Advertise here

بمناسبت ناجوانمردانه اعدام "حبیب‌الله گلپری پور" معروف به رفیق توفان

Balatarin

 

حبیب‌الله گلپری‌پور (زاده ۱۳۶۳ در سنندج-مرگ ۱۳۹۲ در ارومیه) زندانی سیاسی کرد بود... وی در نیمه‌شب سوم آبان سال ۱۳۹۲ در زندان ارومیه اعدام شد.
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
 
جزئیاتی از نحوه اعدام حبیب‌الله گلپری پور
خبرگزاری هرانا - حبیب الله گلپری پور که دوستانش وی را هوال باهۆز (رفیق توفان) صدا می‌کردند، در حالی که سرود "هوال" را می‌خواند به پای چوبه‌ی دار رفت. یکی از زندانیان سیاسی زندان ارومیه به گزارشگر هرانا گفت: "حکم حبیب‌الله گلپری شب گذشته ساعت ۱۲ به اجرا در آمد. مسئولین با خونسردی تمام این حکم را اجرا کردند. قبلاً برای زندانیان متهم به مواد مخدر که قرار بود حکم اعدام اجرا شود، درهای بند قفل می‌شد و تلفن‌های زندانیان نیز قطع. هم‌چنین گارد ویژه نیز در تمام زندان مستقر می‌شد؛ ولی حبیب الله را بدون هیچ تدبیر امنیتی خاصی بردند. حتی تلفن‌ها را نیز قطع نکردند. تنها زندان‌بان‌ها و مسئولین از صبح تا غروب روز جمعه به ما دروغ گفتند که وی را تبعید کرده اند." وی در ادامه گفت: "زندان‌بان‌ها (روز جمعه) یک‌بار هم به دنبال وسایل حبیب‌الله آمدند و باز به دروغ به ما گفتند قرار است که وی تبعید شود. ساعت ۸ شب تلفن‌ها و هواخوری زندان طبق روال معمول هر روز بسته شد. یکی از مامورین ساعت ۸ شب به ما اطلاع داد که حبیب‌الله همچ‌نان در قرنطینه‌ی زندان است. نماینده‌ی زندانیان سیاسی خواستند با وی ملاقات کنند که یکی از مسئولین قضایی گفت به ما دستور داده‌اند که ملاقات به او ندهیم. ساعت ۹ شب یکی دیگر از زندانیان سیاسی به نام علی احمد سلیمان را نگهبانی صدا می‌کنند و به سلول انفرادی در بند قرنطینه منتقل می‌کنند. علی احمد سلیمان تا ساعت ۱۱ و نیم شب موفق به صحبت با حبیب‌الله گلپری پور شد. حبیب‌الله به سلیمان گفت قرار بود حکمش دیروز صبح اجرا شود و نمی‌داند چرا به تاخیر افتاد. ساعت ۱۱ و نیم حبیب‌الله را از سلول انفرادی، به پای چوبه‌ی دار بردند و در حضور ماموران وزات اطلاعات و قوه‌ی قضاییه اعدام شد." وی در ادامه خاطر نشان کرد: "دو تن از زندانیان محکوم به اعدام مواد مخدر نیز به همراه حبیب‌الله به انفرادی منتقل شده بودند که صبح امروز به داخل بند برگشتند. حبیب‌الله قبل از اعدام به زندانیانی که در سلول انفرادی بودند گفته بود: به هیچ وجه نگران نباشید. زمان زیادی منتظر این لحظه بودم. این زندانیان تعریف کردند که وی در مدت انفرادی سرود ای رفیقان را برایمان خواند."
http://hra-news.org/1389-01-27-05-27-21/16909-1.html

 

دولت تَدبیر و اُمید، حبیب الله گلپری پور را به جُرم کتاب خوانی کُشت!
حبیب الله گلپری پور نه سارق مسلح بود و نه قاچاقچی مواد مخدر، نه تروریست بود و نه آدمکش، آنچه که حکومت را می ترسانَد اندیشه های گلپری پورهاست. حبیب الله را با چند کتاب دستگیر کردند و به جُرم داشتن کتاب و خواندن شان، در یک دادگاهِ فرمایشی پنج دقیقه ای، بدون داشتن هرگونه وکیل و یا حق دفاع، مُحارب نامیدنش و حُکم اعدامش را صادر کردند... حبیب الله گلپری پور به لطف دولت تدبیر و امید و حکومت اسلامی، به جرم حمل کتاب!! اعدام شد…چه باید گفت؟
چون نیک بنگریم این سکوت و خاموشی ماست که به یابویِ این دون کیشوت هایِ چوبین میدانِ رَمیدن داده تا اینچنین فرزندانِ ایران زمین را با دلایل واهی و دروغین، به خاک و خون بکشانند؛ اگر ما ملت آزادی خواه و شَریفی داشتیم، اگر ما مردم فَهمیده و انسان دوستی بودیم، اگر ما دارایِ جامعه ای با شعور و با دانش و عدالت طلبی بودیم، نخست اینکه هرگز چنین حکومت پلیدی سه دهه بر جان و مال و هستی و نیستی مان حکومت نمی کرد و دیگر اینکه هیچگاه هَم میهنان مان به جُرم داشتن و خواندن کتاب و یا هَر جُرم دیگری، اعدام نمی شدند. شوربختانه پاسخ اکثریتِ قاطع مردم ایران به این جنایت ها سکوتی سرسام آور است! بی تفاوتی مردم کشورمان، ما را سیاه بَخت و تیره روز گردانیده و سبب گشته تا روحیه امیدواری، انسان دوستی و آزادی خواهی از چهار گوشه مملکت مان رَخت بر بسته و به دور دست ها کوچ کند و اینچنین زَمین گیر و درمانده مان نموده است. رَسانه های جَمعی مان هَم که همواره درگیر بازی کثیف “خودی و غیر خودی” بوده و هَستند، نقض حقوق بشر فقط محدود به همفکران و همراهانِ خودشان می شود، برای مثال رسانه های اصلاح طلب جُملگی حمله به دختر میرحسین موسوی را محکوم کردند ولی به راستی کدام یک، در سوگِ حبیب الله گلپری پور، جوانِ کُردِ بیگناهی که کشته شد، قلم زدند؟... آیا قتلِ حبیب الله که یک بی گناهِ به مَعنای واقعی کلمه بود، هَمسو با موازین حقوق بشری است؟ ننگ بر هرآنکس که سکوت کند!
http://www.fozoolemahaleh.com/2013/10/27/%D8%AD%D8%A8%DB%8C%D8%A8-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%DA%AF%D9%84%D9%BE%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF

 

در بدرقه رفیق توفان (حبيب الله گلپری پور): 
 چگونه می توانستند در روشنایی روز
و در میان نور حقیقت
ترا که شاخه ای از نور و جوانی و سلامت بودی
از پا در آورند؟
...
نامرد، به نامردی
نامرد، به ناجوانمردی
نامرد، با پلشتی
نامرد، به ریا، در خفا
نامرد با ترس و لرز
همیشه نامرد، به دروغ
نامرد، دلیرترین مردان مرز و بوم را
از پای در می آورد

نامرد به خوبی می داند
در روشنایی حقیقت و عدالت و قانون
مرگ هرگز بر جوانان دلیری چون تو جایز نیست.
وگرنه
چرا چنین شتابزده؟
بی خبر؟
ناگهانی؟
بی خداحافظی؟
پنهانی؟
بدونِ به خاک سپاری؟
بدونِ سوگواری؟

نبردی چنین ناجوانمردانه
قتلی بی سر و صدا؟
نامرد در سکوت، زنده مانده است
نامرد از سکوت تغذیه می کند
...
نامرد از جسدت
نامرد از جنازه ات هم می ترسد

نامردان، ناجوانمردان
فقط از شنیدن نامت
از طنین صدای رفیقانت
ترس در جانشان افتاده است
ترس، تا مغز استخوانشان افتاده است
رفیق توفان!
مبادا که نامت
طنین نامت، از دهانِ یارانت جهانی را بیاشوبد.
مرد، نام نیکی ست برازنده تو رفیق توفان!
بدرود
حبیبِ خدا، دلیر مرد کرد، رفیق توفان : مهستی شاهرخی
http://asre-nou.net/php/view.php?objnr=28834

 

نظر شما چیست؟

 

Balatarin

Comments 8 Pending 0

Sort comments:
farhangpooya

farhangpooya In all situations, in or outside power, social problems require social solutions (در همه شرايط، در حاكميت و يا خارج از حاكميت، مشكلات اجتماعى راه حل هاى اجتماعى طلب مى كنند)

متشكر از شما بخاطر اين كار ارزنده.

P.Galenous

P_J. An Iranian!

Yet, another GREAT piece of informative writing! Exposing IRI's deep demonic existence and "Dark Age" mentality!

Thanks!

Zendanian

Zendanian An injury to one is an injury to all.

Islamic Republic of Hell has an extensive, 35 years old record of summarily execution of defenseless political prisoners in Iran.
But don't forget, Karma is around the corner!
As that old saying goes: What goes around, comes around.

Zendanian

Zendanian An injury to one is an injury to all.

راهپیمایی مردم سنندج در اعتراض به اعدام

روز شنبه ۲۵ آبان، دهها نفر از مردم سنندج دراعتراض به اعدام زندانیان سیاسی کرد و بلوچ با در دست گرفتن پلاکاردهای اعتراضی، اقدام به راهپیمایی کردند.

http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=56606

Zendanian

Zendanian An injury to one is an injury to all.

جنبش علیه اعدام در شهرهای کردستان گسترده تر می شود

جنبش علیه اعدام در شهرهای کردستان هیچگاه به اندازه این دوره برای متوقف ساختن اعدام بعنوان شنیع ترین جنایت علیه انسان به میدان نیامده است. مردم مریوان، سقز، سردشت و سنندج با حضور خود در میادین و خیابانها به رژیم آدمکشان اسلامی هشدار دادند و نشان دادند که قدرت توده ای مردم می تواند گسترده تر از این حاکمان اسلامی را به وحشت انداخته و آنان را وادار به عقب نشینی کند.

http://www.azadi-b.com/J/2013/11/post_416.html

behsaba

behsaba

Oh they executed him because he had some books? Can you see what tripe you're writing?! How about a few words on his affiliation with PJAK? No? Doesn't suit your agenda? Of course not. Because when you write about something that's 7000 miles away you're going to be inaccurate.
The funny thing is if he had carried out a fatal operation for PJAK (funded by you-know-who, and this is PROVEN), you would've probably written an article about how inept Iran's ettelaat is.

Nene

Nene An insincere and evil friend is more to be feared than a wild beast. a wild beast may wound your body, but an evil friend will wound your mind. Buddha

Glad this terrorist is dead. :)

Zendanian

Zendanian An injury to one is an injury to all.

What goes around, comes around!