هشدار ! ماجراجویی رجوی را محکوم کنیم !

با رد راه حل سازمان ملل متحد و یونامی برای بحران کمپ اشرف توسط رهبری مجاهدین، جان و سلامتی اسیران فرقه رجوی بیش از پیش در معرض خطر جدی قرار گرفته است.

طرح ملل متحد :

مارتین کوبلر، نماینده ویژه دبیرکل ملل متحد در عراق، از اعضاء سازمان مجاهدین خلق خواسته است که به مقرّ قبلی سازمان ملل در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد انتقال یابند، تا در آن جا کمیساریای پناهندگی سازمان ملل با آن ها مصاحبه کرده، سایر فرایند های قانونی را در رابطه با پناهندگی آن ها انجام بدهد.

مصاحبه ها به طور فردی انجام خواهند شد، به طوری که به هر فرد اجازه می دهند تا کشور مورد علاقۀ خود را برای منتقل شدن به آن انتخاب کند، بدون این که از جانب رهبران گروه تهدید شود. سازمان ملل می تواند بر فرایند مصاحبه نظارت کند تا سوء استفاده ای صورت نگیرد. مقامات عراقی می گویند هیچ یک از اعضای سازمان مجاهدین خلق را بر خلاف میلش به ایران باز نخواهند گرداند.

رد طرح ملل متحد توسط رجوی:

نوری مالکی، نخست وزیر عراق اعلام کرد که تصمیم این کشور برای بستن پایگاه اشرف سازمان مجاهدین خلق ایران تغییرناپذیر است. وی در این باره در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت تصمیم عراق به اخراج اعضای سازمان مجاهدین خلق از این کشور به ویژه از این جهت تغییرناپذیر است که این سازمان از ورود نماینده سازمان ملل متحد به اردوگاه اشرف ممانعت کرده‌ است.

نوری مالکی گفت: «تصمیم ما لغونشدنی است، بخصوص چون این سازمان نپذیرفته که نماینده سازمان ملل متحد از کمپ اشرف دیدن کند.»…«مجاهدین با این کار خود طرح سازمان ملل را رد کرده‌اند و این به معنای این است که این سازمان باندی تبهکار است و ما نمی‌توانیم به یک باند تبهکار اجازه دهیم در اینجا بماند.»

مانع تراشی و بحران سازی توسط رجوی:

همچنین مقامات بلندپایه امریکایی نسبت به مانع تراشی های رهبری مجاهدین در پیشبرد طرح ملل متحد و کمیساریای عالی پناهندگی برای اجرای مصاحبه های انفرادی، هشدار داده اند. دانیل فراید Daniel Fried مشاور ویژه امریکا در امور کمپ اشرف در جلسه استماع کنگره امریکا گفت رهبری مجاهدین مانع از اجرای روند بازاسکان پناهندگی و مانع انجام مصاحبه های انفرادی ملل متحد با ساکنان شده است.

تلاش برای نجات گروگانهای رجوی در اشرف:

تنها و تنها مسیر رهائی برای اسیران دربند در فرقه رجوی در اشرف، انجام مصاحبه های انفرادی و خصوصی آنان با کمیساریای پناهندگی ملل متحد در محلی بی طرف در خارج از اردوگاه اشرف و تحت نظر کمیساریا و بدون حضور و اعمال فشارهای پلیسی و امنیتی توسط فرماندهان سازمان، میباشد. برای این منظور باید حداکثرِ فشار سیاسی، اجتماعی و حقوقی را بر رجوی ها وارد آورد تا به اسارت انسانهای در بند خاتمه داده و به نقشه راهی که توسط ارگانهای ملل متحد مانند یونامی و کمیساریای پناهندگی و همچنین طرح وزارت خارجه امریکا که توسط سفیر باتلر در بهار امسال به فرماندهان سازمان در اشرف ارائه شد، گردن گذارند.

باید به رجوی ها نسبت به دست زدن به هر گونه ماجراجوئی و گردنکشی علیه قوانین کشور میزبان و طرح سازمان ملل و کمیساریای پناهندگی، که منجر به خونریزی و قربانی شدن ساکنان اشرف شود، اکیدا هشدار داد. ساکنان اشرف، برده و ملکِ طلقِ رجوی و فرقه او نیستند.

نباید حمایت از جان افراد اسیر در اردوگاه اشرف در عراق رادر خدمت سیاستهای رجوی قرار داد.

پیوندها :

http://www.niacouncil.org/site/News2pageNewsArti…

Meet Iranian Singles

Iranian Singles

Recipient Of The Serena Shim Award

Serena Shim Award
Meet your Persian Love Today!
Meet your Persian Love Today!