نکاتی در مورد خونه تکونی برای نوروز!

  میتونید روی لینک ذیل کلیک کنید تا ببینید سال تحویل امسال کی هست و همینطور شمارش معکوس به سال تحویل را مشاهده کنید.

http://www.7seen.com/

 بهار و عید داره از راه میرسه و خونه تکونی کردن هم باهاش، با بوجود آوردن هارمونی در محیطی که در آن احساس امنیت و آرامش خاطر میکنیم، به استقبال بهار و نو شدن طبیعت میرویم!
بعد از سه روز کار با کمک کلینیگ لیدیم، امروز ٨٠ درصد از کارهای خونه تکونیم تموم شد، اون ٢٠ درصد هم کارهای مالیاتیست که تا چند روز دیگه تموم میکنم. در این میان، برادرم که از سن ١٤ سالگی خارج از ایران و با نامزد غیر ایرانیش زندگی میکنه، برای اولین بار دستورالعمل خونه تکونی رو ازم پرسید. خانهء او بسیار تمیز و منظم است، ولی با این حال میخواست که آخر هفته به سنت دیرین بپردازد. از آن روی من باید با در نظر گرفتن شیوهء زندگی بعضی از آقایون (البته) تا جاییکه من با آن اشنایی دارم، برای برادرم یک لیست تهیه میکردم، و بعد تصمیم گرفتم انرا برای اندسته از آقایان که نمیدانند از کجا شروع کنند، در سایت بگذارم. امیدوارم که موجب سوءتفاهم نباشد.

دور ریختن یه سری وسایل شخصی که برای مدتهای مدید از آنها استفاده نکردید.
 شاید باور نکنید که شما آقایون چقدر جورابهای رنگ و وارنگ ورزشی رنگ گرفته از رنگهای لباسهای دیگه تون که وقت لاندری کردن همهء رنگها رو با هم قاطی شستیدید، دارید…و  همینطور لباس هایی که نمیپوشید رو جمع کرده داشته باشید.  یکسری از لباسها با وجود اینکه سالی یکبار هم سراغشون نمیرید رو نگهداشتید، حالا وقتشه که انهایی رو که زیاد خوب نیستند دور بندازید وانهایی رو که خوبند ولی استفاده نمیکنید رو به سازمانهای خیریه ببخشید .

 پس اول از کمد یا (closet) شروع کنید، تمام چوب رختی ها رو از لباسها جدا کنید و بعد از تمیز کردن برگردونید سر جاش، کفش هاتون رو  از توی قفسه ها بیارید پایین و با یک دستمال تمام شلف های کمد رو تمیز کرده، کفشهایی رو که خوبه بذارید سر جاش و اونهایی رو که خیلی وقته نپوشیدید بذارید کنار. و همینطور تمام لباسها رو چک کنید، قول میدم تو کمدتون کلی جا باز میشه.

تمام روزنامه هایی رو که چندین ماه پیش فکر کردید که بزودی میخونید را ریسایکل کنید. هر چی ظرف ظروف غذا خوری و لیوان ترک خورده و لب پریده دارید رو هم همینطور.

 بعد از اتمام کمد لباس و وسایل شخصی، نوبت نظافت  آشپزخانه و وسایل آن است و در آخر حمام و توالت.

١- تميز کردن تار عنکبوت
برای اين منظور يا از جاروبرقی استفاده کنيد.
 
٢- تميز كردن وسایل آشپزخانه
برای تميز کردن وسايل  آشپزخانه (از جمله ماشين ظرفشويی، يخچال و آبميوه گيری و توستر و غیره)، میتوانید از ویندکس و یا الکل ٧٠% استفاده کنید. اگر ویندکس یا الکل در دسترس نداشتید، میتوانید از مایع ظرفشوئی و (Clorox Plus ) استفاده کنید، چند قطره از هر دو مواد کافیست که در آب گرم ریخته و چند دقيقه صبر کنيد بعد با اسکاچ  میتوانید وسایل مورد نظر را  تمیز کنید.

٣-رسوبگیری کتری
برای دفع املاح رسوب کرده در کتری ‌به جای استفاده از مواد شیمیایی موجود در بازار، میتوانید از سرکه استفاده کنید، آب و سرکه را به تساوی در کتری میریزید و کتری را رو اجاق گاز میذارید تا آب به جوش بیاید و بعد گاز را خاموش کنيد و بگذاريد کتری تمام شب به همان حال بماند. کتری تميز خواهد شد.

٤- تميز كردن مايكرو-ویو
اگر مايكرو-ویو نياز به تميز شدن دارد، محلول دو قاشق غذاخوری آب ليموترش يا بيكينگ پاودر در يك پيمانه آب را مدت چهار تا شش دقيقه در مايكرو-ویو بجوشانيد. سپس با دستمال ديواره ها را تميز و خشك كنيد.

٥- خوشبو کردن حمام و توالت
برای خوشبو شدن حمام کمی عطر یا روغن معطر روی لامپ روشنایی داخل حمام بمالید، زمانی که چراغ را روشن می‌کنید، گرمای ناشی از لامپ، عطر را در هوا پراکنده می کند.

٦- بر طرف کردن  کپک پرده حمام
 پرده ی حمام را در محلول آب و نمک بخیسانید و بعد انرا در ماشین لباسشویی، بشوئید.

٧- از کمپانیهای تمیز کننده منزل، برای تمیز کردن شیشه ها، یک نفر  برای چند ساعت بیارید، تا تمام شیشه ها و پنجره ها  و کر کره ها رو براتون تمیز کنند که خورشید خانوم رو شفافتر تو خونه بیارید.

امیدوارم که شور و هیجان بهار و اومدن نوروز از خونه هیچ ایرانی دور نشه.

Meet Iranian Singles

Iranian Singles

Recipient Of The Serena Shim Award

Serena Shim Award
Meet your Persian Love Today!
Meet your Persian Love Today!