اسلام واقعی همین است

اسلام راستین و روشنفکران ایرانی دانشگاه نشین در امریکا


Share/Save/Bookmark

اسلام واقعی همین است
by sudabeh_siavashan
04-Sep-2009
 

پیش درآمد: به نظر من به اندازه کافی تحلیل و بررسی در مورد حوادث اخیر ایران از طرف روشنفکران دانشگاه نشین امریکا و کلا جریانات به اصطلاح پیشرو این مملکت شنیده ایم و به گمان من اکثر قریب به اتفاق تحلیل های دانشگاه نشینان بیشتر در خدمت تعریف هویت خود است تا دوا کردن دردی از کسی. و فکر کنم به همین دلیل است که بسیاری سوالات واضح و ابتدایی در این تحلیل ها بی پاسخ مانده است. شاید هم به خاطر اینکه جواب چنین سوال هایی را نمی شود در محافل محافظه کاران ه دانشگاهی/روشنفکری امریکا—که خودشان را در ردای چپ و پیشرو و . . . پوشانده اند—پیدا کرد. اما از قدیم گفته اند پرسیدن سوال نصف جواب است و پس برخی از این سوال ها:

 1) این چه حکمتی است که وقتی مثلا دوران سیاه انکیزیسیون بررسی می شود بی هیچ مکثی بعضی از روایت های مسیحیت مورد مواخذه قرار می گیرند و حداقل گوشه ای از مسئولیت بر عهده این روایت ها گذاشته می شود اما وقتی صحبت از سیاهکاری های جمهوری اسلامی می شود اساتید ایرانی دانشگاه های آمریکا صدایشان درمورد مسئولیت روایت های اسلامی درنمی آید؟  

پیش زمینه: خیلی ساده، به اعتقاد من بسیاری روایت های قرانی و احادیث اسلام شرایط را برای توجیه قتل و شکنجه و کشتارهایی که به دست حاکمان اسلامی ایران انجام می گیرد فراهم می کند. این داستان که، ’اسلام روایت های مختلف دارد و شما غیر دانشگاهیان بی تجربه و کم سواد باید قضاوت در مورد واقعیت اسلام را به عهد ه دست اندرکاران و متخصصان بگذارید‘، را بارها شنیده ایم اما همین ما غیر متخصصان وقتی دستورالعمل هایی از قبیل آیه های زیر را می خوانیم انگشت به دهان حیران می مانیم که چطور می شود این فرامین را با اصول ابتدایی انسانیت (آزادی بیان و مذهب و داستان عدالت و . . . همه پیشکش) وفق داد:

  كيفر آنها كه با خدا و پيامبرش به جنگ برمى‏خيزند، و اقدام به فساد در روى زمين مى‏كنند، (و با تهديد اسلحه، به جان و مال و ناموس مردم حمله مى‏برند،) فقط اين است كه اعدام شوند؛ يا به دار آويخته گردند؛ يا (چهار انگشت از) دست (راست) و پاى (چپ) آنها، بعكس يكديگر، بريده شود؛ و يا از سرزمين خود تبعيد گردند. اين رسوايى آنها در دنياست؛ و در آخرت، مجازات عظيمى دارند. (سور ه المائده، آیه 33) و (به ياد آر) موقعى را كه پروردگارت به فرشتگان وحى كرد: "من با شما هستم؛ كسانى را كه ايمان آورده‏اند، ثابت قدم داريد! بزودى در دلهاى كافران ترس و وحشت مى‏افكنم؛ ضربه‏ها را بر بالاتر از گردن (بر سرهاى دشمنان) فرود آريد! و همه انگشتانشان را قطع كنيد!" (سوره الانفال، آیه 12)  این آیه ها و بسیاری آیه های مشابه احتیاجی به شرح ندارند.

داستان سنگسار به جرم عشق ورزی و قطع دست و پا به جرم دزدی را هم همه می دانند. توحش که شاخ و دم ندارد! نکته اما اینجاست که این گونه آیه ها و سایر روایت های مشابه اسلامی (چه قرآنی و چه حدیثی)  قتل و شکنجه را عادی کرده اند و آنها که از کنار این یاوه ها به سکوت گذشته اند و یا تلاش کرده اند به ضرب تحمیل قرائت های متفاوت عملا بر این پلیدی صحه بگذارند، در فرآیند عادی سازی این توحش نقش داشته اند.   

نکته: حتی "پیشروانی" مثل حسینعلی منتظری هم نمیتوانند از اعتقادات پایه ای شان به اصول و مبانی مشابه چشم پوشی کنند. به عنوان نمونه، ایشان در مورد مسلمانانی که کیش و آیین شان را عوض می کنند می فرمایند ’که اولا باید اموال مرد مرتد را گرفت و بعد اعدامش کرد اما در مورد زن مرتد باید بیشتر رافت و عطوفت اسلامی به خرج داد و صرفا او را به زندان انداخت و آزار داد و هر روز موقع نمازهای پنجگانه او را کتک زد تا بلکه توبه کند. اما اگر توبه نکرد باید آنقدر در زندان بماند تا بمیرد.‘ (نقل به معنی، توضیح المسائل، صص. 561 و 562)  

جمله معترضه: این آیه ها و دستورالعمل ها را جلوی علمای دانشگاهی که می گذارید دوباره فریاد میزنند که ای داد، آخر اسلام قرائت های متفاوت دارد و قضایا بسیار پیچیده  تر از این حرفهاست. . . و مثلا وقتی می گوییم در قرآن آمده است که "اگر زن شما از شما اطاعت نکرد میتوانید او را کتک بزنید" (نقل به معنی، سور ه النساء، آی ه 34) می گویند اینقدر ساده نباشید، کتک زدن می تواند خوانش های متعدد داشته باشد و اساسا روایاتی هست که می گویند منظور از کتک زدن نوازش کردن است! (حالا چرا زنی را که اطاعت نمی کند باید نوازش کرد داستان دیگری است!). . .  من اسم این سفسطه ها را گذاشته ام "ریسمان الهیِ روایت پیچیدگی" (به مصداق "واعتصموا بحبل الله جمیعا"(!)) که تمام هم و غمش این است که آب را گل آلود کند و . . .

 2) روی چه حسابی وقتی صحبت از ظلم دولت اسرائیل بر فلسطینیان می رود بدون هیچ مقدمه و موخره ای صهیونیسم محکوم می شود اما وقتی حکومت غاصب اسلامی ایران (کلمه غاصب مخصوصا برای چزاندن دانشگاهیان نان به نرخ روز خور استفاده شده است!) از شیوه هایی به مراتب غیرانسانی تر استفاده می کند این اساتید صدایشان در مورد نقش گفتمان ایدئولوژیک اسلام در نمی آید و همه را صرفا به افراد خاصی در این حکومت نسبت می دهند؟  نکته: حتی حجت الاسلام شیخ مهدی کروبی هم به این مسئله اشاره کرده است که رفتار آدمکشان حکومت اسلامی با مخالفان "به مراتب بدتر از رفتار صهیونیست ها با فلسطیان است." نکند این تردید در مورد محکوم کردن اسلامیتِ حکومت به دلیل آن است که علمای دانشگاهی ما از این قضیه طرفداری از فلسطین نان می خورند و چون می دانند که جنبش های اسلامی توانسته اند (به دلایل متعدد و از جمله همنوایی اسلام گرایان و راست گرایان اسرائیلی در سرکوبی جنبش های سکولار) مطالبات بسیاری از جنبش های آزادی بخش را مصادره به مطلوب کنند چندان برایشان ساده نیست که نان آورشان را مورد انتقاد قرار دهند. واقعیت این است که انتقاد از اسلام ممکن است بی مهری توده ها را در بسیاری مناطق خاورمیانه به همراه آورد و روشنفکران دانشگاه زده ما در چنین مواردی عموما ترجیح می دهند واقعیات را قربانی کنند.

 3) سوال تکراری: در این سی سالی که از انقلاب ایران می گذرد هر وقت حرفی از رفتار و کردار وحشیانه رژیم جمهوری اسلامی شده است و کسانی پیدا شده اند و گفته اند که حداقل گوشه ای از این وحشیگری ها را باید به اسلام و مذهب نسبت داد فریاد وامصیبتای بسیاری از این علما بلند شده که این چه پرت و پلایی است؟ چرا پیچیدگی مطالب را نمی فهمید؟ و یا چرا فریب این امپریالیست ها را می خورید که تمام فکر وذکر شان آب به اسیاب اسرائیل ریختن است و . . . و یا جالب تر از همه این گفته گهربار برخی از این روشنفکران است که اصلا شماها صلاحیت صحبت در مورد اسلام را ندارید و به عبارت دیگر از اجتهاد لازم برای وارد شدن به این معقولات برخوردار نیستید. . . کسانی که به دلایل مختلف، از جمله خودآزاری(!)، این گونه مباحث را دنبال می کنند شاید خاطرشان باشد که چند سال پیش پس از ماجرای کاریکاتورهای محمدی، بیانیه ای از طرف چند نفر از نویسندگان و روشنفکران ایرانی و غیرایرانی امضا شد و در آن به خطر توتالیتاریسم اسلامی اشاره شد و یکی از همین اساتید با لحنی کاملا برافروخته در نکوهش این بیانیه قلم فرسایی کردند و قبل از هر چیز طرفداران این بیانیه را مورد شماتت قرار دادند که بله شما اصلا نمی دانید توتالیتاریسم چیست و با اسلام هم آشنایی ندارید و بنابراین بهتر است ساکت بمانید تا حضرت ما بعد از توضیح این مطالب ابتدایی به شما گوشزد کند که این عبارت از بیخ و بن بی اساس است و اینجور وصله ها اساسا به اسلام و توتالیتاریسم نمی چسبد. در مورد بسیاری مسائل مشابه هم همواره تلاش بسیاری از دانشگاهیانی که در دپارتمان های مطالعات خاورمیانه امرار معاش می کنند رفع شبهه و اتهام از ساحت مقدس اسلام بوده است.

بسیاری از ما هنوز ماجرای این کاریکاتورها و اعتراضات مسلمانانی را که دفاتر نشریات را به آتش کشیدند و فتوای قتل کاریکاتوریست ها را صادر کردند فراموش نکرده ایم. داستان قتل مترجمان و ناشران آیه های شیطانی را هم همه می دانیم و بحمدالله از این نمونه های اعتراضات "مسالمت آمیز" مسلمانان کم نیست. در تمام این موارد، این دانشگاهیان محترم—که به گمان من باید آنها را بخشی از جنبش اپورتونیستِ کم جراتِ به اصطلاح پیشرو دانست—تمام تلاششان این بوده که اسلام و مسلمین را تبرئه کنند آنهم از طریق استدلالات نخ نما شده ای که تمام تقصیر را به گردن آمریکا و اسرائیل و سایر نیروهای بدخواه می اندازد که از روی عمد مسلمانان را تحریک می کنند و با اهانت به مقدساتشان آنها را وامی دارند تا سر و گردن بشکنند و فیلمساز بکشند و با کارد روی بدن مخالفان آیات قران را نقش کنند.

  4) این چه داستانی است که بسیاری از علمای دانشگاهی ما وقتی در مورد وقایع ایران صحبت می کنند قبل از هر چیز اعلام می کنند که امریکا و فرانسه و انگلستان و . . . نباید در امور ایران دخالت کنند اما همین علما درمورد دخالت آشکار حکومت اسلامی ایران در امور کشورها و جنبش های مختلف، از جمله فلسطین، صدایشان در نمی آید. گویا مرگ فقط برای همسایه خوبست!. . .          

. . .اما درد اینان معلوم است. چپ به مفهوم سنتی آن مدتی است در محافل آکادمیک آن جایگاه پیشین را ندارد و واقعیت این است که به اصطلاح روشنفکران پیشرو (و یا استادانی که ادای روشنفکران پیشرو را درمی آورند) مدتهاست خودشان را پشت ایده  دفاع از محرومان جهان سوم و باورهای این محرومان (اسلام و مذهب و . . . ) و مبارزه با استعمارگرایان و امپریالیست ها، مخفی کرده اند و چنان نان دانی بی دردسری برای خودشان درست کرده اند که کاملا قابل فهم است که چرا با این چنین خشمی از جورج بوش و نتنیاهو صحبت می کنند اما هیچ وقت چنین خشمی را در مورد خمینی و اعوان و انصارش و نیز اسلام و اسلام گرایان نمی شود از زبان و قلمشان شنید.   

نکته: اینها همان کسانی هستند که بعد از اینکه جورج بوش فلک زده گفت می خواهد 75 میلیون دلار به تشویق و توسعه دموکراسی در ایران اختصاص دهد فریادشان به آسمان رفت که مبادا کسی دست به این پول بزند که این پول ها مصداق نجسی است! حرفی نیست ولی آیا واقعا پول جورج بوش کثیف تر از پول "کلم بسر"های حکومت اسلامی است؟

 5) داستان شکنجه و آزار زندانیان سیاسی را همه شنیده ایم و بسیاری مان از پیش می دانستیم. به احتمال قریب به یقین هیچ کس نیست که این زشت کاری ها را محکوم نکند. اما آیا واقعا محکوم کردن چنین اعمالی دردی از کسی دوا می کند؟ چه حکمتی است که شکنجه و قتل یهودیان در جنگ دوم را به نازیسم نسبت می دهیم اما در نسبت دادن این شکنجه ها به اسلام تردید داریم؟ آخر این چه دردی است؟ اسلام از همان ابتدای کار تا به امروز با قتل و کشتار کارش را جلو برده است و همیشه هم استدلال قدرتمداران اسلام این بوده که این همه در راه خداست و اگر هم گهگاه اتفاقات ناگواری روی می‌دهد نباید به حساب اسلام گذاشت چرا که این دین، دین صلح و محبت است! در عین حال، و به منظور رد گم کردن، همین راویان مزور اسلامی داستان های مزخرفی در باب فضایل کسانی چون محمد و علی و فاطمه و زینب ساخته اند که باور کردنشان در دنیای امروز یا کم شعوری می طلبد و یا مغرض بودن و یا هردو. این داستان را حتما شنیده اید که در یکی از جنگ هایی که علی با دشمنانش می کرد بعد از کشتار مردها به یکی از سردارانش گفت که مبادا خلخالی از پای یک زن یهودی بیرون کشیده شود! هیچکس برنمی گردد بگوید که یا فکر می کنید ما ابلهیم و یا خودتان را به بلاهت می زنید! این موجود، و عمویش محمد، "تصاحب" اسرای جنگی را مباح دانستند و عملا تجاوز به "محاربان با خدا" را یکی از بیشمار راه های رسیدن به خدا و بهشت اعلام کردند و البته در گیر و دار این تجاوزهای وحشیانه حواسشان جمع بود که مبادا خلخال از پای زن یهودی بیرون آورده شود!          

در کنار اینها بی شرمانی چون شریعتمداری کیهان نشین، با تکرار این مزخرفات، و مسلمانان نه چندان یکدل و یکرویی چون سروش و مهاجرانی و کدیور، و هم پالکی های چپ نمایِ راستگرایِ دانشگاهی شان، از طریق نپرداختن به این یاوه ها، عملا راه را برای تداوم این پرت و پلاها باز گذاشته اند.  جمله معترضه: صد رحمت به یزید! یکی از دوستان نوشته بود که به قول همین افسانه پردازان، وقتی زینب به دربار یزید رفت اجازه سخنرانی پیدا کرد و هر چه هم خواست گفت (والله اعلم!) و بعد هم یزید او را به حال خودش گذاشت تا هر کجا که می خواهد برود. زین العابدین بیمار را که اصلا نگفتند بالای چشمش ابرو است. حالا مقایسه کنیم این دادگاه یزیدی را با دادگاه های اسلامی و محمدی و حسینی، نه فقط در ایران که در هر جای دنیا. . . همین چند روز پیش سعید حجاریان را، که از وابستگان حکومت اسلامی بوده و البته قبلا خودشان با گلوله زده بودندش، طوری که نمی تواند به درستی حرف بزند، آوردند و، به دلیل رحمت و عطوفت اسلامی، مجبورش نکردند خودش توبه نامه اش را بخواند؛ از زندانی دیگری خواستند این کار را بکند. . . واقعا که صد آفرین به این دین مبین رحمانی!  

 6) چرا دانشگاهیان ما که به محض دیدن فیلم 300 دست به قلم بردند و فریادشان به آسمان رفت که "ایهاالناس، ایماژ ایران و ایرانی را خراب کردند" حتی یک بار در مورد اینکه توحش اسلامی آبرویی برای ایران و ایرانی نگذاشته است کلمه ای ننوشته اند؟
 
7) چه حکمتی است که وقتی در مورد نقاشی های دوران صفوی صحبت می کنیم اسمش را می گذارند هنر اسلامی صرفا به این دلیل که این نقاشی ها در دوران حکومتی اسلامی کشیده شده است (و کسی هم کاری به این ندارد که نقاش شاید اصلا مشروبخوار بوده و حتی یک بار هم به عمرش نماز نخوانده است و اصلا شاید مسیحی و زندیق و یهودی و . . . بوده است) اما وقتی در حکومت اسلامی شکنجه و کشتار  و سنگسار صورت می گیرد اسمش را نمی گذارند شکنجه و قتل و سنگسار اسلامی؟

 8) سوال مکرر: راستی چرا صدای سازمان های برجسته اسلامی در مورد بی شرمی های حکومت اسلامی ایران در نمی آید؟ اینکه نوشته اند که فلان آیت الله با نماینده بهمان حجت الاسلام به دیدار برخی آیات عظام رفتند دردی را از آنانکه در زندان شکنجه می شوند دوا نمی کند. تمام این آیات عظام و بسیاری از انجمن ها و سازمان های اسلامی دنیا به محض انتشار کاریکاتورهای محمدی نعره زنان به خیابان ها ریختند و از فحش و مشت و سنگ و چوب تا گلوله و بمب بر سر مخالفین ریختند و در حالی که اشک در چشمانشان جمع شده بود از اهانتی که به مقدسات اسلام و مسلمین شده بود نالیدند. اما همین مسلمانان رقیق القلب در برابر شکنجه و تجاوز هم کیشان شان به پسران و دختران جوانی که در منتهای آرامش صرفا تظاهرات کرده بود انگار خفقان گرفته اند. این مسلمانان همان کسانی اند که به منظور انتقاد از دولت فرانسه که روبنده را در بعضی اماکن ممنوع اعلام کرده است گلوی خودشان و گوش ما را می خراشند که چرا به آزادی های فردی احترام نمی گذارند اما نه فقط در مورد مسئله مشابه در ایران—حجاب تحمیلی—بلکه در مورد سرکوب وحشیانه ابتدایی ترین حقوق انسانی—حق زندگی، حق شکنجه نشدن، حق مورد تجاوز قرار نگرفتن. . . –بی شرمانه، بله، بی شرمانه سکوت می کنند.  

مشاهده ای گذرا: این واقعیت که اکثر قریب به اتفاق سازمان های اسلامی به اصطلاح مستقل صدایشان در مورد شکنجه ها و کشتارهای حاکمان مسلمان ایران در نیامده است معنایش این است که اسلام واقعی همین است، والسلام!  

جمله معترضه: از خواهران و برادران جنبش های حماس و حزب الله انتظار بیشتری نمی رفت. در سی سال گذشته سردمداران رژیم اسلامی دقیقا به منظور صدور اسلام و زنده کردن دوران صدر اسلام بدون هیچگونه نظرخواهی از مردم ایران، و در حالی که بسیاری از این مردم زیر خط فقر زندگی کرده اند و می کنند، میلیاردها و میلیاردها دلار به فلسطین و لبنان فرستاده اند تا آلترناتیوهای سکولار را پیش پای جنبش های اسلامی قربانی کنند. نتیجه طبیعی و مستقیم این رفتارهای دیکتاتورمابانه این بوده که این جنبش ها بخش زیادی از محبوبیت شان را در ایران از دست داده اند. عدم حمایت سازمان هایی چون حماس و حزب الله، و بهتر است بگوییم حمایتشان از دیکتاتوری اسلامی ایران، که البته هم به لحاظ ایدئولوژیک و هم از نظر مالی کاملا قابل پیش بینی بود، فاصله این جنبش ها با مردم ایران را بیشتر و بیشتر کرده است. . . این جماعت بهتر است یادشان باشد که وقتی به جای حکومت اسلامی حکومتی دموکراتیک آمد ما این روزها را فراموش نخواهیم کرد.  

جمله معترضه: دانشگاهیان ما به طرز عجیبی از گفتن و نوشتن در باره خزعبلات خمینی اجتناب می کنند. دم دوستانِ غیرِ دانشگاهیِ مستقل گرم و سرشان خوش که اگر اینها نبودند افکار و آرای این موجود نه به عنوان مزخرفات پیش پا افتاده یک جانی و بزهکار ساده بلکه به عنوان آرمان های فردی خارق العاده که "قرائت های متفاوتی" از اسلام انقلابی (!) را به دست داده است مورد توجه قرار می گرفت. دوستی می گفت: "روی چه حسابی این دانشگاهیان ما به درافشانی های خمینی در معروفترین اثرش، توضیح المسائل توجهی ندارند؟" و بعد هم به یادمان می آورد که خمینی همان آدمی است که در این اثر جاودانی اش نوشته که "باد معده و روده ]اعنی: گوز[ وضو را باطل میکند."   

نکته اضافه: همین آدم در پاسخ به سوال پسرش در خصوص کشتارهای تابستان 1367 (که در آن احمد خمینی از قول موسوی اردبیلی در مورد اینکه آیا باید همه را کشت یا بعضی ها را و اینکه آیا حتی کسانیکه بیشتر دوران محکومیت شان را سپری کرده اند باید اعدام شوند یا نه و . . . پرسیده بود) می فرماید:  بسمه تعاليدر تمام موارد فوق هر كس در هر مرحله اگر بر سر نفاق باشد حكمش اعدام است. سريعا دشمنان اسلام را نابود كنيد. در مورد رسيدگي به وضع پرونده‎ها در هر صورت كه حكم سريعتر انجام گردد همان مورد نظر است. توجه می کنید؟ یک گوز وضو را باطل میکند اما کشتار زندانیان ایرادی ندارد!  و سوال همچنان به جای خود باقی است: آیا خمینی هم واقعا قرائت نادرستی از اسلام داشت؟  

خودمان را مسخره نکنیم؛ اسلام واقعی همین است که در ایران و عربستان اتفاق می افتد. اسلام در هیچ جای دنیا آزادی و دموکراسی به همراه نیاورده است. درک این قضیه شعور چندانی نمی خواهد فقط به حداقلی از وجدان نیاز دارد.  

بعدالتحریر 1: به داستان انتخابات هم بپردازیم. دیگر هیچ کس نیست که نشنیده باشد که در این ماجرا عملا جمهوریت نظام تحت سوال قرار گرفت. و البته این حرف از دهان کسانی شنیده می شود که اعتقاد داشته اند تا به حال جمهوریتی هم وجود داشته است. آش انقدر شور شده که حتی کسانی مثل سروش و مهاجرانی و کدیور و صد البته کروبی و موسوی و بسیاری دیگر از وابستگان دیروز و امروز رژیم هم به آن اذعان کرده اند. حالا داستان این است: حکومت جمهوری اسلامی جمهوریتش را از دست داده است. بنابراین عقل سلیم نتیجه می گیرد که آنچه باقی مانده حکومت اسلامی است. و اگر این حکومت اسلامی است که عمل می کند چرا در انتساب این زشت کاری ها به اسلام تعلل می کنیم؟ کجای این مسئله فهمیدنش مشکل است؟ گند کار آنچنان در آمده و "ریسمان الهی روایت پیچیده نمایی" آنچنان پوسیده شده است که چنگ زدن به آن دیگر فقط باعث بی آبرویی می شود و بس.   

مشاهده گذرا: نمی شود از انتخابات گفت و از اکبر گنجی و مقالات اخیرش نگفت. ایشان بعد از اینکه در اعتصاب نیویورک بعضی از شرکت کنندگان را ممنوع الپرچم اعلام کردند هنگامی که با اعتراض مردم مواجه شدند مقاله ای صادر فرمودند و نوشتند: "ما از حقوق شما و هر فرد و گروه ديگری دفاع می کنيم. به نظر ما شما حق داريد تجمعات اعتراضی برگزار کنيد و پرچمی را که نماد ملی به شمار می آوريد، بالا بريد." و بعد از این بزرگ منشی بی سابقه (که ایشان به همه اجازه می دهند تجمعات اعتراضی برگزار کنند!) اضافه کردند که در تجمعاتی که ایشان اعلام می کنند فقط نماد سبز علم می شود و لاغیر! آیا واقعا دانشگاهیان آمریکا نشین ما که از ایشان حمایت کردند و شال گردن سبز به گردن انداختند و حتی سعی کردند خودشان را کاتولیک تر از پاپ نشان بدهند این انحصارگرایی را درک نمی کنند؟   

جمله معترضه: آقای گنجی، آن وقت که شما در زندان بودید و ما و دیگران، با تمام مواضع و نظرات متفاوت و متعددمان در پشتیبانی از شما اعلامیه و بیانیه صادر می کردیم هیچ وقت سعی نکردیم سلطنت طلبان و مجاهدین و چپ ها و راست ها و. . . را از هم جدا کنیم. و من مطمئنم شما هم در پذیرش آن همه حمایت های بی دریغ کوچکترین تردیدی به خود راه ندادید. راستش قدری خجالت آور است شنیدن این حرف ها از شما. از یک طرف مردم را دعوت می کنید که با هر موضع و نظری در این اعتصاب شرکت کنند و بعد دستور می دهید که از بیان نظراتشان خودداری کنند! و بعد هم فقیهانه اعلامیه صادر می فرمایید که بله: "بله، به نظر ما شما حق دارید....."  '

نیم بیت:یارب این نودولتان را با خر خودشان نشان

 بعدالتحریر 2: به نظر میرسد که یواش یواش دارد ریش این قضیه مبارزه مسالمت آمیز (یا مبارز ه بی خشونت) درمی آید. در چند ماه گذشته مردم رفته اند و رای داده اند؛ توقعشان را پایین آورده اند و به کسی مثل میر حسین موسوی رای داده اند به این امید که شاید این ابتدایی باشد برای ایجاد فضایی که بشود هرازگاهی در آن نفس کشید. بعد از تقلب آشکار، در کمال آرامش تظاهرات کرده اند، حتی در سکوت راه رفتند. . .  و واقعا از این مسالمت آمیزتر نمی شود. و پاسخ اسلام راستین این بود که گرفتند و شکنجه دادند و تجاوز کردند و کشتند و حالا کار را به جایی رسانده اند که ما راضی شده ایم که دیگر نکشند و تجاوز نکنند؛ زندانیان را هم اگر آزاد کنند ممنون می شویم، فقط همین! این بی شرم ها در مقابل عدم خشونت منتهای خشونت و وقاحت را به کار گرفته اند و عملا کار را به جایی رسانده اند که ما به تب راضی شده ایم. . . برای آنها که نمی دانند، این شیوه در اسلام پیشینه دارد؛ نه محمد در مقابل عدم خشونت رحم و مروت نشان داد، نه علی، و نه هیچ کدام از رهبران و اولیا و فقهایی که به قدرت رسیدند.

 البته در تاریخ پر از خشونت اسلام مسلمانان شریف و آزاده ای هم بوده  و هستند اما مثل تمام آزادگانی که به ایدئولوژی های مختلف ایمان آورده اند، شرافت و آزادگی این انسان ها علیرغم وجود اسلام است نه به دلیل آن. اسلام با اتکا بر مقوله ای به نام ایمان—یکی از فریب کارانه ترین دست آوردهای انسان—از طریق سوره ها و آیات و احادیث و فتواهایش خشونت را نهادینه کرده است؛ نمونه های روزمره آنچنان بیشمارند که فقط غرض آلودگان می توانند در اسلامیت این خشونت ها تردید کنند.

سودابه سیاوشان 


Share/Save/Bookmark

Recently by sudabeh_siavashanCommentsDate
داستان هیجان انگیز زندگی فاطمة زهرا
10
May 24, 2010
more from sudabeh_siavashan
 
Anonymous Observer

Siavash - Shir-Khorshid Flag

by Anonymous Observer on

The shir-khorshid flag is not an indication or symbol of racism.  In fact, this period of Iran's history is one of the very few periods in which that symbol has been taken out of the flag.  It has always been a part of Iran's identity.  The notion that it is somehow a racist symbol was propogated by the IRI to erase all sense of Iran's nationalism and national identity. Displaying the shir-o-khorshid flag is a sign of defiance to this anti-Iranian regime.

Pls. do not feorget who placed the symbol back on Iran'd flag to resurrect it:  the Safavids, who were the standard bearers, and in my opinion, the creators of modern day Shia religion. 

Racism is a serious and heavy word.  you shouldn't just throw it out to score a cheap political point. 


Red Wine

...

by Red Wine on

اینها که میگوید طرفدار خاتمی و موسوی هستند، اندکی‌ بیش نیستند که به خاطر بعضی‌ از منافع حاضر به خائن پرستی‌ شدند.مثل این افراد در خارج از کشور به فراوانی‌ موجود است،وگرنه انسان عاقل،ایرانی‌ دلسوز برای وطن هیچ وقت طرفدار رجوی و پهلوی و موسوی و خاتمی و احمدی‌نژاد نمی‌شود ! اگر غیر از این باشد، اگر طرفداری از این‌ها مطرح شود،به این معناست که این شخص خائن به مملکت است و حکم خائن مشخص است .

قبلان گفته شد، دیده شد و نتیجه گرفته خواهد شد که ایرانی‌ برای ایجاد آزادی در کشورش احتیاجی به رهبر سبز نشان،رهبر دزد و ایرانی‌ کش ندارد !

امروز است که همه باید متحد شویم و این نظام را برندازیم. تکلیف حق بدن در یک رفرندم مشخص خواهد شد.

بگذاریم این خود مردم باشند که به دور از تظاهر ،خرافات و احساسات مسخره مذهبی‌، دولت و نظام آینده مملکت را انتخاب کنند.

 


Siavash31

Red Wine

by Siavash31 on

شما می گویید مردم ایران را بهتر از من می شناسید. بسیار خوب. یک بار بروید ایران و در آنجا همین توهینی را که به موسوی و خاتمی و خاتمی کرده اید جلوی مردم تکرار کنید و ببینید با چه عکس المعمل همایی مواجه خواهید شد. سر را برف کردن هم حدی دارد. باورم نمی شود شما تا حالا عکس ها و فیلمهای تجمعات مردم را ندیده باشید؟ چطور از ابراز علاقه ای که به موسوی و خاتمی و کروبی می کنند بی خبرید؟ چطور ندیده اید که کودتاچیان هنوز از ترس واکنش مردم نتوانسته اند این سه نفر را دستگیر کنند؟ شما که این بزرگان مگس می گویید و در خیال خودتان مردم هم با شما هم عقیده هستند شواهدتان کجاست؟ به غیر از وبسایت های بسیجی ها و لباس شخصی ها و شریعتمداری ها در داخل کشور و یا سلطنت طلب ها و مجاهدین خلق در خارج از کشور به من تنها یک وبلاگ یا مقاله از درون ایران نشان دهید که با شما هم عقیده باشد. تا من هم هزارتا بر خلاف نظرتان معرفی کنم.

 

//norooznews.org/note&article/note/13790.php   


Red Wine

...

by Red Wine on

آقا انگار شما هم آغوش با باد شدید و توفان وار نظر میدهید ! شما در ایران زندگی‌ می‌کنید ؟ پس چرا انقدر از بطن عقاید واقعی‌ مردم بی‌ خبرید ؟!

اینها که میگوید به ما که وابسته به هیچ گونه حزبی نیستیم نمیچسبد... یک کلام، مذهب و دولت مذهبی‌ و فشار مذهبی‌ در ایران نمیخواهیم ! هیچ احتیاجی به موسوی و خاتمی و دیگر مگسان دور شیرینی‌ برای رهبری این نظام با شکوه که خود و تنها خود مردم آغاز کردند را نداریم.

این شما هستید که ونمود می‌کنید که سخنگوی مردم ایران هستید و واویلا که هیچ از ملت خبر ندارید !

این رژیم باید از بین برود و با یک رفراندم دولت آینده ایران مشخص گردد.

 


default

Siavash 31

by KouroshS on

Yeah well. As one who preaches about "unity" and how people are wonderfully getting along with each other in Iran, You really should not have any "problems" with anybody and being judgemental towards them. Everyone has and is entitled to their personal opinions.


Siavash31

KouroshS

by Siavash31 on

I have no problem with the "Iranians" abroad, My problem is with those among them who call themselves the "opposition" and yet display nothing but chauvinism and intolerance. 


Siavash31

Red Wine

by Siavash31 on

مردم شیر و خورشید رو نکره اند. اصلا مسئلهء مردم در ایران شیر و خورشید نیست. تازه در خود خارج از کشور هم تنها یک عدهء معدودی هستند که با زورگویی و قلدر بازی می خواهند در هر جلسه و راهپیمایی پرچمشونو به مردم تحمیل کنند و آن را در برابر پرچم سبز قرار دهند. می خواهند همهء مشکلات عمیق و دغدغه های واقعی مردم را به یک نمایش نژادپرستی تقلیل دهند. و نهایتآ در هر جمعی تنها باعث دعوا و جدال و شکستن همبستگی میان مردم می شوند. مردم ایران نه ضد اسلام هستند (که میلیونها مسلمان در ایران هست) و نه دشمنی با عربها دارند. این شما هستید که با چیزها خودتان را خفه کرده اید. کمی خودتان را با مسائل واقعی مردم ایران آشنا کنید که انفدر دور از آنها نباشید.  


Siavash31

Bijan A M

by Siavash31 on

You see? There is absolutely no way to unite with people like you (Iranians from the "opposition" abroad). You will harshly reject anyone who does not think exactly like you do. It is so freaking easy for you to call me the "identical twin" of those who torture and kill, just because you don't believe in reforms and I do (like millions of other Iranians). With the same twisted logic and dumb reasoning I can also call you the "twin brother" of those who have killed and tortured and colonized millions of people in the name of liberal democracy. Don't you see how ignorant that is??

 

And you don't get to ask me questions. You're the one who should justify your opposition to people's green movement. Millions of Iranians marched on the streets in support of Mousavi, they were holding up his pictures and chanting his name. Millions of people go to their rooftops at nights to chant ALLAHO AKBAR. Whether you like it or not, Allaho Akbar is still what unites them. And that includes people of Northern Tehran, as well the south. So, you and your gang of "Aryan race" bigots, who are still borrowing Hitlers's rhetotics, are the ones who should justify your position against the people of Iran. Not me. 

 

 

 

 


default

Siavash 31

by KouroshS on

 

You should really provide logical answers to the questions Bijan posed. IT seems that the most important thing for you is to Keneff Iranians abroad and thumb your noses at them. That is essentially the gist of your comments.

 


Bijan A M

OK, agha Siavash...

by Bijan A M on

What is your bottom line? Are you for Sharia law or not? Will your leader, Mousavi, let go of religion’s part in government and politics? Your sweet words of imam Ali’s equality, or Imam Hossein’s fight against oppression will not cut it.  

I trust your words that you were amongst demonstrators but, there is no doubt in my mind that many basijis and pasdars who kill and torture the guy next to you in those demonstration are your identical twins. They also think they are killing to protect Imam Ali’s equality. They are torturing to protect what Imam Hussein stood for.

You see, you are so brainwashed that you will find a way to rationalize that your religion can lead a government into true democracy. You and your type are absolutely the most dangerous elements that any opposition group has to guard against. I can only pray and hope that your group is insignificant. Your kind of opposition to IRI is a curse. With IRI, at least you know who you are dealing with. With your type, (the snake character), people will suffer and get tortured under your brand of equality. Remember my analogy about the use of Vaseline (or KY Jelly)? Why don’t you quit with some degree of dignity and stop promoting IRI with some lipstick on it….


Red Wine

...

by Red Wine on

این دیگر مضحک اندر مضحک است که شما اینجور موسوی را بانی‌ آن دسته تظاهرات مردم میدانید !

این خود مردم بودند که رهبر خود شدند و به خود اقتدا کردند و کمر همت بستند و به خیابان‌ها رفتند.

خدای پارسیان را شکر،مردم ثابت کردند که به شاه و آخوند و حزب روده و توده و دیگر احتیاجی ندارند خود میتوانند رژیم را عوض کنند اگر خود خواهند.بحث در اینجا بی‌ جا هست،آقا مردم بیدار شدند و دیدند که موسوی و خاتمی و کروبی مثل رضا پهلوی و دیگر مزدوران توانایی‌ رهبری مردم ایران را ندارند.

در کمتر از چند هفته ایرانیان در خارج به خیابان ریختند و شیر و خورشید رو کردند، بدن عرب زاده‌ها لرزید ! اینها خائن هستند ! اینها که تحمل دیدن پرچم اصیل ایرانی‌ را ندارند خائن هستند !

قضیه ساده است ... بسیار ساده است ... مردم بیدار شدند.مردم حق میخواهند، آزادی به معنی‌ واقعی‌ خود میخواهند، مردم استقلال میخواهند.

هیچ کس دیگر این رژیم را نمیخواهد ! دیگر کسی‌ اسلام و امام زمان و راه کربلا نمیخواهد ! بس است دزدی و خون برادر ریختن و به خواهر تجاوز کردن !

 


Siavash31

Red Wine

by Siavash31 on

این شما هستید که باید به خودتان بیایید و متوجه شوید که این افکار و روشهای سی سال گذشتهء شما هیج نتیجه ای نداده است و نخواهد داد. هیج وقت از خودتان سئوال کرده اید که چرا یک فردی مثل میر حسین موسوی و خاتمی می تواند جمع چند میلیونی را به خیابان های تهران بکشاند آن هم بدون هیج امکانات رسانه ای و با وجود نهدیدهای مستقیم خامنه ای  اما هیچ کدام از گروه ها و احزاب و شخصیت های ایرانی خارج از کشور با وجود داشنن چندین کانال ماهواره ای تا کنون نتوانسته اند حنی صد نفر را به خیابانها بکشانند؟ تا حالا از خود سئوال کرده اید که چرا حنی در خارج از کشور هم ننوانسته اند هیچ گروه منسجمی تشکیل دهند که مردم به آنها اعتماد داشته باشند؟ آن هم با این هم ثروط و امکاناتی که در اختیار دارند؟

جوابش مشخص است. کمی به رفتار و حرفها و شعارهای خود دقت کنید. اگر مطالب و کامتهای همین سایت به انگلیسی ترجمه می شد قطعآ شرمتان میامد به یک آمریکایی آن را نشان دهید 


Red Wine

...

by Red Wine on

شما گفتید : بگذارید مردم ایران کار خودشان را خودشان انجام دهند. نه خیر ! شما منظورتان مردم غیر ایرانی‌ (بعضا عرب زده !) است وگرنه مردم رشید ایران دیگر از اسلام یاد نمیکنند و به دنبال آزادی خویش  در امامزاده‌ها و ته چاه و خرابه‌ها نیستند .

من نمیدانم شما چه چیزی را می‌خواهید معرف باشید در این جا ؟ حتا هیچ کس را در اینجا نمیبینم که موافق شما باشد یا حتا هم فکر در افکار قدیمی‌ شما باشد !

سعی‌ کنید به خود ایید که وگرنه هم ساز نباشید،بد فردائی برای شما و امثال شما میبینم .

 


Siavash31

KouroshS

by Siavash31 on

It is a good thing that all my previous posts are available right here in tis page. Here are some of the excerpts from what I previously said: 

مردم ایران روشن تر از آن هستند که در مورد افراد بر اساس عقاید دینیشان و لباسی که بر تن دارند قضاوت کنند

گر نمی توانید همراه ملت ایران باشید لااقل مزاحم آنها نشوید

گذارید مردم ایران خودشان کار خودشان ار انجام دهند

I participated in all the rallies in Tehran where people of all
backgrounds
, from young Northern Tehrani girls to South Tehrani clerics
and veterans of war, rallied together for the same cause, while showing
utmost respect for each other
.

I hope you grow and catch up to the rest of the Iranian society

People from all background are dying in the streets because they want those rights

I am so happy and hopeful about the glorious green movement of the Iranian people in Iran

Why can't you get the simple fact that some of the victims of these crimes are muslims themselves?

 

From my very first comment, I made it clear that it is the Iranian PEOPLE who have grown to be tolerant and respectful of each other opinions. I was never talking about the government.

Now, you tell me which parts of my previous posts did I "change"? 

There you showed another example of the false accusations and lies of the so-called "opposition". 


default

After all this maneuvering

by KouroshS on

You have finally managed to reach salvation and clarify things for yourself.

You have managed to come up with additions to what you previously said and changed so many things around. I think you may have more need to explain things in FARSI to YOURSELF rather than me or anyone else.

have a nice life.


Siavash31

KouroshS

by Siavash31 on

Do you even read my posts? Or are you deliberately closing your eyes on concepts that make you uncomfortable?

Did I ever say that the government is the one that's tolerant?? I said that the Iranian PEOPLE have learned to tolerate each other's opinions and protest side by side for their commom cause. I said that in the street RALLIES, people from various backgrounds and ideologies, muslims and non-muslims alike, claim the same rights by using different languages and slogans. One might hold a quote from Emam Ali promoting equality and freedom, the other one might hold a quote from Thomas Jefferson. And they BOTH get persecuted by the government. 

 

I also said that a lot of the Iranian PEOPLE in the West, have not yet reached that level of maturity and are still unable to unite around common values. All they care about is their own "truth", how they understand the world, how they interpret history, what they think about religion and God, which flag they think is the right one, who they think should be the next leader of Iran...etc and if anyone disagrees with them on ANY of these issues, then they would accuse him of being a rapist, a murderer, a torturer, an agent of the I.R...etc  That's why after 30 years, they have still not been able to create any alliance. Some of them are still using Hitler's jargon for God's sake!!

Now do you get what I say, or do I have to write it in Farsi or some other language? 


Red Wine

...

by Red Wine on

با اتحاد و همبستگی‌ به زودی از این دوران سیاه نجات پیدا خواهیم کرد و خامنه‌ای و دیگر جنایتکاران را برای محاکمه به دادگاه خواهیم فرستاد.

 به امید آزادی ایران و پیروزی


default

Bullcrap!

by KouroshS on

That is not AT ALL what you said. Do you have trouble reading your own writings?

There is no such thing as having the right to protest anything, especially based on their human rights. Those who dare doing so will go to jail unless they are exceptionally close to the regime's elite. A secular minded person will NOT be able to quote in anything other than what is only is allowed to quote from By the regime or he will be arrested an go to jail. have you already forgotten about the recent events? IF there were such freedoms then why arresting over a 1000 people? Why not let everyone saying what is on their mind?

I think you are absolutely in denial of the truth and have excessively entangled yourself in a world full of lies and misconceptions. YOU are the only one who is having the difficulty of even understanding you own assertions.


Siavash31

KouroshS

by Siavash31 on

"What difference does it make to whom all of this is happenning?"

Well, that's exactly my point. These horrible things are happening to all Iranians, muslims and non-muslims. And they all have the right to protest and claim their basic Human Rights. And again, as you said, anyone has their own way of expressing themselves. A muslim who wants freedom and justice uses quotes from "Emam Ali" and refers to "Emam Hossein"'s struggle against oppression. A secular minded individual who wants freedom and equality might refer to the charter of human rights and use quotes from Thomas Jefferson. But at the end of the day, the are claiming the same rights.

I don't know why this is so difficult for some Iranians here to understand. The Westerners themselves seem to have understood this fact:

Article: John Locke meets Ayatollah Montazeri, from WashingtonTimes

 


default

Siavash 31

by KouroshS on

What difference does it make to whom all of this is happenning? what are you Justifying here? The point is that, unlike what you said. there is no such thing as Tolerance and there is no such thing as fighting despite the overwhelming totalitarianism, why? because the agent of this system don't even have mercy on their own and we have seen what they have done to the bahais. You are shooting yourself in the leg. You know deep down the mockery and the shame that this system and Even mousavi is a representative of, yet with your utmost lajbazi try to deny it.

You don't get to tell what i should or should not do, not now and not ever, Nor will you qualify in a million years to validate the way i see or Judge this movement. You sound Like George Bush, who said you either are with us or against us. It is up to ME to decide whether i should stay behind or not. The whole nation is not involved in this. That is your biggest illusion. Wake up. Everyone who is in it, is there based on what they think is the right reason.

 


Siavash31

Kaveh V, Ok, keep

by Siavash31 on

Kaveh V,

Ok, keep building your opposition abroad by excluding anyone who doesn't share your narrow-minded views. Maybe in 30 years you will even able to gather 50 people in one single rally. I used to get really frustrated by the arrogance and close-mindedness of the opposition abroad. But today I couldn't care less. I am so happy and hopeful about the glorious green movement of the Iranian people in Iran. People like you have the choice to either join this great movement or stay behind.

 

Koroush S,

All these  "jailings and arrests and knocking on the doors in the middle of the night..." is not happen between "muslims" and "seculars". That's what you people can not understand. This is not a conflict between Iranian "muslims" and Iranian "seculars". This is not your typical Theists vs Atheists conflicts in Iranian.com.  Many of those who are now in jail being killed and tortured are themselves muslims who believe in freedom and democracy just as much as anyone else. The girl who was recently raped and killed was shouting "Allaho Akbar" on her rooftop and she is the daughter of a veteran of war in a conservative tranditional family. Again, you either recognize their struggle and join the people's movement like everyone else. Or you stay behind and keep trying to convice the whole nation that they are wrong and you are right.


default

Wait a minute now.

by KouroshS on

Siavash 31

It includes the 4th generation of human rights concepts, which have not even yet been applied in Western societies. It included concepts such as "freedom of fear"

Really? Was this penned before or after he issued or rather refused to say anything about tha massacre  which happened right under his nose? You Know, it is so easy for anyone and i mean anyone to write colorful description of The state should treat its citizens and to include all types of wonderful "theorie" in his dossier and label it as" never been applied in western societies" . How is he going to put all of these principles into action when there is a Seyyed Hitler sitting on top awaiting to approve every decision and action he takes? he may not be worth great support because he has already been tested and HAS NOT PASSED the bare minimunm requirement to be deemed as a Human rights advocate. He is imam's beloved son, remember that?

Now, everyone in Iran, religious or not, can understand that and can unite for the same cause. If someone promotes freedom and equality in the language of Rousseau, Kant or Habermas, religious people will respect it. And if someone promotes the same values in the language of Hazrat-e Ali, the Quran, and Ayatollah Montazeri, secular people will respect it.

Are you seriously out of your mind? You are Joking right? So, in other words, All these jailings and arrests and knocking on the doors in the middle of the night and all these taking you out of your home and kidnapping you and force you to sit on that chair in court and listen to a bunch of nonsense as your "charges", Are a direct result of respect on behalf of the religous people? So far all that has been witnessed and truly materialized was the fact that it has always been the seculars who have had to approve and agree with however way the religous people define values such as freedom ad equality!!!

Based on your very much flawed and superficial analysis of the situation in iran, You have come up with an equally flawed conclusion so as to compare the maturity level between those who live iniran and those who do not. 


Kaveh V

To the Islamist hiding behind a noble name

by Kaveh V on

 

First, you jump in to denounce in the comment section of a well articulated article exposing the real nature of your cult, Islam. An article with specific examples of criminal behavior, acts and genocidal policies of the Islamic republic that are derived directly from, specific, passages of Qur'an. You have denied the criminal nature of the Islamic republic and their crimes against humanity by calling this article "BeMohtava" and other comments in support of supposedly reformist elements within IRI who have a long dossier as collaborators and conspirators in some of the worst crimes of this regime.

Yet again, you jump in as an anti-regime activist with all sorts of claims without acknowledging the fact that people are fed up with the brutal, repressive nature of the Islamic laws and policies that has been imposed upon them. Without acknowledging the repressive and brutality of this regime with Islamic laws, as outlined in this article, you have no credibility as an anti-regime activist.

Regarding your irrelevant diatribe about me not fitting into the Green crowd, you are absolutely right. I live in freedom and can speak my mind anywhere and anytime. I don't need to compromise my values in order to build a broad opposition large enough to threaten the barbaric IRI. If this type of compromise is required in order to challenge the regime, that is fine with me. Many in Iran are still on the learning curve about the savage and destructive nature of Islam and all aspects of the Islamic history, culture and mindset. This may require a compromise among many enlightened people to walk shoulder to shoulder with reformed Islamists, Mullahs and repenting criminals in these demonstrations and until dismantling of IRI. But, I and many others like me in the west, are not bound by these limitations and will not compromise our values, we can speak our minds and maintain higher personal standards without fear of savage repression, Bassijis, Evin prison and other Islamic treatments.

 


Siavash31

Bijan A M

by Siavash31 on

Respecting human rights, freedom and equality means that no one will get persecuted for their beliefs or be forced to wear anything against their will.

I tihnk you have very biased view about people like Mousavi and Khatami and you are too quick in judging them. Have you read Mousavi's plan about "hoghooghe shahrvandi" (it is the booklet that you could download from his website). It includes the 4th generation of human rights concepts, which have not even yet been applied in Western societies. It included concepts such as "freedom from fear", meaning that every human being has the natural and inherent right to live without anxiety and stress (be it financial stress, fear from the state's oppression, fear of potential conflict with other countries..etc). According to Mir Mossein Mousavi's plan, the state is obliged to provide that sense security to the civilians as parts of their Human Rights.

Now, what makes you think that he is not worth being supported and followed by people? The fact that he has a beard or has different religious views than you do? 

People from all background are dying in the streets because they want those rights. And they are still shouting Mir Hossein Mousavi's name and holding Khatami's pictures, because they believe that these people are by their side and can provide them these rights. And again, unlike the Iranians abroad who only judge others by the surface, what they care about is the content of Khatami and Mir Hossein's ideas, not the form in which they express it. 

People in Iran chant "Ya hossein, Mir Hossein", because to them "Emam Hossein" represents the symbol of resistance against oppression. The idea to fight for freedom despite the overwhelming power of the totalitarian enemy. Now, everyone in Iran, religious or not, can understand that and can unite for the same cause. If someone promotes freedom and equality in the language of Rousseau, Kant or Habermas, religious people will respect it. And if someone promotes the same values in the language of Hazrat-e Ali, the Quran, and Ayatollah Montazeri, secular people will respect it.

Now, tell Iranian abroad that people chant "Ya hossein, Mir Hossein", the first thing they would do is to try to "prove" that Emam Hossein was an "Arab" who hated Iranians. Then they will show you their own distorted translations of the Quran that they copied from some anti-muslim webstie. Then they will try to convice you that Iranians are "forced" to chant these slogans and in reality they are just "faking it" to overthrow Islam in the next step. And then they will accuse you of rape, murder and torture. 

Now, you tell me, who is more mature? The Iranian abroad or the "opposition" abroad?


jimzbund

baba inghadr poshteh sareh mordeh ( Islam )harf nazanid

by jimzbund on

Enna Elayaha va enna elayahe raajeoon or something like that .

Bund, JimzBund!


Bijan A M

Siavash31

by Bijan A M on

I don’t intend to engage in a pissing match with you over what is the true interpretation of different verses in a holy book. My argument from the start had been about your falsifying the nature of the opposition movement as pro-sharia law and Velayat-e vaghih and only against the hard liners. You tend to portray yourself as a representative sample of the opposition forces inside Iran. If that’s the case then Iranian as a nation are in deep deep trouble and true democracy could be centuries away….I really don’t think that that’s the case (or at least I hope)

People are not risking their lives so they can wear what they want. They want the freedom to believe in what they want. They want to have a say in who should set the law of their land. They want a government free of religion. No more persecuting Bahaiis. No more dictatorship of supreme leader. No one will be above the law. The law that is independent of religion. No more sharia law…..

Do you get it?....Are your Mousavi, Karroubi, Khatami,….advocating a government free of religion? (i.e. separation of church and state). If not, I rest my case.

I don’t know your background. You sound fairly intelligent. You could be a Pasdar but regardless, I hope you find it in yourself the courage to separate your religion from the law of your land, no matter how humanistic you believe your religion is. Have the courage to propagate this principle amongst those around you. The glory of your nation depends on it.


Siavash31

Kaveh V

by Siavash31 on

I am glad you came to this threat and proved all my points about the backwardness and chauvinism of Iranian "opposition" abroad.

I participated in all the rallies in Tehran where people of all backgrounds, from young Northern Tehrani girls to South Tehrani clerics and veterans of war, rallied together for the same cause, while showing utmost respect for each other and protecting each other against the raids of Basijis. 

Now, a hateful, ignorant, chauvinist like you would never fit into any of these rallies. You would hate anyone who didn't look and think like you. You could not tolerate to walk side by side a muslim or a leftist or reformist or anyone who doesn't share your narrow-minded views. As to you, all of them are "potential" rapists and murderers.

As I said earlier, people like you can stay wherever they are and keep shouting their "marg bar" slogans and tear each other apart over which "flag" to hold in your 20 people rallies. And keep coming to Iranian website with to vent out your hatred towards muslims and arabs who attacked Iran some 14 centuries ago. 

 

I hope you grow and catch up to the rest of the Iranian society. But until then keep your hatred off their glorious movement.

 

 


Kaveh V

To Islamist hiding behind a noble name

by Kaveh V on

هيچ پيامبرى حق ندارد اسيرانى (از دشمن) بگيرد تا كاملا بر
آنها پيروز گردد (؛و جاى پاى خود را در زمين محكم كند)! شما متاع ناپايدار دنيا را
مى‏خواهيد؛ (و مايليد اسيران بيشترى بگيريد، و در برابر گرفتن فديه آزاد كنيد؛ ولى
خداوند، سراى ديگر را براى شما مى‏خواهد)؛ و خداوند قادر و حكيم است

 

و زمينها و خانه‏ها و اموالشان را در اختيار شما گذاشت، و (همچنين) زمينى را كه
هرگز در آن گام ننهاده بوديد؛ و خداوند بر هر چيز تواناست!

اى پيامبر! به همسرانت بگو: «اگر شما زندگى دنيا و زرق و برق آن را مى‏خواهيد
بياييد با هديه‏اى شما را بهره‏مند سازم و شما را بطرز نيكويى رها سازم!

 

When you manage to sell your version of Qur'an to the Islamic world, then I may stop scolding you!  


Kaveh V

To Islamist hiding behind a noble name

by Kaveh V on

 Why is this so difficult to understand?! Why can't you get the simple
fact that killing in the name of some ideology or value (be it liberal
democracy, nationalim, socialism, Christianity, Islam...) DOES NOT make
every followers of these idea "rapists" and "murderers"!

 

BUT, the followers of any ideology that gives rise to these criminal behaviors bear the guilt for giving rise to these criminal enterprises, like the communist parties of the past along with multiple other cults,


However,


Islam holds a special distinction. Unlike the benevolent literature of communism, or any similar ideology, Islam's roots lay in utmost savagery. It is clearly stated in their hate manual, Qur'an:

Quran-33:27- "And He made you heirs of their (infidels) lands, their houses, and their goods, and of a land which ye had not frequented (before). And Allah has power over all things." -means that all what we own - should belong to muslims, including ourr women and children (in accordance to koranic and islamic teachings.)


Quran-8:67—"It is not fitting for an Apostle that he should have prisoners of war until He thoroughly subdued the land…." (Allah insisting Prophet to kill all the prisoners, and should not keep any surrendered prisoners alive until He (Prophet) occupied entire Arabia."

Any moron who claims this criminality as their belief system is a potential criminal, rapist, and murderer. It has been proven many, many, many times over the centuries. Followers of this criminality must be scolded over and over again for their stupidity and total lack of judgment and all other human attributes.

You are the ignorant fool who is trying to sell us more Mullahs and Islamists with prior criminal experience, as co-conspirators in some of the worst crimes in Iranian history as an alternative.


Siavash31

Kaveh

by Siavash31 on

I am not here to defend Islam or any other religion. But I checked your quotes from the Quran and you are completely distorting them and lying. Here is an other example of the dishonest ways of the "opposition" abroad.

Here are the real verses:

 

هيچ پيامبرى حق ندارد اسيرانى (از دشمن) بگيرد تا كاملا بر
آنها پيروز گردد (؛و جاى پاى خود را در زمين محكم كند)! شما متاع ناپايدار دنيا را
مى‏خواهيد؛ (و مايليد اسيران بيشترى بگيريد، و در برابر گرفتن فديه آزاد كنيد؛ ولى
خداوند، سراى ديگر را براى شما مى‏خواهد)؛ و خداوند قادر و حكيم است

 

و زمينها و خانه‏ها و اموالشان را در اختيار شما گذاشت، و (همچنين) زمينى را كه
هرگز در آن گام ننهاده بوديد؛ و خداوند بر هر چيز تواناست!

اى پيامبر! به همسرانت بگو: «اگر شما زندگى دنيا و زرق و برق آن را مى‏خواهيد
بياييد با هديه‏اى شما را بهره‏مند سازم و شما را بطرز نيكويى رها سازم!