!پول نفت غیب شده!

 http://www.peiknet.com/

محمدرضا تابش نماینده اردکان در مجلس هفتم و عضو فراکسیون اصلاح طلب این مجلس روز گذشته در نطق پیش از دستور خود ضمن تشکر از مردم حوزه‌ انتخابیه‌اش برای شرکت در انتخابات، رای مردم یزد به اصلاح‌طلبان را تبریک گفت و سپس در باره وضع مملکت گفت:

امسال یکصد سال از استخراج نفت در ایران میگذرد. درآمدهای نفتی کشور به طور تصاعدی بالا و به همان میزان قدرت خرید مردم پایین می‌رود.

جریان یکپارچه‌ای، قدرت اجرایی کشور را در دست دارد و مسائل معیشتی، اجتماعی و فرهنگی مردم و تهدیدهای منطقه‌ای و بین‌المللی را برای ایران اسلامی نمی‌توان پنهان کرد.

نرخ تورم حدود 20 درصدی اعلامی توسط بانک مرکزی ایران در سال گذشته و گرانی‌های سرسام‌آور امان از مردم بریده است،‌ مردم با خط فقر كه در كشور به میزان 400 هزار تومان و در تهران 770 هزار تومان است، چگونه زندگی خود را اداره کنند؟

آیا تحت پوشش قرار گرفتن جمعیت شش میلیونی از سوی کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، شش میلیون نفر در نوبت و زیر خط فقر مطلق بودن 35 درصد جمعیت کشور، باعث تاسف نیست؟ حذف فله‌ای هزاران نفر از مدیران مجرب و کارشناسان نخبه اصلاح‌طلب کشور، ردصلاحیت گسترده نسل انقلاب در انتخابات، تنگ کردن دایره امنیت فکر، ترویج روزافزون خرافه و تحجر در سطوح رسمی، کشانیدن پای نهادهای فراگیر ملی و انقلابی به میدان مداخله‌های جناحی و سیاسی، بخشی از واقعیت‌های نگران‌کننده پیش‌روی کشور ماست.

بر اساس محاسبات انجام شده، درآمد کشور در سال‌های 84، 85 و 86 از محل فروش نفت، گاز و میعانات گازی حدود 200 میلیارد دلار بوده است و بنا بر گزارش‌های رییس جمهور هنگام تقدیم لوایح بودجه، ظرف سه سال گذشته منابع ارزی خرج شده توسط دولت، 85 میلیارد دلار عنوان شده است که مجلس و منتقدین دولت، رقم خرج کرد دولت طی این سه سال را حدود 150 میلیارد دلار می‌دانند، بنابراین حق طبیعی مجلس و مردم است که از ریز هزینه‌های دولت آگاهی یافته و توضیح داده شود مابه‌التفاوت رقم 85 میلیارد دلار تا 200 میلیارد دلار و یا 150 میلیارد دلار تا 200 دلار از کجا ناشی می‌شود.

Meet Iranian Singles

Iranian Singles

Recipient Of The Serena Shim Award

Serena Shim Award
Meet your Persian Love Today!
Meet your Persian Love Today!