خطر اعدام قریب الوقوع عبدالرضا قنبری
komitedefa
25-Feb-2012 (2 comments)

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: با رد درخواست لغو حکم اعدام عبدالرضا قنبری در کمیسیون عفو و بخشودگی دادگستری کل استان تهران در تابستان سال جاری، این معلم زندانی در خطر قریب الوقوع اجرای حکم اعدام قرار دارد.

>>>
recommended by Zendanian

Share/Save/Bookmark

 
Zendanian

عبدالرضا قنبری در آستانه اعدام

Zendanian


منبعی نزدیک به خانواده عبدالرضا قنبری، معلم زندانی که درخواست عفو اعدامش از سوی کمیسیون عفو بخشودگی دادگستری کل استان تهران رد شده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: «روز دوشنبه قبل از ملاقات با خانواده‌اش مسولان زندان به او خبر دادند که درخواست عفو او رد شده است. آقای قنبری نیز در زمان ملاقات به خانواده‌اش این خبر را داده است. حالا آنها شب و روز نگران هستند که هر لحظه حکم اعدام عبدالرضا اجرا شود.

عبدالرضا قنبری ۴۴ ساله، معلم و ساکن محله فقیر نشین پاک دشت ورامین است. او آموزگار ادبیات فارسی یکی از مدارس پاک دشت ورامین است. او در تجمعات خیابانی ششم دی ماه سال ۸۸(عاشورا) بازداشت شد و در تاریخ ۱۰ بهمن ماه بدون اطلاع خانواده و داشتن وکیل توسط قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام محاربه از طریق شرکت در تجمع خیابانی روز عاشورا و ارتباط با گروه های معاند به اعدام محکوم شد.

در دادگاه از مصادیق ارتباط او با گروه‌های معاند داشتن ایمیل های مشکوک و ارتباط با یکی از رسانه های خارج از کشور عنوان شد. این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر مجددا تایید شد. پس از تایید حکم اعدام از سوی دادگاه تجدید نظر آقای قنبری درخواست عفو خود را به کمیسیون عفو و بخشودگی دادگستری کل استان تهران داد. در حال حاضر با رد درخواست عفو حکم اعدام هر زمانی پس از اخذ استیذان از رییس قوه قضائیه قابل اجرا است.

منبع نزدیک به خانواده عبدالرضا قنبری در خصوص پیگیری های مجددشان پس از رد درخواست عفو گفت: «خانواده‌اش در این چند روز مجددا نامه ای به رییس قوه قضاییه نوشته اند و درخواست تجدید نظر داده‌اند اما فعلا که هیچ جوابی نگرفتیم و نمی‌دانیم چه اتفاقی می‌افتد.»

عبدالرضا قنبری در حال حاضر در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برد. گفته می‌شود او در زمان بازجویی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و از حقوق اولیه مانند تماس با خانواده و گرفتن وکیل محروم بوده است.

این منبع نزدیک به عبدالرضا قنبری با تاکید بر اینکه تا به حال عبدالرضا قنبری نتوانسته ملاقاتی با وکیلش داشته باشد،گفت: «ایشان در زمان دادگاه بدوی اصلا وکیل نداشت چون نه خودش و نه خانواده‌اش روز دادگاه را می‌دانستند، ناگهانی او را به دادگاه برده بودند. بعد برایش وکیل تعیینی گرفتیم اما تا به حال وکیلش یکبار هم اجازه ملاقات با عبدالرضا را نداشته است. خانواده عبدالرضا تنها با نوشتن نامه صدایشان را به مسولان می رسانند.»

این منبع نزدیک به خانواده در خصوص آخرین وضعیت روحی و جسمی معلم زندانی محکوم به اعدام گفت:« خدا را شکر از لحاظ روحی خوب است و حالا هم منتظر است تا ببیند بالاخره چه می شود. اما وضعیت جسمیش خوب نیست. او در زندان دچار بیماری کلیه شده است، بیماری که قبل از زندان نداشت. نامه‌های خانواده‌اش نیز برای انتقال او به خارج از بیمارستان و درمانش همگی بی‌نتیجه مانده‌اند.»
 


Zendanian

Defend and Support Abdolreza Ghanbari!

by Zendanian on

Sample Protest letter:

Dear friends of IC, please take a moment to send this protest letter or use your own version.

Mr. Ghanbari's family has urged all Human Rights organizations, activists and the entire Iranian community world wide to protest the unjust death sentence against him. Specially keeping in mind that due to the particular way his case was carried out, the threat of death sentence against him is imminent. Many thanks in advance.

 ========================================

Free Abdolreza Ghanbari!

I (we) am (are) writing this to condemn the unjust death sentence against Mr. Abdolreza Ghanbari. He is a very respected and much loved teacher from Pakdasht area. 

Mr. Abdolreza Ghanbari was arrested and  incarcerrated, based on charges of contacts with Iranian T.V. stations abroad, and sentenced to death by Judge Salavati. His repeal was also over turned and now he seems to be in  imminent threat of execution.

 I (we) demand the immediate and unconditional
freedom of Mr. Abdolreza Ghanbari, and all other political prisoners,
and call on the Islamic Republic of Iran to respect the right of all
Iranians to  , organize, assemble and freedom  association and
expression.

Name:

Organization:

Position:

Send Copy of your Protest Letters to:

info@leader.ir, info@judiciary.ir, dr-ahmadinejad@president.ir; iran@un.int; ijpr@iranjudiciary.org, info@dadiran.ir, office@justice.ir, support@irimlsa.ir; info@humanrights-iran.ir