيبي داده شد كه يكي از قرصهاي او عوض شود و يك قرص با همان شكل و شمايل اما با دوز بالا و كشنده از همان دارو در ميان قوطي قرص او قرار گیرد . در شب حادثه مقتول مثل هميشه قرص هاي خود را خورده و آرام خوابيد و ديگر بيدار نگردید.

سعید امامی همچنین اشاره می کند که در طول سه روز بیهوشی احمد خمینی در بیمارستان ترتیبی داده شده بود که به هرشکل شده از خروج او از بیمارستان ممانعت شود، پس از مرگ علیرغم اصرار همسر ایشان نگذاشتیم پزشک قانونی دلایل مرگ ایشان را پیگیری کند و به همان اعلامیه تیم پزشکی اکتفا شد.

دکتر جمشید پرتوی، متخصص قلب و پزشک سید احمد خمینی نیز در ۱۰ دی ۱۳۷۷ در تهران و در منزل مسکونی‌اش کشته شد.

قتل احمدی خمینی پس از سخنرانی تند و گزنده ای روی داد که تیر ترکش آن متوجه علی خامنه ای بود. او در جمع عده ای که در حسینیه جماران به دیدارش رفته بودند گفت: «چرا ضعف مدیریت خود را به گردن امریکا می اندازید؟ نمیتوانید کشور را اداره کنید و این همه مشکلات را به بارآورده اید و همه را به گردن توطئه خارجی می اندازید.»

هفته نامه کم تیراژ و غیر معروف بنام "امید" متن این سخنرانی را منتشر کرد و با این انتشار تبدیل به معروف ترین و پرشمارترین هفته نامه وقت شد. نسخه هائی از آن را در بازار سیاه مردم تهیه کردند. عنوان بزرگ صفحکه اول این هفته نامه که برگرفته شده از سخنرانی احمدی خمینی بود، همچنان یکی از اسناد جمهوری اسلامی است.


Share/Save/Bookmark

more from KamRan201