Advertise here

واکنش در قبال مقاله ایرج مصداقی (مجاهدین خلق) علیه مازیار بهاری و بی بی سی

Balatarin

ایران اینترلینک امروز نامه ای از آقای صفاری را منتشر کرده است که در واقع واکنش این پدر به مطلب تخریبی ایرج مصداقی علیه آقای مازیار بهاری و مستند بی بی سی است. جالب است که امروز آقای صبا در بی بی سی اعلام کرد که تشدید مزاحمت های جمهوری اسلامی علیه خانواده کارکنان بی بی سی احتمالا بخاطر پخش همین مستند آقای بهاری بوده است. مجاهدین خلق از سال 2007 که فیلم مستند "فرقه آفتاب پرست" از شبکه الجزیره پخش شده است مستمرا بدنبال "تصفیه حساب" با آقای بهاری بوده و هستند. البته بر کسی پوشیده نیست که رجوی و مجاهدین خلق صرفا بدنبال ترساندن مردم و بخصوص خبرنگاران هستند تا شاید کمتر به موضوع آنها پرداخته شود. به هر حال، نامه آقای صفاری را در زیر می آورم. می گوید:

رجوی و مجاهدین خلق بجای پیچیدن به پر و پای خبرنگاران اجازه بدهند ما فرزندمان را ملاقات کنیم

 

محمد صفاری، اصفهان، نوزدهم دسامبر 2012
(ایران اینترلینک: با تشکر از آقای صفاری، دریافت شد)

http://iran-interlink.org/fa/?mod=view&id=14062

بنده محمد صفاری و همسرم رضوان، پدر و مادر بهزاد صفاری هستیم که در سال 2007 در مصاحبه ای با آقای مازیار بهاری اعلام نمودیم که مجاهدین خلق بجای اجازه ملاقات با فرزندمان سعی کرده است تا ما و دخترمان در کانادا را سرکیسه کند.

امروز مطلع شدم که نمایندگان آقای رجوی در سایتهای مرتبطشان مدعی شده اند که این سخنان به نوعی "اعتراف اجباری" و تحت فشار نیروهای دولتی ایران بوده است

از شما استدعا دارم چند قلم زیر را از جانب بنده منتشر فرمایید

اولا: مدارک مرتبط با کلاهبرداری مجاهدین خلق، حسابهای بانکی داده شده آنها و رد پولشویی بعد از آن را همان زمان به کشورهای انگلستان و کانادا تسلیم کرده و پرونده آنها موجود است اگر چه طی این مدت شاهد اقدامی جدی از سوی هیچ یک از این دو کشور نشده ام. کپی مدارک ارسال پول به کانادا و رد انتقال آن از کانادا به انگلستان و حسابهای مجاهدین خلق موجود است.

ثانیا: بنده به چیزی اعتراف نکرده ام که بخواهد اجباری یا اختیاری باشد. خواسته آن روز من خواسته امروز من است و همانا دست برداشتن از کلاهبرداری و اجازه ملاقات با فرزندم در هر کجای جهان است

ثالثا: بنده بعنوان یک دندانپزشک بازنشسته نه ممنوع الخروج هستم و نه حقوق دولتی دارم که تحت فشار قرار گیرم و بنابر این حاضرم در صورتی که امکان ملاقات نیم ساعته با فرزندم فراهم گردد به هر کجای جهان که لازم است سفر کنم. آخرین خبری که از فرزندم دارم کمپ لیبرتی در عراق است که اگر مجاهدین خلق اجازه ملاقات بدهند همین فردا عازم می گردم

رابعا: سلام بنده را به آقای مازیار بهاری برسانید و بگویید که شرمنده ام اگر بخاطر مصاحبه ای که آن روز با بنده داشته اید مورد توهین و آزار و اذیت مجاهدین خلق قرار گرفته باشید. انشاالله اجرتان در تمامی امور خیری که دنبال می کنید با خدا. خانواده ما همچنان خود را مدیون محبت های شما میدانند.

مطلبی که آن زمان بصورت گفتاری و نوشتاری به آقای بهاری و دیگر منابع خبری گفتم همان است که امروز هم میگویم و همان است که تا زمان مرگ و یا دیدار با فرزندم، هر کدام که زودتر برسند، همچنان باقی است. آن روز (پنج سال پیش) گفتم و امروز تکرار می کنم که:

فرزندم در تماس با ما اعلام کرد که قصد جدا شدن از سازمان مجاهدین را دارد و برای گرفتن وکیل نیازمند مبلغ زیادی پول است. امید ما به جدا شدن فرزندمان از این سازمان باعت شد تا با مشکلات زیادی، فروش مغازه و قرض از بستگان، مبلغ ۶۰‬ میلیون تومان تهیه و از طریق دخترمان که در کانادا زندگی می‌کرد، برایش ارسال کردیم. بعد از ارسال پول، تماس بهزاد با ما قطع شد و پس از تحقیق متوجه شدیم که او پول را به درخواست مسئولان سازمان مجاهدین از ما طلب کرده است. ما رسما از این سازمان به جرم کلاهبرداری شکایت کرده‌ام و از طریق مجامع قانونی ایران و محاکم بین‌الملل تلاش می‌کنم تا حقم را پس بگیرم.

و آن روز گفتم و امروز هم میگویم:
اگر این سازمان مدعی حلال و حرام است، چگونه به خود اجازه می‌دهد با فریب هوادارانش و خانواده‌های آنان، از طریق کلاهبرداری منابع خود را تامین کند. من فرزندم بهزاد را به گونه‌ای تربیت نکردم که سر دیگران بویژه پدر و مادر خود کلاه بگذارد، من از رفتار او دل شکسته شدم اما پس از دیدار با برخی دوستان سابق بهزاد که قبلا در سازمان به اصطلاح مجاهدین بودند به این نکته پی بردم که آنان مانند یک فرقه هواداران خود را به اسارت ذهنی در می‌آورند.

---------
لینک به مطلب ایرج مصداقی علیه مازیار بهاری و بی بی سی تحت عنوان "مازیار بهاری و "اعترافات اجباری"

http://www.irajmesdaghi.com/maghaleh-462.html

(فرقه آفتاب پرست، الجزیره، 2007)

 http://www.youtube.com/watch?v=jDlNWErYCGw&feature=player_embedded&list=PL926BF9E7AD427F30

یا

http://mekcult.com

 

 

Balatarin

Comments 5 Pending 0

Sort comments:
Roozbeh_Gilani

Roozbeh_Gilani "Personal business must yield to collective interest."

درست بر خلاف تیتر افترایی شما، و درست همانجور که شخص شما آگاهید، آقای ایرج مصداقی "عضو سابق" سازمان مجاهدین خلق، زندانی سیاسی دهه ۶۰ در شکنجه گاه‌های رژیم منفور دزدان و ادمکشان اسلامی، و از افشاگران عمده جنایات رژیم اسلامی هستند. کتاب ایشان "نه‌ زیستن، نه‌ مرگ"، مانند خاری در چشم دزدان و قاتلان رژیم منفور ولایت فقیه هست.

این‌گونه لجن پراکنی‌ها بر ضّد این فعال حقوق بشر و مدافع زندانیا‌ن سیاسی در بند رژیم فاشیست‌های اسلامی، فقط ماهیت اصلی‌ شما راا برای اکثر خوانندگان آگاه ، و نه چندان ساده لوح افشا می‌کند.

به قول معروف، تبریک!

http://www.irajmesdaghi.com/home.html

massoudkhodabandeh

Massoud Khodabandeh Massoud Khodabandeh Director of Middle East Strategy Consultants Iranian born. more about me on khodabandeh.org mesconsult.com iran-interlink.org

ممنون از کامنت شما ولی بالاخره این پدر باید چه بکند؟ و راستی اگر این پدر هم "آدمکش رژیم منفور و ...." است پس آن صحبت از "اعتراف اجباری" چیست؟

Roozbeh_Gilani

Roozbeh_Gilani "Personal business must yield to collective interest."

جناب خدابنده، خود را به کوچه علی‌ چپ زدن که جواب یا دفاع قانع کننده‌ی نیست! البته و صد البته منظور انتقاد از این مادر و پدر زجر دیده نیست. این بیچاره‌ها با نظامی فاشیستی گیر افتادند که رهبریت "ک گ ب" تعلیم داده شده حزب توده را در جلوی تلویزیون به گوه خوردن و قران خواندن میاندازد! از این پدر پیر با فرزندی در گروگان دیگر چه انتظاری میشود داشت؟

تبریک دوباره...

massoudkhodabandeh

Massoud Khodabandeh Massoud Khodabandeh Director of Middle East Strategy Consultants Iranian born. more about me on khodabandeh.org mesconsult.com iran-interlink.org

مسلما نمیشود انتظار غیر معقولی داشت و دقیقا به همین جهت هم میشود گفت که ایشان نباید سوژه "مثال" برای "اعتراف اجباری" آقای مصداقی بشوند. البته بنده چون شخصا آقای صفاری را می شناسم به جنابعالی اطمینان میدهم که اگر آقای مصداقی، جنابعالی یا هر فرد دیگر موفق شود نیم ساعت وقت ملاقات برای فرزندنشان بگیرد. آقای صفاری هر کجای دنیا که باشد همانطور که گفته است حاضر خواهد شد. طبعا آنجا میشود مستقیم هم نظرشان را خارج از ایران در مورد مسائل دیگر پرسید

EsfandAashena

Esfand Aashena http://iranian.com/main/member/esfand-aashena.html

جالب است که با اینکه در ایران هستند و این مقاله را نوشتند، گفته‌اند مجاهدین نه منافقین. آدمهای شجاع و خوبی‌ بنظر میرسند و امیدوارم دیدار پسرشان دوباره دست دهد.