Advertise here

اعدام در استادیوم ورزشی سبزوار

Balatarin

 

 
 
 

 

 

صبح امروز (۲۷ دی ماه) در اقدامی کم‌سابقه حکم اعدام یک «متجاوز به عنف» در استادیوم ورزشی شهر

سبزوار اجرا شد.

آن‌طور که در تصاویر مشاهده می‌شود «تماشاگران» برای مشاهده این اعدام بر روی سکوهای ورزشگاه مستقر شده بودند.

Balatarin

Comments 16 Pending 0

Sort comments:
esfand

esfand Cho Iran nabashad, tane man mabad

Animals, every single one of them

ruhany

Ruhany Just another traveller of life ...


به مردمی که برای تماشای اعدام درملا عام صف می کشند و کف می زنند و هورا می کشند چه بایدگفت ؟

همین امروز درسبزوار یک متجاوز به عنف درملا عام دریک ورزشگاه به دار آویخته شد. هرچقدر هم با مجازات اعدام موافق باشیم ولی شاید بهتر باشد این مراسم به طور غیر علنی انجام بشود . آن وقت برای چنین صحنه فجیعی صدها نفر درست مانند یک مسابقه فوتبال بین دو تیم پرطرفدار صف می کشند و درلحظه ای که محکوم به اعدام بالای طناب جان می کند کف می زنند و عکس می گیرند و هورا می کشند.یادم هست چندی قبل درکرج هم قاتل روح الله داداشی ورزشکار را درملاعام دار زدند. جوانک آن بالا داشت جان می کند آن وقت مردم برایش سوت می زدند و با موبایل فیلم می گرفتند.
به این مردم چه باید گفت باید گفت عزیزان ما پشت مانیتورهایمان درفیس بوک لایک می زنیم و با فرستادن موضوع داغ و لینک درشبکه های اجتماعی فردایی بهتر برای شمامی آوریم؟دموکراسی و‌آزادی را قرار است برای این مردم بیاوریم که آن وقت با فراغ بال بیشتر به جان هم بیفتند و یکدیگر را تکه پاره کنند؟

آن جوانی که جان کندن یک آدم هرچقدر مقصر را نگاه می کند و از آن لذت می برد این جوان است درآینده چه بشود؟ یک سادیسمی و عقده ای مانند همین جانورانی که بر کشور حکومت می کنند خواهد شد.به نظر می رسد توحش و وحشی بازی درجامعه ما نهادینه شده است هرکس بتواند بیشتر بدرد و پاره کند و به طناب دار بیاویزد برنده است و دیگران هم برایش کف می زنند و هورا می کشند.براستی با اینهمه لایک و لینک و موضوع داغ گلوجردادن برای آزادی و دموکراسی به مردمی که برای تماشای اعدام درملا عام صف می کشند و کف می زنند و هورا می کشند چه باید گفت ؟

http://zareh-bin.blogspot.ca/2013/01/blog-post_8412.html

SoosanKhanoom

akaDarya With life as short as a half-taken breath, don't plant anything but love. - Rumi

به مردمی که برای تماشای اعدام درملا عام صف می کشند و کف می زنند و هورا می کشند چه بایدگفت ؟

Heartless .....

Shame on them all !

faraway

farawayسخنرانی فراموش نشدنی ویکتور هوگو در مجلس فرانسه

سخنرانی فراموش نشدنی ویکتور هوگو بزرگ‌ترین شاعر سده نوزدهم فرانسه و شاید بزرگترین شاعر در گستره ادبیات فرانسه در مجلس فرانسه که بعنوان یکی از تاثیر گذارترین سخنرانی های دو قرن اخیر همواره در یادها خواهد ماند.

متن سخنرانی مذکور که ترجمه استاد شجاع الدین شفا می باشد در پی خواهد آمد:
برای پی ریزی جامعه ای بکوشیم که در آن حکومت بیشتر از یک قاتل عادی حق قاتل شدن نداشته باشد، و وقتیکه بصورت حیوانی درنده حمله کند، با خودش نیز چون با حیوانی درنده عمل شود.

برای پی ریزی جامعه ای بکوشیم که در آن جای کشیش در کلیسای خودش باشد و جای دولت در مراکز کار خودش، نه حکومت در موعظه مذهبی کشیشان دخالت کند و نه مذهب به بودجه و سیاست دولت کاری داشته باشد.
برای پی ریزی جامعه ای بکوشیم که در آن، همچنانکه قرن گذشته ما قرن اعلام تساوی حقوق مردان بود، قرن حاضر ما قرن اعلام برابری کامل حقوقی زنان با مردان باشد.
برای پی ریزی جامعه ای بکوشیم که در آن آموزش عمومی و رایگان، از دبستان گرفته تا کلژدوفرانس، همه جا راه را به یکسان بر استعدادها و آمادگی ها بگشاید. هرجا که فکری باشد کتابی نیز باشد. نه یک روستایی بی دبستان باشد، نه یک شهر بی دبیرستان، نه یک شهرستان بی دبیرستان،و
برای پی ریزی جامعه ای بکوشیم که در آن بلای ویرانگری بنام گرسنگی جایی نداشته باشد. شما قانونگزاران، از من بشنوید که :

فقر آفت یک طبقه نیست، بلای همه جامعه است .
رنج فقر رنج یک فقیر نیست، ویرانی یک اجتماع است.
احتضار طولانی فقیر است که مرگ حاد توانگر را به دنبال میاورد.
فقر بدترین دشمن نظم و قانون است.

فقر نیز، همانند جهل، شبی تاریک است که الزاما میباید سپیده ای بامدادی در پی داشته باشد

Mehrban

Mehrban

It also made the body of the condemned man the place where the vengeance of the sovereign was applied, the anchoring point for a manifestation of power, an opportunity of affirming the dissymmetry of forces."

Michel Foucault, Discipline and Punish

choghok

choghok Your enemie's enemy is necessarily not a friend.

Wasn't it some years a go people chanted "Marg bar Taleban". It seems Taleban won over people. Soon we will be seeing beheading of people.

Persa

Persa

غم انگیز است، مخصوصا دیدن عکس اول، که محکوم یک نعلین بپا دارد و دیگر نیازی بپوشیدن کفش برایش نبوده، چون بهرحال وی میدانست که بعد از مرگش آن کفش نیز ملاخور خواهد شد

Rea2527

Rea

Ruhany,
would it be possible to get some info in English, i.e. date, place, why.
Thx.