Advertise here
Follow

carmen @carmen

ای ایران‌ای مرز خوش گوهر

هرانا؛ بازگشت پرونده ۸ زندانی اهل سنت محکوم به مرگ از دیوان عالی کشور

خبرگزاری هرانا - پرونده ۸ زندانی اهل سنت که محکوم به اعدام شده‌اند، پس از نقض از سوی دیوان عالی کشور، به شعبه ۲۷ دادگاه انقلاب عودت شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرونده پوریا محمدی، امید پیوند، مختار رحیمی، بهمن رحیمی، محمدیاور رحیمی، شهرام احمدی، محمد غریبی و فرامرز شاه نظری که به اعدام محکوم شده‌اند ... ... Continue reading »

هرانا؛ محکومیت یک نوکیش مسیحی به ۱۰ سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – "مصطفی (محمدهادی) بردبار" شهروند نو کیش مسیحی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، "مصطفی بردبار" از شهروندان نوکیش مسیحی ساکن رشت طی حکمی که به وکیل وی "شیما قوشه" ابلاغ شده به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم که طی روز جاری ۹ مرد ... ... Continue reading »

هرانا | نامه ۹ تن از شهروندان بهاییان خطاب به محمد نوری زاد

خبرگزاری هرانا - جناب آقای نوری زاد: بزرگواری، حقیقت جویی و انسان دوستی شما را می‌ستاییم، بر قلم شما بوسه می‌زنیم و از حضور در کنار چنین مسلمان منصفی به خود می‌بالیم. جناب آقای نوری زاد با خبر شدیم که روز گذشته با حضور در خانه خانواده رحیمیان، شهروندان بهایی دربند، به نیت دلجویی از فرزند خردسال دردآشنای کامران و فاران، در تاریک سرای جهل و ظلم چراغی ... ... Continue reading »

هرانا؛ تهدید خانواده دو پیرو یارسان که دست به خودسوزی زدند

    خبرگزاری هرانا - خانواده دو تن از پیروان یارسان (اهل حق) که حدود ۴۰ روز پیش دست به خودسوزی زدند تهدید و از برگزاری مراسم ایشان در سالن‌های سطح شهر منع شدند.   بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در آستانه برگزاری مراسم چهلم مرگ دو نفر از پیروان یارسان (اهل حق) در روز جمعه  ۲۱ تیر۹۲ نیروهای امنیتی خانواده ها ... ... Continue reading »

هرانا؛ یک شهروند بهایی در سنندج بازداشت شد

گفتنی است این دومین شهروند بهایی ساکن سنندج است که در طی ۴ ماه اخیر بازداشت شده است؛ پیش‌تر سما رئوفی، شهروند بهایی ساکن این شهر نیز از سوی اداره‌ی اطلاعات سنندج بازداشت و پس از تحمل یک ماه انفرادی آزاد شده بود.   بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صمیم زارعی، شهروند بهایی ساکن سنندج، صبح روز شنبه ۱۵ تیرماه در ... ... Continue reading »

هرانا | نورا فلاح شهروند بهایی ساکن شیراز بازداشت شد

خبرگزاری هرانا - نورا (سمیترا) فلاح شهروند بهایی ساکن شیراز در طی احضار تلفنی به وزارت اطلاعات بازداشت شد.   بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی تماس‌های تلفنی در هفتهٔ اخیر نورا فلاح مکررا بصورت تلفنی و غیر رسمی به وزارت اطلاعات احضار شده‌ و در ‌‌نهایت صبح روز دوشنبه ۱۷ تیر ماه که وی به وزارت اطلاعات شیراز ... ... Continue reading »

گزارش سالانه آمریکا از سرکوب آزادی‌های دینی در جهان | جهان | DW.DE | 21.05.2013

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید آزادی مذهب یک حق بنیادین و جهان‌شمول است. آزادی در باور دینی، حق ابراز این باورها و عمل به فرایض دینی، به چیزی معتقد بودن یا نبودن و یا تغییر دین در این چارچوب می‌گنجد. گزارش وزارت‌خارجه آمریکا می‌افزاید، در چین گروه‌های دینی مستقل و کلیساها مورد اذیت و آزار قرار می‌گیرند. در این گزارش از سرکوب فزاینده صومعه‌ ... ... Continue reading »

«ایران از کشورهای اصلی ناقض حق آزادی مذهب است» | حقوق بشر | DW.DE | 01.05.2013

به نظر این کمیسیون، آزادی مذهب در ایران محدودتر شده و امکان دارد که بخاطر نزدیکتر شدن دوره انتخابات ریاست جمهوری در این کشور وضعیت بدتر نیز بشود. طبق این گزارش، بازداشت و حبس شهروندان بهایی، حمله به مسیحیان، دراویش و صوفیان در ایران همچون سالهای پیش ادامه دارد. این کمیسیون مسئولان اصلی وخیم‌تر شدن وضعیت اقلیت‌های مذهبی در ایران را علی خامنه‌ای، رهب ... ... Continue reading »

 1  2