Advertise here

... ... من ریحانه هستم ... مرا اعدام کن ......

Balatarin

جوانان ايران به ياري ريحانه آمده اند!

 ... من فریاد میزنم ... من ریحانه هستم ... مرا اعدام کنید!

 

  در کشوری که دفاع مشروع نتیجش بشه اعدام، باید سیستم حقوقی رو شخم زد بلال کاشت...  

 

خبر اعتراض به حکم اعدام ريحانه در ايران ، منعکس ميشود و توجه و عکس العمل بسياري از جوانان وبسياري از زنان را بخود جلب کرده است: جوانان و بويژه دختران جوان در فيس بوک و صفحه هاي مختلف مينويسند، ريحانه جرمي مرتکب نشده او از خود دفاع کرده و به اينجا رسيده، آيا اگر ما در چنين موقعيتي قرار بگيريم، بايد تن به تجاوز دهيم، پيام اين حکم اعدام حکومت اسلامي  چيست؟

 

بخشي از کامنت ها را در اينجا ملاحظه کنيد! مرا هم اعدام کنید ... من ریحانه هستم ... من هم برای دفاع از حیثیت خودم, همان را میکردم که ریحانه کرد ... پس مرا هم اعدام کنید .  

 

- ﻧﻔﺮﻳﻦ ﺑﻪ ﺟﻬﺎﻟﺖ ﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻡ ﻛﻪ اﮔﻪ ﺭﻳﺤﺎﻧﻪ ﺗﺴﻠﻴﻢ ﻣﻴﺸﺪ ﺣﻜﻢ ﺯﻧﺎ و اﮔﻪ اﺯ ﺧﻮﺩﺵ ﻣﺜﻞ ﺣﺎﻻ ﺩﻓﺎﻉ ﻣﻴﻜﺮﺩ ﺣﻜﻢ ﻗﺘﻞ ﺩاﺷت و ﺩﺭ ﻫﺮ ﺣﺎﻟﺖ ﺳﻬﻢ ﺩﺧﺘﺮ ﺩﺭ اﻳﻦ ﻧﺎﻋﺪاﻟﺘﻲ اﻋﺪاﻡ. ﻧﻔﺮﻳﻦ ﺑﻪ ﺟﻬﻞ و ﻧﺎﻋﺪاﻟﺘﻲ.  

 

-"جرمش فقط دفاع از خودش در برابر تجاوز بود ..ننگ بر جمهوری اسلامی که اینگونه مجازات میکنه"  

 

  براي انجام آن سنگسار ميكنند . براي انجام ندادن اعدام ميكنند. من نميفهمم ؟؟؟  

زنان و دختران و جوانان به ياري ريحانه آمده اند، چرا که در اين کيس، همه مشکلات ومصائب را ميتوان ديد، قوه قضاييه اي که اساسا سياسي و ضد انساني تصميم ميگيرد، پرونده سازي و اقرار گرفتن زير شکنجه و انتقام از خانواده هاي با فرهنگ و انسان دوست و حتي تبديل شدن موضوع داشتن حيوان خانگي و رفتار انساني با سگ و .. به يک نقطه منفي در پرونده، اين چه سيستم قضايي و چه حکومتي است  که چنين خونسردانه حکم اعدام ميدهد و سپس جاخالي داده و خانواده مقتول را همه کاره معرفي ميکند. خانواده مقتول دادگاه و قانون را تعيين نکرده اند، يک حکومت در قانون کذايي اش قصاص را نوشته و با زندان و شکنجه و سبعيت از آن قانون دفاع ميکند. انگشت اتهام در اين کمپين بسوي حکومت، قانون اعدام و قصاص و شکنجه و زندان است.  

 

يک نفر در اين مورد نوشت:

در کشوری که دفاع مشروع نتیجش بشه اعدام باید سیستم حقوقی رو شخم زد بلال کاشت...

رژيم البته صداي اعتراض به حکم اعدام ريحانه را شنيد.

 

اکنون جواناني که در جريان اين کمپين بزرگ قرار گرفته اند ، به ياري ريحانه شتافته اند.  ما در اين لحظات آمار ۸۰۰۰۰ امضا را داريم و آخرين امضاها اساسا از ايران است.

فراخوان ما به جوانان در ايران اينست،اين يک موضوع مهم است. حکم اعدام عليه ريحانه يک تعرض آشکار به زنان و همه مردم  در ايران است. براي دفاع از حرمت انساني ريحانه و همه دختران جوان به پا خيزيد و از اين کمپين دفاع کنيد. اعدام غير انساني و ظالمانه است و بايد در همه جا ممنوع شود.

 

کمپين نجات ريحانه ادامه مي يابد و ما از همه شما جوانان و مردم ايران دعوت ميکنيم با بکار بردن ابتکارات متعدد به ياري ريحانه بشتابيد. با خانواده ريحانه تماس گرفته و با آنها ابراز همبستگي کنيد. به ديدار خانواده مقتول رفته و از آنها بخواهيد شريک جرم حکومت نشده و خواهان لغو حکم اعدام شوند.

 

با امضا طومار اعتراض به حکم اعدام  ريحانه کمک کنيد جان او را نجات دهيم!

https://secure.avaaz.org/en/petition/Catherine_Ashton_Ban_Ki_Moon_Ahmad_Shaheed_Save_26_year_old_woman_from_being_hanged_in_Iran/?fgoyhhb

کمپين نجات ريحانه

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 PLEASE SIGNE THE  PETITION ,  THANK  YOU.

a. afshin  jam 

  کمپين نجات ريحانه  

هفته همبستگي با ريحانه جباري ، هفته تلاش براي لغو حکم اعدام

 

 

ريحانه جباري زن جوان ۲۶ ساله اي است که در خطر اعدام هست. ريحانه به اتهام قتل فردي به اسم مرتضي  دستگير و هفت سال است که در زندان است. ریحانه طراح دکوراسیون بود. مرتضي زمانیکه ريحانه در یک کافی شاپ مشغول مکالمه تلفنی بود، تصادفا این مکالمه را شنیده و از شغل ریحانه خبردار میشود. او از ريحانه می‌خواهد که برای انجام کار دکوراسیون به دفترش مراجعه کند. چندی بعد آنها با هم قرار میگذارند که برای نشان دادن محل و صحبت کردن در مورد کار راهی‌ دفتر کار مرتضی‌ شوند.  

 

پس از اولين ملاقات، ریحانه سوار ماشین مرتضی براي رفتن به محل کار او جهت انجام کار ميشود ‌ در مسیر رفتن به سوی محل کار، مرتضي در مقابل یک داروخانه می‌‌ایستد و اجناسی را از داروخانه میخرد. سپس مرتضی‌ مجددا سوار اتومبیل شده و همراه ریحانه به سوی دفتر مرتضی‌ حرکت می‌کنند. پس از اینکه به محل میرسند، ریحانه متوجه میشود که آنجا محل کار نیست بلکه یک خانه متروکه است.  مرتضي دو ليوان شربت روي ميز  گذاشته و فورا در را مي بندد و دستش را دور کمر ريحانه گره زده و به او ميگويد راه فرار نداري!  در درگيري ريحانه با  مرتضي و در جريان دفاع از خود، ريحانه با چاقو به کتف مرتضي ضربه اي  زده و فرار ميکند . مرتضي گويا در اثر خونريزي فوت ميکند.

 

آزمايشات نشان داده که آبميوه  روي ميز حاوي داروي بيهوشي بوده است. ريحانه را دستگير کرده و بعد از شکنجه از او اقرار ميگيرند که قتل برنامه ريزي شده بود و حتي گفته ميشود به او گفته اند قتل سياسي بوده است.مرتضي يکي از همکاران قبلي وزارت اطلاعات بوده است.

ريحانه را به اعدام محکوم کرده اند و اکنون با تائيد اين حکم و ابلاغ آن به اجراي احکام ممکنست هر لحظه ريحانه را اعدام کنند.

 

ما با اعلام کمپين نجات ريحانه از همگان خواهانيم که هر کس هر امکاني دارد بکار گيرد تا ريحانه را نجات دهيم..

 

اگر امکان تماس با رسانه ها را داريد به همه اين خبر را بدهيد ، اگر امکان تماس با دولتها و نهادهاي حقوق بشري را داريد، با آنها تماس بگيريد، اگر امکان سازمان دادن ميتينگ و يا ارسال نامه اعتراضي را  داريد اين اقدامات را فورا در دستور بگذاريد.

 

ما از فردا شنبه ۲۱ مارس تا شنبه ۲۸ مارس را هفته همبستگي با ريحانه اعلام ميکنيم.

شنبه ۲۸ مارس در شهرهاي مختلف دنيا ميتينگ و اعتراضاتي عليه حکم اعدام او برپا خواهيم کرد.

 

کمک کنيد جان اين زن جوان را نجات دهيم.

در قدم اول اين طومار اعتراضي را امضا کنيد:

https://secure.avaaz.org/en/petition/Catherine_Ashton_Ban_Ki_Moon_Ahmad_Shaheed_Save_26_year_old_woman_from_being_hanged_in_Iran/?fgoyhhb

 

 

نازنين افشين جم

شادي پاوه

شبنم اسداللهي

مينا احدي

۲۱ مارس ۲۰۱۴

تماس:

 hamseda@gmail.com 

minnaahadi@gmail.com 
------------------------------------------------------------------------------------- 

 

 

Balatarin

Comments 11 Pending 0

Sort comments:
maziar58

maziar 58 Maziar

چه غم انگيز ٧ سال جوانى شخصى در زندان به هدر برود
و امروز با حدود ٣٠٠ خواننده اين جلوگيرى از اعدام كه شايد اگر به ازاديشان نيانجامد به حبس أبد بخورد
واگر اسمش نيلوفر بود
الان در لندن يا تو رونتو ميبود
Shame to Iranian and her justice system.

afshinjam

afshin jam Afshin Mr. A. Afshin jam is a political and human rights activist based in Vancouver Canada.

تا زمانیکه شیخ و شیخک ، انگل اجتماع و مروج خرافات زمام امور را در دست دارند و جز نجاست، و امور پائین تنه ، کشتار و تخریب کار دیگری برای جامعه انجام نداده ا‌ند ، اوضاع از این نیز بدتر خواه شد.
تا این رژیم ننگ تاریخ ایران بر سر کار است، "این وطن، وطن نشود"

Zendanian

Zendanian An injury to one is an injury to all.

ریحانه جباری، هنرمند سینما و تاتر را اعدام نکنید.

متن زیر نوشته ی خانم فاطی حمیدی، دوست خانوادگی و هم دانشکده ای مادر ریحانه ی جباری است.

• آن مرد، همان که با کاندوم و زور و داروی بیهوشی و پول آمد، هیچوقت نفهمید که دختری مثل تو افقی بسیار وسیعتر از همه خیال های او دارد، کاش آتش به رویاهایت نمی زد با خیال های باطلش ...
http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=59111

JahanshahRashidian3

Jahanshah Rashidian

تا این لحظه حدود ۹۵ هزار امضا برای این طومار...!

afshinjam

afshin jam Afshin Mr. A. Afshin jam is a political and human rights activist based in Vancouver Canada.

afshinjam

afshin jam Afshin Mr. A. Afshin jam is a political and human rights activist based in Vancouver Canada.

Latest UPDATE:"......This afternoon, Nazanin Afshin-Jam also sent the petition with 100.000 signatures which was over 2300 pages and a letter to Catherine Ashton @EU and Dr. Ahmed Shaheed @UN on behalf of all of you and the Campaign. Nazanin will also meet with Dr. Shaheed to discus about Reyhaneh's situation....."

Shirzadegan

Siavash

I just signed the petition. Hope it works.

AmirSahameddinGhiassi

Amir Sahameddin Ghiassi Amir Ghiassi

USA pays billions of dollars to fight with the terrorists, but they are not willing to spend these money for just or education of people and listen to their problems, maybe we can solve the problems of terrorist just by being just and guide them to a better way. No child is born as terrorists, why we have so many young people in the world that they are willing to kill themselves or also other people. They are influenced by bad people and are misused by them, because the system let them go and did not care about them and concerning their problems. We can solve these problems in the whole world if we find the way of these problems by scientific research and helping the young people to be more useful and not angry with the society.

Viva Love and Unity.