Advertise here

خانه از پای بست ویران است - اعدام دو زورگو نا عادلانه بود

Balatarin

زمانه ای که کارگردانانی مانند سلحشور خواستار اعدام دیگر کارگردانان هستند چه فرقی می کند اعدام در پارک هنرمندان باشد و یا پارگ دانشچو و یا پارک حوزه .. مهم این است که من هنوز ندیده ام هیچ جریان سیاسی در نکوهش خشونت علیه مواد مخدری ها - مجرمین و لات و لوت ها در اگاهی در این 32 ساله اطلاعیه ای داده باشد . خانه از پای بست ویران است.

هر وقت جریانات سیاسی در این مورد موضع گرفتندو هوادارانشان را اموزش دادند ، انوقت امیدی به درست شدن این معضل حکومتی - فرهنگی هم خواهیم بود .

برگزاری دادگاه در جوی علیه این زورگویان با تمامی زشتی کارشان و قابل مجازات بودن آن ، شرایط محاکمه عادلانه را از ان سلب کرده بود . نباید اجازه داد جان انسانها از این همه بی ارزش تر شود حتی اگر لومپن باشند .

وقتی برخی جریانات سیاسی در تورنتو از خانم مهوش علاسوندی که متاسفانه دو فرزندش ( مهدی و عبدالله فتحی ) در ایران اعدام شدند ، کودکانه دفاع می کند و در ضدیت با جمهوری اسلامی از انها به عنوان شهید و مادر دو شهید یاد می کنند .ایا می توان انتظاری بغیر از وضعیت موجود فرهنگی سیاسی در ایران را داشت .؟
حمله مسلحانه به پاساژ طلافروشی فلکه دوم فردیس کرج25   - دقایقی پیش طی یک سرقت مسلحانه در فلکه دوم فردیس کرج،پاساژ طلافروشی این منطقه غارت شد.

به گزارش خبرآنلاین،دقایقی پیش 5 سارق مسلح با در دست داشتن اسلحه کلت کمری و کلاشینکف وارد پاساژ طلافروشی فلکه دوم فردیس کرج شدند و بدون تیراندازی و درگیری به غارت این پاساژ دست زدند.
بر اساس گزارش های رسیده،سارقین در این اقدام که سبب رعب و وحشت ساکنان این منطقه پرجمعیت کرج شده،از نبود نیروهای انتظامی سوء استفاده کردند و به سادگی در حدود 10 دقیقه به چند مغازه در این پاساژ دستبرد زدند.
نیروی انتظامی و مسوولان امنیتی استان در حال بررسی این حادثه هستند. تاکنون از میزان رقم طلاهای سرقت شده خبری منشر نشده است. 
 
مهدی فتحی وعبدالله فتحی ( دو برادر اعدام شده اصفهان )
دادستان اصفهان با بيان اين‌که اقدامات اين باند منجر به ايجاد رعب و وحشت شهروندان شده است، گفت: سرقت ۱۶ کيلوگرم طلا از يک طلافروشی در پرديس کرج در ۱۶ اسفندماه سال گذشته که منجر به شليک ۶۰ گلوله شد، سرقت مسلحانه از يک سوپرمارکت و سرقت مسلحانه يک دستگاه خودروی زانتيا در سپاهان‌شهر اصفهان در آذر و بهمن‌ماه سال ۸۷، سرقت مسلحانه يک دستگاه پروتون در آذر ۸۶ در فولادشهر اصفهان، سرقت مسلحانه ۱۵ کيلوگرم طلا در قهدريجان اصفهان در بهمن ۸۷، سرقت مسلحانه ۱۲ کيلوگرم طلا در آبان ۸۸ در شهرستان ازنا، سرقت يک دستگاه ماکسيما در اسفند ۸۸ در تهران و همچنين سرقت مسلحانه يک دستگاه سوناتا در اهواز از جمله جرايم اين هفت نفر است.
حبيبی با بيان اين‌که سه نفر از متهمان مذکور فاقد سابقه کيفری هستند، اظهار کرد: در کيفرخواست اين افراد طبق ماده ۱۸۵ قانون مجازات اسلامی اشد مجازات درخواست شده است. اين افراد با پيگيری‌های دستگاه قضايی و ماموران امنيتی دستگير شدند و اواسط شهريور ماه سال گذشته تحقيقات مقدماتی پرونده آنان در دادسرا پايان يافت.
 دو فردی که به اتهام «زورگیری» مجرم شناخته شده بودند، حدود ساعت پنج صبح روز یکشنبه، اول بهمن همزمان با حضور مقامات اجرای اعدام و جمع زیادی از شهروندان تهرانی در پارک هنرمندان تهران به دار آویخته شدند.
خبرگزاری فارس در گزارش خود از احساس رضایت اکثر حاضران از انجام اعدام در برابر عموم نوشته و همچنین گفته است که شماری از ساکنان خیابان ایرانشهر نبش بهشهر هم به انتقاد از مقامات قضایی پرداخته و گفته‌اند چرا پارک هنرمندان که محل رفت و آمد هنرمندان است برای اجرای این حکم انتخاب شده است.
همچنین در گزارش‌ها آمده است که محمدعلی سروری که ۲۰ سال سن داشت فریاد می‌زد که بیگناه است و نیازی به پول سرقتی ندارد و فریب دوستان ناباب را خورده است. پیش از این، علیرضا مافی‌ها ۲۳ ساله هم به خبرنگاران گفته بود که در این ماجرا بی‌گناه بود و هر چند اشتباهاتی داشته اما اطلاع نداشت که حکم زورگیری اعدام است.
ماجرای این افراد از ۱۱ آذر و به دنبال شکایت مردی در دادسرای تهران مبنی بر زورگیری و ضرب و شتم چهار نفر در خیابان کلید خورد.
دو روز بعد فیلمی در شبکه‌های اجتماعی از این ماجرا منتشر شد که در آن چهار مرد در حالی دیده می‌شدند که در روز و در یک خیابان پر رفت‌وآمد در تهران به مرد عابری حامل کیف حمله کرده، قصد ربودن کیف او را داشتند و درپی مقاومت عابر، «زورگیران» با قمه صورت مرد را زخمی کردند و با موتورسیکلت از محل سرقت دور شدند.
۱۱ روز بعد صادق آملی لاریجانی در جمع مسئولان عالی قضایی زورگیری را در حکم «محاربه» دانست و گفت «حسب موازین شرعی و قانونی مصوب، تفاوتی میان به کارگیری سلاح سرد یا گرم وجود ندارد و هر چند مجازات‌های دیگری در این زمینه وجود دارد اما دستگاه قضایی با توجه به ضرورت بالا بردن هزینه اعمال شرورانه و برخورد قاطع، مجازات اعدام را انتخاب کرده‌ است.»
دو هفته بعد از وقوع این جرم چهار «سارق زورگیر» بازداشت و بعد از برگزاری جلسه دادگاه دادسرای عمومی و انقلاب تهران برای دو نفر از متهمان این سرقت حکم اعدام و ۱۰ سال حبس به اضافه پنج سال تبعید و ۷۴ ضربه شلاق صادر کرد.
در دادگاه به جز رسیدگی به اتهام سرقت و زورگیری از مردی که فیلمش در اینترنت منتشر شده بود به جرم‌های مشابه از سوی محمدعلی به همراه میلاد، مهرداد و علیرضا هم رسیدگی شد. در همین حال خبرگزاری مهر به نقل از دو شاکی پرونده در پاسخ به سوال قاضی دادگاه نوشت که نمی‌خواهند متهمان اعدام شوند.
طی دو ماه گذشته این بیستمین اعدام در ایران به اتهام«قاچاق مواد مخدر و تجاوز به عنف» بوده است. در آخرین اعدام‌های از این دست ۲۷ دی‌ماه حکم اعدام «یک متجاوز به عنف» در استادیوم ورزشی شهر سبزوار با حضور تعداد زیادی از مردم از جمله زنان اجرا شد. اجرای این حکم در ورزشگاه بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت.
دو روز بعد هم دو نفر دیگر که باز هم جرمشان «متجاوز به عنف» اعلام شد در شهرستان پاکدشت به دار آويخته شدند.
در این مدت پنج نفر هم در شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به اتهام تجاوز به عنف، «یک قاچاقچی موادمخدر» در زندان ساری، هفت نفر در اصفهان، بک نفر در سمنان و یک نفر در کاشان به اتهام قاچاق مواد مخدر اعدام شده‌اند.
قتل، فروش مواد مخدر، تجاوز، آدم‌ربایی و سرقت مسلحانه از جمله جرم‌هایی هستند که مجازات آن‌ها بر اساس قوانین ایران اعدام است و نهادهای حقوق بشری آن را ناکارآمد دانسته و خواستار توقفش شده‌ان حمله مسلحانه به پاساژ طلافروشی فلکه دوhttp://kanoun-e-bayan.blogspot.ca/2013/01/blog-post_20.html

Balatarin

Comments 1 Pending 0

Sort comments:
SoosanKhanoom

akaDarya With life as short as a half-taken breath, don't plant anything but love. - Rumi

I appreciate your more detailed look at the issue. I. however, am not going to even accept any charges that is given to them. To me everyone is innocent unless proven guilty and since, in Iran, no one gets a fair trial then they remain innocence for me.

Having said that your points are well taken. On many comments of mine here on this site I have stated that regardless of the crime there should be no capital punishment. We need to do our best in changing this punishment that certainly has no Islamic root. I mentioned Islam cause these hypocrites are after all doing it in the name of Islam.

It breaks my heart to see these people are being hanged under any label or accusation! I can not even look at the pictures of these two young brothers and can not even imagine what their mother has been going through! For the reason I mentioned above, to me these brothers were and they are going to remain innocent and I have no problem to call them 'Shahid' either. As you know the word " Shahid ' does not mean to be killed for a good cause or to be killed for one's belief the word ' Shahid " means to ' Arise & Bear Witness '. Even after their deaths, these two brothers are constantly arising and are constantly bearing witness to an unfair system. They are constantly telling us that they have never been given a fair trial and yet were silenced by death.

All I hear now is these said last words ;

محمدعلی سروری که ۲۰ سال سن داشت فریاد می‌زد که بیگناه است

Thanks for the blog . Thanks for discussing it in a way that allows us to see the root of the problem and seek a solution.

SoosanKhanoom

akaDarya With life as short as a half-taken breath, don't plant anything but love. - Rumi

This comment was removed by the Iranian.com Staff for violating our Commenting Standards