Advertise here

همکاری مازیار بهاری با ماموران وزارت اطلاعات

Balatarin

مازیار بهاری که در ویکی پیدیا از او به عنوان ژورنالیست، فیلمساز و فعال حقوق بشری ایرانی-مازیار بهاری که در ویکی پیدیا از او به عنوان ژورنالیست، فیلمساز و فعال حقوق بشری ایرانی-کانادایی یاد شده است، در سال ۲۰۰۷ فیلمی با نام فرقه (بوقلمون صفت یا رنگ عوض کن یا هزار رنگ) تهیه کرد که مورد استقبال لابیست های طرفدار رژیم ایران در آمریکا بویژه سازمان نایاک قرار گرفت و این سازمان  با استفاده از نفوذ خود این فیلم را در رسانه های مهم منجمله الجزیره بارها و بارها روی آنتن برد.

سوژه این فیلم سازمان مجاهدین بود. بازیگران اصلی این فیلم مسعود خدابنده و همسرش آن سینگلتون بودند که مازیار بهاری آنان را بعنوان قربانیان این سازمان معرفی کرد. این دو نیز در این فیلم به تفصیل مجاهدین را به بدرفتاری، شکنجه و تجاوز متهم کردند. در این فیلم همچنین مازیار بهاری با هماهنگی وزارت اطلاعات به اصفهان رفته و با خانواده یک مجاهد که به شدت نگران سرنوشت فرزند خود هستند مصاحبه کرده و اشک آنان را در برابر دوربین نشان می دهد. شیوه این صحنه از مصاحبه با والدین این مجاهد همانند اعتراف گیری بازجویان در برابر دوربین تلوزیون رژیم است.

هفته گذشته، آژانس های رسمی ایالات متحده منجمله مرکز تحقیق کنگره و وزارت دفاع گزارشی در مورد وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی منتشر کردند و در صفحات ۲۶ و ۴۱ این گزارش، با چاپ عکس خدابنده و سینگلتون، نامبردگان را بعنوان عوامل و جاسوسان وزارت اطلاعات معرفی نمود و تاکید کرد که پروژه شیطان سازی مجاهدین از وزارت اطلاعات سرچشمه میگیرد و خدابنده و سینگلتون مسئولان اصلی این پروژه بوده اند. البته این حقیقتی بود که بسیاری از ایرانیان ازآن مطلع بودند و بنظر میرسد که آژانس های اطلاعاتی آمریکا نیز ازآن باخبر بوده اند.

اکنون، با افشای نام و چهره مسعود خدابنده و آن سینگلتون و کارزار جمهوری اسلامی برای بدنام کردن مجاهدین، این سوال مطرح می شود که همکاری مازیار بهاری با این دو مأمور، ساختن فیلم برای آنان و کمک به کارزار تبلیغی وزارت اطلاعات از چه زمانی شروع شد، چه کسانی ازآن حمایت مالی و سیاسی کردند و ابعاد آن تا کجا گسترش داشته است؟

همکاری مازیار بهاری با ماموران اطلاعاتی جمهوری اسلامی و سازمان نایاک در آمریکا و لابی مشترکشان برای نگاه داشتن مجاهدین در لیست تروریستی، این سوال را بطور جدی مطرح میکند که نقش مازیار بهاری در پروژه های وزارت اطلاعات چیست؟

آیا دستگیری مازیار بهاری در سال ۲۰۰۹ که پس از قیام مردم ایران به مدت کوتاهی در بازداشت قرار داشت، یک نوع صحنه سازی برای نشان دادن وی به عنوان یک مخالف بوده است؟

جا دارد که مازیار بهاری در این باره توضیح دهد و اگر خود نیز فریبکارانه در دام وزارت اطلاعات رژیم افتاده است از مردم ایران و کانادا و جامعه روشنفکری و ژورنالیستی پوزش بخواهد.

عبدی هزارخانی

۱۸ دی ۱۳۹۱

Balatarin

Comments 8 Pending 0

Sort comments:
Roozbeh_Gilani

Roozbeh_Gilani "Personal business must yield to collective interest."

سپاس.

رسوایی و بی‌ آبرویی و حقارت دائمی در دیار غربت بهترین سرنوشتی است که مزدوان کاسه لیس جمهوی ولایت وقیح انتظار آن‌ راا باید داشته باشند.

برای بقیه مزدورانی که اقامت به ایران را ترجیح به فرار و اقامت دائمی در فرنگ و دروغگویی و افترا در اینترنت ترجیح داده‌اند، دادگاه‌های انقلابی‌ خلق و اجرای حکم آن‌ در ملای عام، در روبروی سفارت های روسیه و چین.

This comment was removed by the Iranian.com Staff for violating our Commenting Standards

This comment was removed by the Iranian.com Staff for violating our Commenting Standards

divaneh

divaneh

جناب صبوحی، مازیار بهاری به عنوان یک روزنامه نگار کار خودش را می کند و مسئول بدنامی مجاهدین نیست. بد نامی مجاهدین به دلیل همکاری آنها با دشمنان خارجی ایران، ولی فقیه آن مسعود خان و ایدئولوژی عقب افتاده جزمی آن است.

saboohi

saboohi

دوست گرامی، درست است که سوژه این فیلم مجاهدین بودند، اما بحث در این پست ارتباط آقای بهاری با این دو جاسوس وزارت اطلاعات است. سوال اینست که چگونه آقای بهاری با این دو تن که در گزارش پنتاگون صریحا به عنوان عوامل رژیم از آنها نام برده می شود، فیلم درست کرده است. نحوه سفر او به ایران و اصفهان و ملاقات با والدین یک مجاهد آیا بدون اجازه وزارت اطلاعات بوده است. اینکه مسعود خان ایدئولوژی عقب افتاده دارد یا نه، موضوع صحبت در اینجا نیست.

divaneh

divaneh

دوست عزیز شما خود بهتر از من می دانید که این قبیل گزارشها همیشه حقیقت ندارند و دوستی و روابط گرم مجاهدین و نئوکانها نیز نمی تواند در چنین مواردی بی تاثیر باشد. حال فرض کنیم که اصلاَ این چنین بوده و این زوج هم ماموران جمهوری اسلامی بوده اند. این کجایش دلیل همکاری مازیار بهاری با رژیم می شود؟ شما که اظهار می دارید بازداشت وی صحنه سازی بوده آیا کتاب وی در مورد دوران اسارتش را خوانده اید؟ آیا می دانید که شکایت ایشان از پرس تی وی نقش مهمی در بستن دفتر آن در انگلیس داشته است؟ اگر مشکل ایدئولوژی عقب افتاده مسعود نیست چرا چنین به گمانه زنی منفی و تخریب شخصیت ایشان پرداخته اید؟

amirparvizforsecularmonarchy

amirparvizforsecularmonarchy I Love Waterfalls and Find One of the most humorous things in the world; is the notion that Americans are a greater force for good & more civilized than Nazi's, Mullahs and Communists.

Mek and Niac Is a Distraction from what Iranians need to learn in order to not care what the USA/UK etc do and to counter divide and rule politics which has Iran in the mess it is in.

http://iranian.com/posts/view/post/3504

The above post matter far more, as it empowers Iranians with the truth so help me god.

faraway

faraway

Maziar Bahari ham baleh?? WHY?? Was his family threatned??

divaneh

divaneh

I would not worry to much about MEK claims if I was you. Maziar Bahari is a journalist and does his job.

saboohi

saboohi

آقا مسعود شماره 5، بالاخره آقای بهاری باید توضیح بده که چطور با این دو مامور آشنا شده و چطوری توسط ایندو رفته اصفهان نزد پدر و مادر یک مجاهد و مثل حسین بازجو از آنها بازجویی کرده؟ اینطوری که نمی شه. در این مطلب هم نویسنده گفته که اگر خودش هم گول خورده بیاد لااقل این رو بگه. آخه برادر شهر هرت نیست که هر کس با وزارت اطلاعات یک پروژه مشترک فیلمسازی رو تا تهش بره و بعدش هم هیچی به هیچی. معذرتی، ببخشیدی لااقل اگه می خواد از عملش دفاع کنه باید اینرو صریحا اعلام کنه. اصولا همه اونهایی که با این دو موجود وزارت اطلاعاتی کار کرده اند باید توضیح بدهند. شامل ترتیا رفیقت هم میشه.

This comment was removed by the Iranian.com Staff for violating our Commenting Standards