Advertise here

Sharmandeh @Ruhi

ای دوست در روضهٔ قلب جز گل عشق مکار

Central America

‮آقای لاریجانی در مقابل خشونت علیه بهاییان 'سکوت نکنید'‬ | BBC

جمعی از فعالان سیاسی و حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و فعالان دانشجویی در نامه‌ای به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه در خصوص برخوردهای صورت گرفته با بهائیان در ایران خواستار رسیدگی او شده و اعلام کردند: "تقاضا داریم حداقل با در نظر داشتن میزان تاثیر مخرب چنین فجایعی بر روابط اجتماعی، در مقابل این رفتارهای ... Continue reading »

Seven imprisoned Baha’i leaders send letter to President Rouhani | Bahá'í World News Service

Seven imprisoned Baha’i leaders send letter to President Rouhani 16 December 2013 NEW YORK — The seven imprisoned Iranian Baha'i leaders have written a letter to President Hassan Rouhani, commenting on his proposed "Charter of Citizen's Rights." During his campaign for election earlier this year, Pr ... Continue reading »

زنان پیشگام ایرانی‬ | BBC

زنان ایرانی در دوره‌های مختلف تلاش کردند که با توجه به نگاه‌های سنتی و فشارهای موجود در جامعه ایران پیشرفت کنند و همپای مردان ایرانی در بخش های مختلف حضور پیدا کنند.   این فهرست ۱۰۰ چهره از میان زنان پیشگام ایرانی هستند که در رشته‌ها و حرفه‌های مختلف فعالیت داشته‌اند. تهیه چنین فهرستی دشوار بوده و ب ... Continue reading »

رئیس سابق دانشگاه تهران و عذرخواهی از دختر بهایی | radiofarda

 محمد ملکی، نخستین رئیس دانشگاه تهران پس از انقلاب ۵۷، در اقدامی نمادین به خانه ترانه طائفی، یک دختر ۱۷ ساله بهایی، در تهران رفته و ضمن ادای احترام از او عذرخواهی کرده است. به گفته آقای ملکی، ترانه طائفی که در دانشگاه قبول شده، تنها به خاطر اعتقادش به بهائیت از تحصیل در دانشگاه منع شده است.گفت‌وگوی ... Continue reading »

افزایش پیگرد بهاییان و اعضای محافل عرفانی ایران

رسانه‌های ایرانی از بازداشت ۱۱ عضو "حلقه عرفان کیهانی" در شاهرود خبر می‌دهند. فشار بر این گروه پس از تاکید خامنه‌ای بر لزوم مبارزه با "ترویج عرفان‌های کاذب" شدت یافت. گورستان بهاییان سنگسر هم با بولدوزر تخریب شده ‌است. ... Continue reading »