Advertise here

اعتراضی مردانه با پوشش زنانه کردی + عکس

در تداوم اعتراض ها به توهین دادگاه مریوان به زنان و لباس کُردی زنانه، تعداد زیادی از مردان کُرد با پوشیدن لباس زنانه و پیام هایی در شبکه های اجتماعی به این حرکت مقامات جمهوری اسلامی اعتراض کردند. Continue reading »

Balatarin

Comments 6 Pending 0

Sort comments:
Zendanian

Zendanian An injury to one is an injury to all.

مبارزات زنان و مردان در مریوان دامنه دارتر شد! / جمیل خوانچه زر , محمد راستی

پوشاندن لباس زنانه بر تن به اصطلاح یکی از اراذل واوباش از سوی نیروی انتظامی با عکس العمل اعتراضی زنان و مردان آزادیخواه در شهر مریوان و شهرهای دیگر روبرو شد. در 27 فروردین ماه زنان با پوشیدن لباسهای قرمز و تظاهرات در خیابانهای شهر با شعار "توهین به زنان ممنوع" این توهین وبی حرمتی به زنان را محکوم کردند. امروز مردان زیادی با پوشیدن لباسهای زنانه با این اعتراض همراه شدند، این همگامی و این مبارزه مشترک گام مهمی در گسترش این حرکت آزادیخواهانه است. واضح است که مردم باز هم به پیشروی بر علیه این رفتارهای ارتجاعی گام بردارند واین مبارزه را باید ادامه داد. قوانین، سنت و رفتار ضد زن را باید از محیط زندگی و اجتماع دور کرد و فرهنگ آزادیخواهی و برابری طلبی را جایگزین کرد.

فضا را باید به مسوولین دولتی تنگ کرد تا جایکه "رسما از مردم و بویژه از زنان" معذرت خواهی کنند و متعهد شوند که دست به چنین حرکات ضد زن و ضد انسانی نزنند. ضمنا مرد سالاری و ارتجاع ناسیونالیستی همردیف و شانه به شانه ی قوانین مذهبی و اسلامی در برخورد با زنان است. در جریان اعتراضات اخیر ناسیونالیستها با مخدوش کردن این مبارزه میکوشند تا با علم کردن "نوع لباس" مسئله اصلی توهین به زن است را منحرف کرده و تقلیل دهند. مسئله این است که نیروهای انتظامی و دستگاه حکومتی به جامعه زنان فارغ از نژاد و غیره توهین کرده اند، آنها بوسیله پوشاندن لباس زنانه بر تن یک مرد خواستند که نشان دهند که وی را "رسوا " کرده اند و همین مسئله تاکنون مورد اعتراض زنان و مردان مبارز بوده که در اشکال مختلف بروز پیدا کرده است. نباید اجازه داد دفاع از کرامت و حقوق برابر زنان و مردان دستمایه ی برای ارتجاع ناسیونالیستی و مرد سالارانه بشود.
جمیل خوانچه زر
محمد راستی
2013-04-19

ruhany

Ruhany Just another traveller of life ...

Yaksani:

Zendanian

Zendanian An injury to one is an injury to all.

اهانت به زنان باید جواب بگیرد
پوشاندن لباس زنانه بر مردی در روز ٢٦ فروردین در شهر مریوان و گرداندن آن در ملاء عام، گوشه ای از لمپنیزم اسلامی ضد زن را به نمایش در آورد. این اقدام اهانت آمیز نسبت به زنان بر طبق حکم "دادگاه" انجام گرفته است. طبق خبر رسیده روز ٢٨ فروردین تعدادی از زنان مبارز در مریوان با پوشیدن لباس سرخ و تجمع در میدان "شبرنگ" اعتراض و انزجار خود نسبت به این اهانت آشکار به همه انسانها را اعلام کرده اند. اما مزدوران امنیتی رژیم به این تجمع اعتراضی حمله کرده اند. مردم شهر در حمایت از این حرکت جسورانه زنان مداخله می نمایند و زد و خورد بین مردم و مزدوران رژیم آغاز می گردد. در این ماجرا تعدادی زخمی شده و تعدادی توسط نیروهای رژیم دستگیر می شوند.

مجلس دولت اسلامی، از این حرکت اعتراضی زنان در مریوان و از بالا گرفتن فضای اعتراضی در میان جوانان انقلابی و سرایت آن به دیگر شهرها به وحشت افتاده اند. "نمایندگان" از کار بدستان محلی رژیم در مریوان خواسته اند جلو اجرای حکم مشابه را در مورد دو نفر دیگر را بگیرند.
ضمن درود بر زنان مبارز و سرخ پوش بخاطر این اقدام جسورانه و عکس العمل سریع و به موقع آنها در مقابل این عمل شنیع و تحقیر آمیز از همه نهادهای مدافع حقوق برابری زنان در شهرهای ایران، انجمن ها، نهادهای مدافع حقوق کودک و دیگر تشکلهای عدالتخواه توده ای و کارگری میخواهیم که فعالانه در این ماجرا دخالت بنمایند. نباید این اهانت آشکار دولت اسلامی نسب به همه ما انسانها بی جواب بماند.
http://www.azadi-b.com/J/2013/04/post_552.html

Zendanian

Zendanian An injury to one is an injury to all.

ادامه اعتراض به هتک حرمت زنان توسط رژیم در مریوان

31 فروردين 1392
طبق خبر رسیده روز جمعه بار دیگر تعدادی از فعالین اجتماعی در واکنش به هتک حرمت زنان از سوی عوامل رژیم اسلامی در شهر مریوان دست به اعتراض زدند.

در این روز تعدادی از فعالین اجتماعی در محدوده تفرجگاه "دشت بیلو" نزدیک دریاچه زریوار مریوان با در دست داشتن پلاکارد و پخش تراکت و قرائت قطعنامه و بیانیه دست به تجمع اعتراضی زدند و مردم را به حمایت و همراهی فراخواندند. گفتنی است که تعدادی از مردان با پوشیدن روسری قرمز در این مراسم حضور یافتند. همچنین قابل ذکر است که در یک صفحه شبکه اجتماعی در عرض 24 ساعت بیش از 4 هزار فعال مدنی و سیاسی از اعتراض زنان مریوانی حمایت کرده­اند. علاوه بر این در اقدامی نمادین، فعالان مدنی با پوشیدن لباس زنانه و انتشار تصاویر خود، هتک حرمت و توهین به شخصیت و لباس زنان کردستان را محکوم نمودند.