Advertise here

عرب ستیزی

Balatarin

عرب ستیزی تاریخ کهنی در فرهنگ ایران دارد. به عنوان یک مکانیسم روانی، دیوار کوتاهی برای اسلام ستیزی ایرانیان بوده است. در دوران رضا شاه و رابطه نزدیک ایران با آلمان نازی, تصویری گنگ و غیر علمی از آریا پرستی در ایران رایج شد که بعد ها خوراکی برای رشد نژاد پرستی و عرب ستیزی در ایران گردید. تا جایی که پنج شش سال بعد از سقوط  رژیم نژاد پرست هیتلر و محکوم کردن نژاد پرستی در جهان و خود آلمان، یک حزب شبه فاشیسم و نژاد پرست به نام پان ایرانیسم در ١٣٣٠ در ایران تاسیس شد. مراکز این حزب در مناطق عرب نشین خوزستان آریا پرستی و عرب ستیتزی را درادبیات و مرا سم شبه نازی خود تبلیغ میکردند.

 

  در دوران رژیم اسلامی، این عرب ستیزی نه تنها رنگ نژاد پرستی دیرینه خود را حفظ کرده بود، بلکه در تداعی با رژیم اسلامی، که ثمره حمله اعراب و تحمیل اسلام قلمداد میشود، ابعادی جدید به خود گرفت. جالب اینجاست که خود رژیم اسلامی نیز از این پتانسیل تفرقه ملی اسفاده کرده و با بهانه های واهی به سرکوب اقوام ایرانی از جمله اعراب ایرانی پرداخته است.

 

مسلما رژیم اسلامی علایق و پیوندی با ایرانیت ندارد، تا جایی که تلاش کرده زبان و فرهنگ "پارسی" را با "انقلاب فرهنگی" خود عربیزه کند. ضدیت رژیم با اعراب ایرانی تنها در جهت تفرقه بیشتر در میان اقوام ایرانی است، کاری که استعمار و هر رژیم اشغالگر برای بقا خود انجام میدهد.

 

رژیم اسلامی از بدو تاسیس از اعراب شیعه در عراق و امروز در تمام منطقه حمایت میکند. نمونه بارز ان حمایت از حکومت شیعه در عراق و سوریه، اقلیت شیعه علوی در قدرت، است. کماکان همین رژیم اسلامی از بدو تاسیس با تمام اقوام ایرانی، از جمله اعراب شیعه در خوزستان، سر ستیز دارد. رژیم در ابتدای عمر خود، در حالیکه اعراب شیعه در عراق را علیه صدام تحریک میکرد، تیمسار مدنی، یک ژنرال ناسیونالیست و ضد عرب، را استاندار خوزستان کرد. سرکوب از زمان مدنی تا به امروز ادامه دارد

 

همانطور که  اشاره شد، عرب ستیزی لذیذ ترین خوراک ناسیونالیسم کور ایرانی، نژاد پرستان آریا پرست, و حتی مستمسک تفرقه ملی برای رژیم اسلامی است. نقد و بر خورد با اسلام باید از حیطه نژادی خارج تا محتوای اخلاقی و منطقی داشته باشد. در ضمن، اعراب ١٤ قرن پیش ربطی به اعراب امروز ندارند. ممکن است بسیاری از آنان نیز دیر یا زود خود راقربانی اسلام بدانند، همانطور که امروز اکثریت مردم آلمان خود راقربانی رژیم نژاد پرست هیتلر میدانند.

 

 عرب ستیزی را با هر انگیزه ای محکوم کنیم!

Balatarin

Comments 5 Pending 0

Sort comments:
JahanshahRashidian3

Jahanshah Rashidian

مرسی دوستان از کامنت های مشوقانه ، چشم، سعی میکنم بیشتر بنویسم!

JahanshahRashidian3

Jahanshah Rashidian

چند سال است بیشتر در فیسبوک فعالم. حتما مقالات انگلیسی و فارسی خود را در ایرانیان دات کم هم منتشر میکنم. از آنجاییکه در اروپا هستم، برخی از مقالات من به زبان آلمانی و فرانسه هستند. هنوز نمیدانم، اگر چنین زبان های اینجا خواننده دارد یا نه.

tetrapharmakos

tetrapharmakos

قومیت‌گرایی در هر شکل و قالبی‌، تحت هر عنوان و به هر بهانه‌ای را مذموم، محکوم و مطرود میدانیم.

Roozbeh_Gilani

Roozbeh_Gilani "Personal business must yield to collective interest."

بسیار خوب و بسیار مختصر نوشتید. لطفا بیشتر بنویسید!

اگر در دوره رژیم شاهنشاهی فقط اعراب هدف حمله نژاد پرستان "آریایی" بودند، در دوره سلطه حکومت اسلامیون دزد فاسد و آدمکش ، بقیّه هموطنان ما، ترک ها، کرد‌ها و بلوچ‌ها هم به این لیست شرم آور اضافه شده‌اند.

RedWine

شمیرانزاده Researches (reporter & tv journalist) and presents information (Social,Art) in certain types of mass media and also working in diffrent european tv channels

جنابِ رشیدیان، برادر کجا تشریف داشتید ؟ مدتها بود که شما را نمیدیدیم و حالا بس سرافراز گشتیم از زیارتِ شما ...

طبقِ معمول بسیار بجا نگاشتید و از نوشته شما بهره بردیم،بیشتر بنویسید.

همیشه سلامت باشید.