تحقیر و توهین مهمانپرست را محکوم کنیم


Share/Save/Bookmark

 تحقیر و توهین  مهمانپرست را محکوم کنیم
by mahmood delkhasteh
27-Sep-2012
 

معلوم شد که ویدئو واقعی بوده و آقای مهمان پرست، سخنگوی وزارت خارجه مافیای نظامی-مالی، در دام گروهی از مخالفان خشونت طلب رژیم که به احتمال زیاد از اعضای فرقه مجاهدین و سلطنت طلبها بوده اند گیر افتاده و اینها هیچ در تحقیر و توهین به او کم نگذاشته اند. در هر حال هر که باشند باید اعمال خشونت و تحقیر هر انسانی را به شدت محکوم کرد. کسانی که امروز اینگونه اعمال خشونت می کنند، کسانی هستند که از منظر اندیشه راهنما هیچ فرقی با رژیم جنایت، خیانت و فساد ندارند.
امیدوارم که هموطنانی که سعی در سرنگونی رژیم جتایتکار دارند با محکوم کردن روشهای خشونت آمیز مخالفان هم جنس رژیم، نشان بدهند که در ایران ازاد و مستقل فردای ایران، هیچ انسانی، به هیچ دلیلی تحقیر نمی شود.
پروفسور مهران مصطفوی در این رابطه نوشتند:
"برخی بروی مهمانپرست تف کردند، دیگرانی او را زدند، عده ای برای زدن او مسابقه شجاعت میدادند، عده ای دیگر دست می زدند و شادی میکردند و دیگرانی فحاشی میکردند و اندی نیز در سکوت نظاره گر بودند. اما آزادیخواه خود را از جنس مستبد سرکوبگر نمیکند. همین مشکل را اول انقلاب 57 هم داشتیم. بنام انقلاب خونهای بسیاری ریخت و خشونتهای فراوانی بکار رفت. فکر میکردم بعد از 35 سال وضع عوض شده است اما هنوز زورگویی و زورپرستی بیماری جامعه ماست. باید خود را از این بیماری رها کنیم تا زمانی که همجنس رژیم باشیم رژیم عوض نمی شود. زورگویی و دروغ و توطئه و توهین همیشه از ما دور باد."
هموطنی در پاسخ ایشان نوشت:
"این حرف شما کمی سفسطه داره . اولا اون که زور گو مستبد هست رامین مهمانپرسته که تجاوز در برزیل را ناشی از اختلاف فرهنگی می دونه . حالا هم کتک خوردنش ناشی از اختلاف فرهنگیه . ثانیا این دستهایی که رامین را زد برای دفاع از آزادی و دموکراسی بود . الان رامینها در قدرت هستند . اون دستها دفاع کردند نه حمله . ثالثا اولویت بندی نشون می ده شما جانبدارانه قضاوت می کنید از مردمی که زیر بیشترین فشارها هستند تقاضا می کنید در برابر کشتار رژیم حتی دست هم به روی اونها بلند نکنند. ای کاش اینقدر که نگران رامین بودیدی کمی هم غصه مردم را می خوردید."
در پاسخ ایشان نوشتم:
"هموطن من، وقتی هدف از مبارزه آزادی می باشد و نه قدرت، مبارز نمی تواند بروشهایی متوسل شود که قدرت حاکم از آن استفاده می کند. روش همان هدف است و کسی که دست به انواع و اقسام خشونت می زند معلوم می کند که هدف او نه آزادی که قدرت است. مبارز در راه آزادی هیچگاه نقض کرامت کسی را نمی کند حتی وقتی آن فرد دشمن نقض کنند حقوق انسانی و ملی او میباشد. بکار گیری چنین روشی می باشد که سبب می شود کم کم جو انتقام گیری و کینه و نفرت تبدیل می شود به جو دوستی و عفو و بخشش و در چنین جوی می باشد که بسیاری از اصحاب خشونت به خود می آیند و کوشش در خشونت زدایی می کنند. ما این را در زمان انقلاب دیدیم و دیدیم که حتی شکنجه گرانی مانند تهرانی دچار چه تغییر شگفتی شده بودند. متاسفانه روحانیت قدرت مدار خود از جو عفو و بخشش مصون! مانده بود و دست به کشتار و اعدام زد و شد آنچه شد. آیا از اشتباه پند خواهیم گرفت و اینگونه آن را به تجربه تبدیل خواهیم کرد و یا خود را محکوم به تکرار دوباره آن خواهیم کرد و دوباره استبدادی سیاه تر را بر وطن حاکم و آوارگان و پناهندگانی جدید را به خارج صادر خواهیم کرد و ویرانی بر ویرانی خواهیم افزود و مهر تجزیه را بر پیشانی وطن خواهیم زد؟"


Share/Save/Bookmark

more from mahmood delkhasteh
 
vildemose

  دفعه دیگه

vildemose


 

دفعه دیگه که سفر کردی به ایران برای دیدار، پس از سفر تفریحی به شمال، و میل کردن چلو کباب در رستوران‌های با حال شمال شعر که فقط اقازادگان قدرت مالی‌ دیدار کردنشان را دارند، یک سری هم به محله قدیمی‌ ما در نارمک بزن، (که جای بدی هم نیست اصلا ها!!!)، تماشا کن جنگ و دعواهای بچه‌های ده دوازده ساله سر مسابقه فوتبال رو، و ببین "خشونت" یعنی‌ چی‌...

 


Excellent point

 

 

All Oppression Creates a State of War--Simone De Beauvoir


vildemose

  ....

by vildemose on

 

....


Zendanian

سرنگون باد رژیم جمهوری جهنمی اسلامی

Zendanian


این حقیقت که ما خواستار سرنگونی این به اصطلاح جمهوری هستیم و حیات جهنمی آن را رد میکنیم به جای خود،
در آن واحد ما هیچگاه نباید به یک سطح نازل و پلشت بسیجی نزول کرده، و همواره به خاطر داشته باشیم که: پروژه آزادی، برابری و مردمسالاری در ایران از فرایند سیاسی کردن خشونت میگذرد (سنت و فرهنگ عدم خشونت)، نه خشن کردن سیاست و افزایش قهر در سپهر عمومی.


Fesenjoon2

نه تنها محکوم نمی کنیم تشویق هم میکنیم

Fesenjoon2


اینها را باید از همون بالکن اتاقهای هتل وارویک دار زد. جلادهای بی شرف.

 


Roozbeh_Gilani

"مخالفان خشونت طلب رژیم"

Roozbeh_Gilani


دلخسته جون! معلومه خیلی‌ وقته فرنگستان زندگی‌ کردی، که کاملا معنی‌ لغت "خشونت"، آنهم از نوع ایرونی‌ را فراموش کردی.

دفعه دیگه که سفر کردی به ایران برای دیدار، پس از سفر تفریحی به شمال، و میل کردن چلو کباب در رستوران‌های با حال شمال شعر که فقط اقازادگان قدرت مالی‌ دیدار کردنشان را دارند، یک سری هم به محله قدیمی‌ ما در نارمک بزن، (که جای بدی هم نیست اصلا ها!!!)، تماشا کن جنگ و دعواهای بچه‌های ده دوازده ساله سر مسابقه فوتبال رو،  و ببین "خشونت" یعنی‌ چی‌...


Jeesh Daram

شانس آورد

Jeesh Daram


همینقدر که شلوارش را پائین نکشیدند دلیل مهربانی، گذشت و عمق فرهنگی ایرانیان معترض بود.  خیلی مارو بیاد بازار تجریش انداخت و رفتار مردم با یکدیگر در موقع خرید روزانه آذوقه و خواربار. فقط خدا رحم کرد موهاش هیچ بهم نخورد و همینطور سرجاش موند. خیلی موهاش قشنگه

 //www.youtube.com/watch?v=rPU-Cuxu9uY&feature=player_embedded


Faramarz

من که بسیار تشویق میکنم!

Faramarz


 

 

باید این مزدوران رژیم را با چک و لگد و تو سری از آمریکا بیرون کرد.

بعدش هم اینشالله نوبت اصلاح طلب ها و بقیه خائنین خواهد شد.


Mardom Mazloom

حمله کنندگان از اعضای سازمان مجاهدین خلق بودند

Mardom Mazloomاخبار حقیقی


از فرقه مجاهدین که جزو یکی از گروهکهای خشونت طلب اول انقلاب به شمار میروند، هیچ انتظار دیگری نمیتوان داشت. ناگفته نماند که سلطنت طلبها در این جمع حضور نداشتند.

پ.ن. تقبیح کردن یا در میان کشیدن پای کسانیکه در این جریان نقشی نداشتند چیزی به جز افسانه بافی و سفسطه کاری نیست.


anglophile

شما هم صادق نیستی‌ آقای دلخواسته

anglophile


وقتی‌ بدون داشتن هیچ مدرکی‌ و سندی نوک اتهام را متوجه سلطنت طلبان و مجاهدین میکنی‌ (همان مجاهدینی که بنی صدر شمار را از ایران خمینی زده نجات دادند) و وقتی‌ همین جملات قصاری که شما "ولتر" وار افاضه می‌‌فرمایید را از شاهزاده می‌شنوی انکار میکنی‌ دیگر انتظار جدی گرفتن حرفهایت را از دیگران نمی‌‌توانی‌ داشته باشی‌.


MeyBokhor_Manbarbesuzan

I think I touch the subject in another way here:

by MeyBokhor_Manbarbesuzan on


Fred

خشونتی در کار نبوده

Fred


محض اطلاع شما که طبق سابقه علاقه مبسوطی به ساختن حقیقت مطبوع خودتان را دارید؛ همانند آنوقت که اطلاع دادید رضا پهلوی به اسرائیل رفته و مابقی غیر حقیقت ها که گفتید، پلیس نیویورک بروز هر گونه خشونتی از سوی مخالفین را رد کرده است

  تشبیه مخالفین نظام نکبت مسلمین "اصلاح طلب" و غیره با خود وحوش حاکم کمال بی انصافی است و خارج از حقیقت.

 

البته قابل درک است که آنانی که خود سابقه خشونت دارند همه را به کیش خود پندارند، ولی استفاده از واژه های زشت با کارهایی که حضرات در زمان انقلاب خوش عاقبت کردند و حالا که فرار کرده و در جهان آزاد هستند زیرش میزنند فرق ماهوی دارد. .

 

به آقای بنی صدر هم سلام برسانید.