Advertise here

پاشیدن اسید به گلشیفته

Balatarin

 

 

آنهاییکه دنبال دلیل پشت کردن نسل انقلاب خوش عاقبت به آن و خصوصاً دهن کجی و ضدیت با ضوابط ابلهانه تحمیل شده به جامعه میگردند، راه دوری نباید بروند. به مصائب و درد دل دختران ایرانزمین گوش هوش فرا دهند.

" سال ١۹۹۹دقیقاً در سالهای ریاست جمهوری محمد خاتمی من داشتم در یکی از خیابانهای تهران قدم میزدم،  شانزده سال داشتم، گرمای هوا ۴٠ درجه بود و من  شال سبکی بر سر داشتم.

آنروز یک آدم بنیادگرا پشت من اسید پاشید. بدن من سوخت و شوکه شده بودم.

تا یکسال و نیم بعد از آن من لباس پسرانه میپوشیدم موهای سَرم را میتراشیدم و  صدایم را کُلفت کرده بودم چون نمیتوانستم بدنم را تحمل کنم.

پدر و مادرم خیلی نگران بودند، چون اگر معلوم میشد من زن هستم نه مرد، حتماً سخت مجازات میشدم."

 

رهایی دور نیست، اصلاً دور نیست.

 

تبریک

 

مجله اکسپرس،  ترجمه برنامه فارسی رادیو فرانسه 

Balatarin

Comments 24 Pending 0

Sort comments:
faramarz

Faramarz

Have you noticed how the west-residing, democracy-oriented, anti-violence women on this site are completely silent on Golshifteh and the women's issues in Iran?

Here is my conclusion. Iran, Iranians and Iranian women's sufferings are only newsworthy if they serve the larger purpose of anti-west, anti-Israel agenda. Otherwise, they are just internal family matters like child abuse, wife beating, addictions, etc. that need to be handled privately by family elders!

amirparvizforsecularmonarchy

amirparvizforsecularmonarchy I Love Waterfalls and Find One of the most humorous things in the world; is the notion that Americans are a greater force for good & more civilized than Nazi's, Mullahs and Communists.

LOL, you have a very good point.

Fred

Fred

Their silence is deafening, charlatan Ali Shariati crowd don’t like uncomfortable truths which does not help their, as you said, anti-west, anti-Israel agenda.
It does not matter, truth trumps all.

ahang1001

ahang1001    

من این داستان گلشیفته خانم را هر چند که تلخ است...باور نمیکنم...من با برهنه شدن زنان در ارتباط به سناریو بهیچ وجه مخالف نیستم....اما وقاحتی که ایشان سال گذشت بخرج داد...چندان ضروری نبود...و حالا با ساختن داستان جدیدی مبنی بر اسید پاشی به پشتش...سعی در رفع و رجوع دارد....این نظر من است...ممکن است درست نباشد...امیدوارم که درست نباشد.

Demo

Demo

با «امیدواری» دروغ را نتوان به راست تبدیل کرد! اصلأ و هرگز نتوان

Fred

Fred

با "نظر" شما در مورد شک کردن به صحت فاجعه کوچکترین اشکالی ندارم، یا صورت گرفته که با در نظر گرفتن بکار گیری مستند شدۀ این توحش توسط وحوش نظام نکبت توحش غیر مترقبه ای نیست و یا نه و آنطور که شما میگویید قابل باور نمیباشد.
ولی با آن بخش که از "وقاحت" میگویید خیلی مشکل دارم، مخصوصاً که گوینده را هم هنر مند و هم آزاد اندیش و هم خوش فکر و قلم میدانم.
اگر علاقه و حوصله دارید، مهربانی فرموده و نکته نظر خود را بسط دهید.

ahang1001

ahang1001    

دارم
فقط برایم توضیحش مشکل است...سعی میکنم
خانم گلشیفته از کشوری میایند که برهنه شدن زنان در آنجا ...چندان رواج ندارد...این هم ربط زیادی به اسلامی بودن و یا نبودن هم ندارد...ایران ...دانمارک نیست....من این کار ایشان را وقاحت میدانم....حالا ممکن است بگویید وقاحت جغرافیایی نیست...من میگویم هست....پیشتر هم گفتم که اگر این برهنه شدن بخاطر صحنه بخصوصی از فیلمی بود...حرفی نبود....
این که میگویید که چنین توحشی چندان غیر مترقبه نیست...میپذیرم

Fred

Fred

خوب اگر بخواهیم استدلال " از کشوری میایند که برهنه شدن زنان در آنجا ...چندان رواج ندارد" را ملاک قرار دهیم، آنوقت بسیاری از کار ها هست که بانوان ایرانی در خارج از ایران میکنند که در ایران رواج ندارد.
مثلاً ، انوشه انصاری میرود فضا. یا بانوان ایرانی با همکاران مرد خود به مسافرت کاری میروند و ...
از این گذشته، به گمان من، یکی از دلایلی که ایرانیان براحتی در جوامع آزاد جا خوش میکنند و شکوفا میشوند همین آزاد اندیشی آنان است.
اگر شما میگفتید این کار او غیر معمول بوده، برای من بسیار قابل قبول بود، ولی "وقاحت" را ، نمیدانم، هضمش برایم سخت است و همانگونه که گفتم دلیل آن هم شناختی است که بر اساس نوشتار و زاویه دید به موضوعات از شما برای خودم ترسیم کرده ام.

ahang1001

ahang1001    

ببینید.. به فضا رفتن و برهنه شدن مقایسه خوبی نبود...آزاد اندیشی هم ارتباطی با لخت شدن ندارد...حالا اگر اشکال بر سر واژه وقاحت است...میشود نام دیگری بر آن نهاد...مثلا بی شعوری...من این مطلب را با یک دوست آلمانیم همین الان مطرح کردم...او هم همین نظر من را دارد...
ملت هنر دوست ایران چشم به خارج دوخته که ببینیم گلشیفته چه تاجی بر سرشان میزند...بقول شما
تبریک

Fred

Fred

محض اطلاع شما؛ خیلی سالها پیش، بانو گوگوش در ایران در یکی از فیلمهای خودشان با بهروز وثوقی، اگر اشتباه نکنم، بنام رضا موتوری، سینه برهنه کردند و من تکه ای از ویدیو آنرا چند سال پیش دیدم. تا آنجا که من خبر دارم این کار ایشان نتنها وقاحت قلمداد نشده بود، به بی شعوری هم تعبیر نگشت.
وقتی بانو گوگوش تشریف آوردند به خارج مردم برای کنسرتهای ایشان غوغا کردند و هر شهر و دیاری که رفتند سالنهای بزرگ پر گشت از هنر دوستان.

صحبت از محدودیت ایجاد کردن بر اساس معیارهای غیر قابل دفاع است.

با شما وارد بحث لغوی نمیشوم، نظر شما برایم محترم است ولی غیر قابل قبول.

ahang1001

ahang1001    

نظر شما هم بسیار محترم است
اگر نه مرتب به نوشته هایتان سر نمیزدم
خب نطرمون در این مورد مختلفه...چی بود...آهان یادم افتاد...خودش میشه یه نوع آزاد اندیشی...

Fred

Fred

دقیقاً، میشود یه نوع آزاد اندیشی؛ منتها، متمدنانه، نوع غیر متمدنانه اش را هم سی و پنج ساله که وحوش "اصلاح طلب" و غیره در ایران حاکم کرده اند که هر نوع اندیشه غیر نوع وحوش، بعد از ابراز آزادانه آن، تقاص باید پس داد.

This comment was removed by the Iranian.com Staff for violating our Commenting Standards

This comment was removed by the Iranian.com Staff for violating our Commenting Standards

fullback

fullback

No NO masoud 5 beh hassan nassrollah hall meedeh nannash dareh negah meekoneh

omeedvar

omeedvar

زنان ایرانی‌ از انقلاب اسلامی، بیش از مردان صدمه خورده‌اند، و بیش از مردان شجاعت نشان داده‌اند. پس از انقلاب، وقتی‌ حجاب اجباری شد خانمی بنام دارابی در اعتراض به حجاب اجباری، سرپل تجریش حجاب خود را برداشت و با ریختن بنزین، خود را آتش زد و مرد. بتدریج که خانمها را از بعضی‌ حقوق خود محروم کردند، مانند قضاوت و بعضی‌ رشته‌های علمی‌ و غیره، می‌خواستند مانند عربستان حق رانندگی‌ را هم از آنها گرفته و آنها را زیر چادر ببرند و خانه نشین کنند، خانمهای جوان ایرانی‌ با پوشیدن روپوش و مقنعه و دستکش، به رانندگی‌ ادامه دادند و با چنگ و دندان بعضی‌ حقوق خود را پس گرفتند و نگذاشتند آنها را خانه نشین کنند. متأسفانه اکثر آقایان ایرانی‌ چون در رژیم اسلامی حق و حقوق بیشتری یافته بودند، حمایتی از خانمها نکردند و سکوت کردند. گلشیفته در خارج هر کار که می‌کند به خودش مربوط است و در اخرت باید جوابگو باشد! ضمنا موفق شدن در کارهای هنری در خارج و به زبان خارجی‌ کار اسانی‌ نیست


Demo

Demo

دروغ هم دروغ به این داغی و چاقی و کلُفتی و آنهم با صدای مردانه از خودشیفته ای که برای کسب ذزه ای توجه به هر وسیله ای می چسبد و یا به عبارت دیگر به هر وسیله ای متوسل میشود

و آنروز که دهانش از خوردن آش شله قمکار خودپخته اش بسوزد دور نیست. اصلأ دور نیست

faraway

faraway

demo: Are you threatning Golshifteh?

Demo

Demo

خود کرده را تدبیر و یا تهدید نیست

faraway

faraway

I thought as a moslemh you had to do a nahy az monkr, stoning or something to the effect? Don't you wanna be a good moslemh??

Demo

Demo

That is your definition of moslemh which is 1000% vicious/wrong dear. 1000%.

faramarz

Faramarz

توانم آنکه نیازارم اندرون کسی
حسود را چه کنم کاو ز خود برنج در است
بمیر تا برهی ای حسود کاین رنجی است
که از مشقت آن جز بمرگ نتوان رست .

Demo

Demo

What is with hear to be jealous of? Just feeling sorry for her self serving 'vainglory' as many Iranians women are inflected with like 'you know who' The Super Ph.D one on this site!

choghok

choghok Your enemie's enemy is necessarily not a friend.

Why do you think her story is not true. Would it be the first time someone has thrown acid? Why would she lie? It is not like she is going back to Iran, so again why would she make up the story?

fullback

fullback

Iran is an occupied nation , in the hands of the Islamist Thugs , anything and everything is possible.

This comment was removed by the Iranian.com Staff for violating our Commenting Standards

This comment was removed by the Iranian.com Staff for violating our Commenting Standards

M.Razavi

mohamad razavi

مسعود پنجم!از طرز حرف زدن رکیکت بسیار واضح هست که یک بچه مسلمون فراری بیش نیستی‌. تو و همکار مزدورت دمو که جفت‌تون واضح هست از جیره خواران رژیم هستید، خوب چرا در رفتید اومدید آمریکا ؟ اگر مرد میدانید پاشید برید ایران یا سوریه از رهبرتون دفاع کنید که وضعش خیلی‌ خرابه!