حکم اعدام حبیب‌الله گلپریپور تایید شد
zamaaneh / احسان شفقت
16-Mar-2012 (2 comments)

در روزهای گذشته حکم اعدام حبیب‌الله گلپریپور، جوان بیست و هفت ساله‌ی سنندجی از سوی دیوان عالی کشور تایید شد.

گلپریپور در تاریخ دوم اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ به اتهام محاربه از طریق فعالیت تبلیغی و عضویت در یک حزب مخالف نظام به استناد ماده‌ی ۱۸۶ و ۱۹۰ قانون مجازات اسلامی از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به اعدام محکوم و در شهریورماه این حکم توسط دیوان عالی کشور تایید شد.

او از یک سال قبل در بازداشت است و هم اکنون در زندان مهاباد به سر می‌برد. خانواده‌ی او به نجات فرزندشان امیدوار هستند و از انتشار اخبار نادرست درباره‌ی او گلایه می‌کنند.

به گزارش وب سایت کمپین بین‌المللی برای حقوق بشر در ایران نوزده زندانی سیاسی کرد در خطر اعدام قرار دارند. پیشتر این سازمان نگرانی خود را از افزایش صدور احکام اعدام برای فعالان سیاسی کرد اظهار کرده بود

>>>
recommended by Zendanian

Share/Save/Bookmark

 
vildemose

On the average we have one

by vildemose on

On the average we have one or two zendani per day. That makes at least 365 zendani per year. Soon, IRI has to build another Evin.

A state of war only serves as an excuse for domestic tyranny.--Aleksandr Solzhenitsyn.


Zendanian

نگرانی نسبت به وضعيت حبيب گلپری پور زندانی اعدامی

Zendanian26اسفند :نگرانی نسبت به وضعيت حبيب گلپری پور زندانی اعدامی

دويچه وله :حبيب‌الله گلپري‌پور زندانی محکوم به اعدام ساعت ۸ شب ۲۵ اسفند توسط ماموران وزارت اطلاعات از بند ۱۲ زندان اروميه خارج و به انفرادی اداره اطلاعات منتقل شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، اين اقدام ماموران وزارت اطلاعات که پيشتر نيز در مورد زندانی اعدامی حسين خضري، جهت اخذ اعترافات تلويزيونی قبل از اجرای حکم انجام شد، موجب نگرانی فعالان حقوق بشر شده است.

حبيب‌الله گلپري‌پور که مدتی طولانی را در بازداشتگاه‌های سنندج و مهاباد سپری نموده است، پيشتر به اتهام محاربه توسط دادگاه انقلاب مهاباد به اعدام محکوم شده بود. اين حکم در شهريور ماه سال گذشته در ديوان عالی کشور تائيد شد.