تکنولوؤی وب 2 در بین سایتهای ایرانی

امروزه دنیای وب با آمدن سیستم Web2 متحولتر شده است. در سیستم وب 2 این کاربران سایتها هستند که سایت را اداره میکنند و در پیشرفت و به روز رسانی آن مسقیما تاثیرگذار هستند. سایتهای بزرگی همچون Digg از همین سیستم استفاده میکنند. سایتهای فارسی زبان هم با آمدن این تکنولوژی دست از پا ننشسته و با تغییراتی جهت سازگارا نمودن این سیستم با زبان فارسی و راست به چپ نمودن متون و یونیکد نمودن نوشته ها , سعی در ایجاد محیظی ساده تر و بازتر برای اعضا و کاربرانشان نموده اند.”بالاترین” یکی از اولین سایتهای Web2ایرانی است که بیش از یک سال از عمرش میگذرد.” دنباله” نیز سایت دیگری بر مبنای وب 2 است که کمتر از یک سال از شروع آن میگذرد. یکی از تازه ترین سایتهایی که با Web2 شروع به کارنموده, Persian-digg با شعار دیگ ملی ایرانیان است. Persian-digg, نسخه فارسی Digg.com میباشد که به کمک اعضای آن اداره میشود. لینکهای جالب سایتها و وبلاگها توسط اعضا گردآوری شده و در معرض دید بینندگان سایت قرار میگیرند. هر کسی میتواند در پرشین دیگ ثبت نام کند و مطالبی که به نظرش جالب می رسد و دوست دارد آن مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارد, در پرشین دیگ منتشر نماید. لینکهای برتر توسط اعضا و بازدید کنندگان سایت امتیاز میگیرند. لینکهایی که از امتیاز بالاتری برخوردار شوند در صفحه اول به نمایش گذاشته خواهند شد. در اصل لینکها در این دیگ داغ میشوندو هر چقدر لینک داغتر شود به بالای دیگ نزدیکتر میشود. . !!

برای وبلاکنویسها و صاحبان وبسایتها, کدهایی آماده شده است که با گذاشتن این کدها در وبلاگ یا وبسایتشان, میتوانند لینک مطالبشان را در دیگ ملی منتشر کنند.

توضیحات بیشتری را در اینجا میتوانید مشاهده کنید.

در این سیستم, وبلاگنویسها و دارندگان سایتها میتوانند به راحتی مطالب جدیدشان را به اشتراک بگذارند و در معرض دید کاربران بیشتری قرار بدهند. بالا رفتن امتیاز لینک هم به نویسنده لینک نشان خواهد داد که مخاطبین بیشتر چه زمینه هایی را میپسندند.

پیشرفت تکنولوژی کاربرپسند web2 راه را برای تاثیرگذاری مخاطبین و بازدیدکنندگان وبسایتها بازنموده, در کیفیت و کمیت وبسایتها تاثیر به سزایی خواهد داشت. در آینده ای نزدیک شاهد وبسایتهایی به مراتب پرمحتواتر و با کیفیت تر مبتنی بر استانداردهای جهانی خواهیم بود.

Meet Iranian Singles

Iranian Singles

Recipient Of The Serena Shim Award

Serena Shim Award
Meet your Persian Love Today!
Meet your Persian Love Today!