مادر مونا محمود نژاد فوت کرد

به یاد و احترام تمام مادرانی که فرزندانشان را حکومت ظلم و ستم بی گناه به کام مرگ کشاند و آنان را عمری در غم از دست دادن فرزند نگاه داشت.

مونا محمود نژاد در 28 خرداد 1362 به همراه 9 دختر بهائی دیگر در میدان چوگان شهر شیراز در سن 17 سالگی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دار آویخته شد، اتهام مونا محمود نژاد برگزاری کلاس های تعلیم و تربیت برای کودکان بهائی بوده است وی در نهایت به علت اینکه اعتقاد خود را زیر پا نگذاشت اعدام شد.

فرخنده، مادر مونا محمود نژاد پیش از اعدام دختر خود مونا در پیگیری هایی که به دادستانی برای وضعیت دختر 17 ساله خود داشت بازداشت و پس 5 ماه آزاد شد.

همسر فرخنده یدالله محمود نژاد یعنی پدر مونا محمود نژاد نیز چند ماه قبل از اعدام دخترش مونا اعدام شده بود.

در پایان بد نیست وصیت نامه مونا محمود نژاد را پیش از اعدام برای مادر و خواهرش بخوانید.

« الهی بامید تو

مادر عزیزتر از جانم و خواهر مهربانم چه بگویم چه بنویسم از فضل حق که بسیار است و در جمیع احوال شامل حال بندگانش می‌شود حتا بنده عاجز و ناتوانی چون من که لایق و سزاوار بندگی درگاهش را ندارم.

عزیزان از دل و جان برایمان دعا بخوانید که در هر صورت راضی به رضای الهی باشیم دل به قضا دربندیم و چشم از غیر دوست در پوشیم و تا جای امکان از عهده شکر الطافش برآئیم.

فدایتان شوم فراموش نکنید که آنچه کند او کند ما چه توانیم کرد پس باید سر تسلیم در برابر حق فرود آوریم و توکل بر رب رحیم نمائیم پس رجا داریم که غم و حزن را بخود راه ندهید و برایمان دعا کنید که محتاج دعائیم.

مونا محمود نژاد

Mona’s Story: Angels of Iran from Education Under Fire on Vimeo.

Meet Iranian Singles

Iranian Singles

Recipient Of The Serena Shim Award

Serena Shim Award
Meet your Persian Love Today!
Meet your Persian Love Today!