اقتصاد اسلامی

شرکت‌های "آقا زاده ها"


Share/Save/Bookmark

اقتصاد اسلامی
by Shazde Asdola Mirza
17-Sep-2012
 

یکی‌ از دوستان قدیم در سبزوار به زندان افتاده بود و دنبال وثیقه می‌گشت. البته به زندان افتادن در پهنه اقتصاد شکوفای اسلامی تعجبی ندارد، ولی‌ آن یار قدیم اهل خدعه و نیرنگ نبود.

ماجرا‌ از "قرارگاه خاتم الانبیا" شروع میشد، وقتیکه دو سال قبل ساختن چهار شبکه کانال آبیاری را بدون مناقصه، از مجموعه طرح‌های "جهاد سازندگی" به سپاه پاسداران واگذار کردند.

قرارگاه خاتم الانبیا شامل چند میز است و تعدادی صندلی و یک دوجین اتاق ملوّث به عکس امام ۱۳ و ۱۴ … ولی‌ حدود ۲۰ فقره بنیاد و موسسه نیمه‌دولتی نیمه‌خصوصی، قرارگاه را محاصره کرده‌اند، که در راس هر کدام یک "امیر" سابق یا فعال سپاه قرار دارد.

دور و ور هر کدام از آن موسسات "امیری" نیز، پنج شش شرکت خصوصی "خودی" هستند، که جملگی توسط "پسر حاجیها" و "دلسوزان نظام" کنترل میشوند.

در تمام این هرم اقتصاد پاسدار زده، چهار نفر آدم بدرد بخور و کاری و غیر "رانت خوار"، اگر پیدا کردی ... سلام منو برسون! عمده این "برادران" متخصص دزدی و تقلب هستند، و دارنده مدرک آدم فروشی و اطلاعاتی‌! با دیپلم معدل ۱۰ و ۱۲، تحت سهمیه ۴۰ در صدی "شهیدان و جانبازان" انقلابی که هرگز ندیده‌اند و جنگی که هرگز نکرده اند؛ به زور و ضرب وارد دانشگاه‌های اسلام مالی شده گردیدند و با هزار تقلب و دوز و کلک و گریه و زاری، مدرک‌ قلابی یا "معادل" گرفتند.

به ناچار و در نبود هر گونه آدم و امکانات، کرور کرور پروژه جدید که به دستور رهبر و صلاحدید دولت، وارد قرارگاه سپاه میشود، باید به موسسات و بنیاد‌های "امیری" حواله گردد … سپس به شرکت‌های اقماری "آقا زاده ها" تحویل شود … و دست آخر "ساب کنترات" به یک یا چند پیمانکار و شرکت مهندسی‌ کننده کار!

مهندس عزیز سبزواری ما هم از جمله همین گروه "کننده کار" بوده است، که به عنوان مثال، اجرای طرح کانال کشی‌ را که به مبلغ ۳۰ میلیارد تومن به قرارگاه خاتم الانبیا حواله شده بود، بعد از سه مرحله دست‌به‌دست بازی و حق و حساب گیری، به مبلغ ۱۰ میلیارد تومن در مناقصه برد.

تا اینجای کار، در مملکت اسلامی (و حتی ما قبل اسلام) تعجبی ندارد، چون آنجا ایران است و دزد فراوان! اما در ۲ سال اخیر، در ذل توجهات دولت امام زمان که شیش دونگ حواسش فقط و فقط سرگرم "کیک زرد" و اورانیوم ۲۰% به بالاست … هزینه‌های جاری مهندس سبزواری ما ناگهان ۳ برابر شده - واردات ماشین آلات و وسائل یدکی پروژه به گل نشسته - و از همه بدتر، پرداخت صورت وضعیت‌ها نیز متوقف است.

مهندس جان هم مانند اسیری بیچاره و بی‌ پناه، از چهار طرف به زنجیر افتاد. شرکت "امیری" پرداخت حساب نمیکرد … کارگران و کارمندان ۴ ماه حقوق نگرفته بودند … طلبکاران، وام دهندگان و بانکها هم با یک مشت چک و سفته برگشتی‌  رفته بودند "دادسرا". در دادسرا هم ... آنچه البته به جایی نرسد، فریاد است! 

میگفت که آن دو ماهی‌ که در زندان سبزوار بود، کمی‌ اعصابش آرام گرفت.


Share/Save/Bookmark

Recently by Shazde Asdola MirzaCommentsDate
The Problem with Problem-Solvers
2
Dec 01, 2012
I am sorry, but we may be dead.
18
Nov 23, 2012
Who has killed the most Israeli?
53
Nov 17, 2012
more from Shazde Asdola Mirza
 
Shazde Asdola Mirza

Thanks for your comments

by Shazde Asdola Mirza on

Dear Azarbanoo: yes, so much oil money and so many thieves in IRI.

All Iranian dear: your nice poem is much appreciated.

Fullback: thanks, but please note that my stories are fictional.


fullback

Thye Banner should read>>>>>

by fullback on

 "Corruption by Islamist Occupiers of Iran" Glad to see this Sabsevari is resting in Prison and Not hanging fron the end of the chain attached to a Trex Crane. In a similar deal as you explained , i know of a individual who was a partner to a Aghazadeh in a similar construction project , when the time came for the profits to be distributed Aghazadeh and his people in Dadgostary made papers against his Ex partner and he was convicted of fraud and Hanged. The Aghazadeh and his people are living in London and pursuing advanced degree Now . Advise your Sabzevari friend to stay in Prison longer if he can , To be free in Iran Under occupation of these Islamist Thugs is worse than being in prison.


All-Iranians

Thanks for the story

by All-Iranians on

روزهای شادی و غم در شمار عمر ماست

گر درون کاخ عزت یا که در زندان گذشت

سالک راه توکل را ز غم ها باک نیست

می توان با کشتی نوح از دل طوفان گذشت

در پناه سیم و زر مشکل توان آسوده زیست

خرم آن آزاده کز دشت بلا آسان گذشت

دین سلمان برترین اوج مسلمانی نبود

مرد حق شو تا توان از حد صد سلمان گذشت : مهدی سهیلی


Azarbanoo

No wonder!

by Azarbanoo on

So many agha zadeh became milyarders so fast that no one can keep track of them.

Down with IRR/IRI

Marg bar bastard akhoonds