Advertise here
Follow

شمیرانزاده @RedWine

Researches (reporter & tv journalist) and presents information (Social,Art) in certain types of mass media and also working in diffrent european tv channels

France

یک شوالیه، رهبرِ مقدّس واتیکان, قسمتِ اوّل

  الهی! چون حاضری چه جویم، و چون ناظری چه گویم؟ پارهٔ اوّل : بازگشتِ یک حسِ آشنا از زمانِ کناره گیری پاپ اِمِریتوسْ (پاپ بندیکت شانزدهم ـ به معنای پاپ بازنشسته یا اسقف اعظم بازنشسته رم  ) در روز پنج شنبه بیست و هشتمِ فوریه سالِ ۲۰۱۳ میلادی؛ حسی عجیب در درونم بیدار شده بود، بیش از ۲ ماه بود که خانه نشین بوده و به کارها و پروژه‌های عقب افتاده رسیدگ ... Continue reading »

یک بهاری دیگر در انتظارِ کاپیتان

  تازه از مادرید برگشته بودم و درب را که باز کردم عمو ژولْ باغبانِ حیاط را دیدم که در کناری نشسته و پیپ بر گوشهٔ دهانَش و آه می‌‌کشد، ترسیدم و قضیه را جویا شدم، یک نفسِ عمیقی کشید و نگاهم کرد و گفت: کاپیتان ... از کاپیتان باز هم خبری نیست ، اَلان در ابتدای آوریل هستیم و باید به همراهِ گروهش؛ پیدایش شود اما هنوز نیامده است ... این شِشُمین سال است ... Continue reading »

فاتیما ـ آنجا که بانوی تَسبیح ظاهر شد

فاتیماْ Fátima یکی از شهرهای کشورِ پرتغال است. شهرتِ آن به خاطر واقعهٔ مذهبی است که در سالِ ۱۹۱۷ میلادی رُخ داد. این عکس‌ها متعّلق به سالِ قبل است که برای انجامِ گزارشی در رابطه با سفرِ پاپ بِندیکتِ شانزدهم Benedictus XVI بدانجا سفر کرده بودم. در ۱۳ مه ۱۹۱۷ میلادی، ۳ کودک پرتغالی با نام‌های ژاسینتا Jacinta ٬ فرانسیسکو Francisco ٬ لوسیا Lúcia به‌هن ... ... Continue reading »

نوروز ۱۳۹۲ بر تمامی ایرانیان فرخنده باد

آمد بهارِ خرّم با رنگ و بوی طیب                  با صد هزار نِزهت و آرایشِ عجیب بهارِ طبیعت از راه می رسد و صحنهٔ جهانْ; آئینهٔ نمای قدرت خداوندی می گردد. فرا رسیدن فصل شادی بخش و نشاط آورِ بهاران و حیاتِ دوبارهٔ زمین که نشانه ای از قدرت و رحمت الهی است را به حضور شما دوستانِ عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمایم.       ... Continue reading »

جشنِ چهارشنبه سوری را پاس می‌‌داریم

  از لحاظ اُستوره شناسی ، پریدن از روی آتش را می‌توان به گذر از آتشِ سیاوش، برای اثباتِ بی گناهی‌اش نسبت داد.در دوران باستان و حتی بعد از آن در بسیاری از تمدن‌ها ، گذر از آتش برای اثبات بی‌گناهی انجام می‌شده است.   اسنادی در دست است كه اجرای این مراسم را با فصل بهار كه فصل باز زایی طبیعت است تطبیق می دهد، بنابراین مُحتمل است كه بتوان بسیاری از مرا ... Continue reading »

اطلاّعاتی‌ چند در رابطه با انتخابِ رهبرِ جدیدِ کاتولیک ها

        چند دوست از من خواهش کردند که یک سری اطلاّعات و اخبار در رابطه با انتخابِ رهبرِ جدیدِ کاتولیک‌ها در اختیارِ آنان و دیگر دوستان قرار دهم، سعی‌ خواهم کرد با زبانی‌ ساده یک سری گزارش ـ اخبار و اطلاّعات را به اطلاّع دوستان برسانم. چهار روز پس از استعفای بِندیکت شانزدهم Benedict XVI ، رهبر سابق کاتولیکهای جهان، کاردینالها برای شور و مشورت با ه ... Continue reading »

من هنوز پروازِ اَبدی راوی را باور ندارم

  رویَش را ندیده من عاشقِ نوای سازِ او بودم، باید او را می‌‌شناختی‌، در هنگامِ ساز زدن او را می‌‌دیدی، آن سال با چه زحمت و با چه مُرافعه‌ای به داخلِ سالن راه بُرده و جا برای نشستن نبود، هوای داخلِ سالن خفه و مردم پشتْ در پشتْ بی‌ صدا و بی‌ حرکت به او می‌‌نگریستند و به آوایَش گوش فرا می‌‌دادند، راوی بی‌ نفس می‌‌زد، در بیشترین اوقات با چشمانی بسته ... Continue reading »

یک ایرانی در نیایشگاهِ قدیسانِ اُستخوان

جمهوری چک از کشورهای موردِ علاقه من است؛ مردمانش، طبیعتِ زیبا و دشتهای سرسبزش، آبجوی خوش طعمش و فرهنگِ غنی و پر بارش ... چندی پیش برای شرکت در فستیوالِ موسیقی‌ کلاسیک بدانجا سفر کرده و مهمانِ انجمن و ارکستر موسیقی‌ کلاسیک جمهوری چک بودم، در یک روزِ پاییزی وقتی‌ فراهم گشت تا به شهرِ کوتنا هرا (Kutná Hora) سفر کرده و به نیایشگاهِ قدیسانِ استخوان سر ... ... Continue reading »

روزِ عشق ورزی بر تمامِ ایرانیان فرخنده باد

یک نگاره در رابطه با روزِ عشق وَرزی، ۱۴ فوریه.   به یاد کوروش که همسرش را دیوانه وار دوست میداشت و این عشق دوطرفه بود. کاساندانْ، همسر کوروش بزرگ، از تَبار هخامنشی بود. حاصل ازدواج او و کوروش ۵ فرزند بود؛ کوروش او را بشدت دوست می‌داشت و هنگامی که او فوت کرد دستور داد تا تمام اتباعِ شاهنشاهی برای او عزاداری بزرگی برپا کنند.   فراموش نکنید که هر روز ... Continue reading »

 1  2  3