Advertise here

Comments 4 Pending 0

Sort comments:
ruhany

Ruhany Just another traveller of life ...


در حالی که روز دوشنبه در رسانه‌ها خبر از اظهارات «سرتیپ شعبانی» در خصوص احتمال درگیری و آغاز اعتراض‌ها از شهرستان‌ها داده می‌شد، صبح روز سه‌شنبه ۲۴دی‌ماه، «شهر‌کرد» با حمله گروهی لباس‌شخصی به یکی از محل‌های تجمع درویش‌های نعمت‌الهی‌گنابادی، شاهد درگیری‌های پراکنده در محدوده منزل یکی از «مجلس‌دار»‌های درویش‌های سلطان‌علی‌شاهی گنابادی به نام «عباس صفاریان» بود.
گفته می‌شود که صبح این روز، پس از برگزاری مجلس ختمی در محل منزل این درویش نعمت‌الهی، زمانی که گروهی از دعوت‌شده‌گان برای مراسم، به محل خاک‌سپاری فرد در‌گذشته رفته بوده‌اند، گروهی «لباس‌شخصی» با حمله به منزل آقای «صفاریان»، اقدام به بازکردن داربست‌هایی که برای پوشش حیاط منزل وی تهیه شده بوده می‌کنند که با اطلاع برخی از درویش‌ها در محل و اعتراض، درگیری بالا می‌گیرد.
(مصاحبه دکتر آزمایش با رادیو کوچه در مورد حمله به مجلس دراویش در شهرکرد)
این در حالی است که به گفته شاهدها، پیش‌تر دو دستگاه بولدوزر و چند ماشین شهرداری و نیروی انتظامی و هم چنین آتش‌نشانی در محل مستقر شده بودند.
با توجه به مراجعه سایر درویش‌ها به محل منزل، درگیری بین ماموران نیروی انتظامی و درویش‌ها شدت می‌گیرد و منجر به دستگیری موقت دو تن از درویش‌ها می‌شود که پس از اعتراض مردم محلی و هم‌کیش‌هایشان، آنان آزاد می‌شوند.
بنابر گفته «مصطفا آزمایش» سخن‌گوی درویش‌های گنابادی در خارج از کشور، «از چندی پیش با اتهام‌هایی نسبت به درویش‌ها از طریق سایتی به نام دیده‌بان، سعی در تخریب آنان شده بود اما به نظر می رسد برخورد فیزیکی به این ترتیب موج تازه‌ای باشد.» هم‌چنین این سخن‌گوی درویش‌های نعمت‌الهی تاکید می‌کند که این اقدام‌ها بدون هیچ‌گونه حکم قضایی، و به طور غیرقانونی انجام پذیرفته است.

بنابر گفته‌ها، دو تن از درویش‌ها به نام های «منصور صفاریان» و «مهدی داوری» دستگیر شده بودند که به دلیل تجمع مردم و اعتراض درویش‌ها، نیروی انتظامی این افراد را آزاد می‌کند اما با اطلاع‌رسانی درویش‌های این شهر، از دیگر مناطق نظیر اصفهان، بروجرد و کرج، درویش‌های نعمت‌الهی گنابادی در حال رفتن به «شهرکرد» هستند که در محل‌های ورودی این شهر، نیروی انتظامی اقدام به ایجاد ایست و بازرسی کرده تا از ورود آنان جلوگیری به عمل آورد.
به گفته آقای آزمایش در خصوص شیوه عملکرد در برابر درویش‌ها، ابتدا یک عده طلبه-بسیجی به صورت حساب‌شده در محل حاضر شده و با ایجاد درگیری، شرایط را مهیا می‌کنند تا درگیری شود و بعد، نیروهای دولتی وارد کار شده و با بولدوزر به حسینه یا محل تجمع درویش‌ها حمله کرده و آن را تخریب می‌کنند.
این سخن‌گو تاکید می‌کند که در این گونه عملیات، پیش از آغاز، شورای تامین استان دستگاه‌های اجرایی را موظف به همکاری می‌کند و همه‌چیز را آماده می‌کنند، «این برنامه ها بی‌شک کار چند طلبه ساده نیست.»
به گفته آقای آزمایش «معمولن به بهانه این‌که از منزل مسکونی به عنوان کاربری حسینیه استفاده می‌شود، موجبات تخریب را فراهم می‌کنند. در حالی که وقتی درویش‌ها برای دریافت کاربری حسینیه به شهرداری مراجعه می‌کنند، به آن ها داده نمی‌شود و آن زمان که از منزل مجبور می‌شوند برای مکان عبادت و تجمع استفاده کنند، به دلیل تغییر کاربری، خانه شان را با بولدوزر تخریب می‌کنند.»
پیش‌تر نیز با همین علت در «چرمهین» اصفهان منزل یکی از درویش‌های نعمت‌الهی گنابادی با بولدوزر به دلیل استفاده به عنوان محل عبادت و تجمع تخریب شده است.
در حال حاضر با تجمع تعدادی از درویش‌ها در محل منزل آقای «صفاریان» و حضور نیروی انتظامی و جلوگیری از ورود درویش‌ها به شهرکرد، وضعیت کنترل شده است اما به گفته آقای آزمایش بعید به نظر می‌رسد مجددن اقدامی برای تخریب منزل «عباس صفاریان» صورت نگیرد.

amirparvizforsecularmonarchy

amirparvizforsecularmonarchy I Love Waterfalls and Find One of the most humorous things in the world; is the notion that Americans are a greater force for good & more civilized than Nazi's, Mullahs and Communists.

Just another traveler of life .......
Do You Consider yourself a supporter of the Pahlavi's?

ajabroozegari

laylajoon Biologically produced. Life is a sexually transmitted disease and 100% fatal.

az joone in kordhaye azize iran in regiem palid va khoonkhar chi mikhad?