زنان سفید امضاء ایران

بحران کار در ایران روز به روز در حال افزایش است. افزایش جمعیت بیکاران و رکود اقتصادی پس از اجرای هدفمند کردن یارانه ها باعث شده است، تعداد “کارگران سفید امضا” بیش از پیش شود. کارگرانی که بیشتر آن ها را زنان تشکیل می دهند.

هم اکنون بیش از ۵۰ درصد کل قراردادهای همکاری بین کارگران و کارفرمایان با شرایط کارفرما و به اصطلاح سفید امضا می شود و با توجه به اینکه بیش از ٨۵ درصد کل بنگاه های کشور نیز خرد است، گسترش این موضوع از اهمیت بالاتری برخوردار شده است.

۷۰درصد خانمها با شرایط کارفرمایان موافقت می کنند ولی این آمار برای مردان ٣۰ درصد است، به عبارتی مردان کمتری حاضر می شوند با کمتر از حداقل های قانون کار فعالیت داشته باشند.

زنان در بسیاری از واحدهای بزرگ و قالیبافی گاهی دو سوم دستمزد مصوب شورای عالی کار را دریافت می‌کنند. اما به دلیل ترس از دست دادن شغل از شکایت صرفنظر می‌کنند.”

به عبارت دیگر؛ تحت سی و چهار سال سیاست “اقتصاد مال خر است” و اختلاس و دزدی سیری ناپذیر حضرات ارزشی، خرج کردن ثروت ایران برای رفاه تروریستهای حزب الله لبنان و حماس و آدم کشان بعثی سوریه، اوضاع و احوال کارگران، خصوصاً بانوان، سرزمین ثروتمند ایرانزمین بجایی رسیده که با برده داری فاصله چندانی ندارد.

در این روز جهانی کارگر، این موفقیت را به کلیه هواداران نظام پربرکت مسلمین “اصلاح طلب” و غیره شادباش گفته مخصوصاً به نازنین چپولان در بین این گروه که از همه حقوق مسلم ایرانیان بیشتر نگران حق مسلم دارا بودن بمب هسته ای هستند.

تنها و تنها راه رهایی، تلاش بی امان برای سرنگونی کلیت رژیم است و لاغیر.

تبریک

نگاهی هم به نمایشگاه اختصاصی پنج روزه ٢۶٠ شرکت سوری عرضه کننده کالا در تهران و موافقتنامه جدید تجارت آزاد بیاندازید:

 

Meet Iranian Singles

Iranian Singles

Recipient Of The Serena Shim Award

Serena Shim Award
Meet your Persian Love Today!
Meet your Persian Love Today!